• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    MTO
    MTO --- ---
    OVERDRIVE: dik za sdileni. me se libi tohle:

    "“Bitcoin is something that evolved out of the cyberpunks a couple of years ago, and it is an alternative… it is a stateless currency.”"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    MMchodem jak tady nejak neprosla ta narazka:

    tan triokej smajlik je prave odkaz na nejvic cyberpunkovej comix ever tedy na Transmetropolitan, je to logo premenenecke komunity...
    ta hlasska co je v bubline je vytrzena z ust Spideru Jerusalemovi [a prave ta kera co mam pres hrudnik, tak je kera ukradena z tohohle comixu, pac muj civilni nickname je SPider uz asi 100000 let + je to muj vzor, tenhle americkej nevysmazenej JXD]... proto ty dva obrazky, jak si nekdo stezoval na to, ze nevidi cyberpunk v tetovanich obrazcu... proste byl malo postmoderni a nehledl souvislosti...

    Kazdopadne pod tim 3 okym smajlikem je prave jedna obrazovka feedu twitteru o kterem pisu o prispevek niz...

    Tolik knepochopenym narazkam a nejlepsi socialni siti [i pro slepe]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATHEW_ER: me se prenos vedomi a post-human way of thinking o vubec personality dost libi Accelerando, ktery uz jsem sem linkoval jako free book


    SHEALA: ja Te trochu znam... ano to je zajimavy a dulezity pohled dik za nej.
    Obecne podle me tyhle rozsireni i typu vozejk sem asi patrej. Precejen muze se kazdymu z nas stat, ze bude na kryplkare pripadne oslepne nebo tak.

    jen tak mmchodem proto nepouzivam sracky typu flash, ktery nejsou taggovanej a pro-slepe vhodnej format a snazim se vsude dodrzovat standardy, prac presne vidim retezec nasledujicich technologii..

    kdyz clovek vec napise a udela dobre, nejaka ctecka ji dokaze spravne precist i slepemu, kdyz je to obrazek nebo video bez zvuku, je to slepemu nahovno.
    btw mam treba v oblibe radio jako zdroj informaci, ktere treba pro slepeho musi byt zazrak, veskera informace se predava sluchem, coz je vychytane, pac to naplnuje jeden smysl datovym streamem [a jinak sluch treba v dany moment ani nepotrebujes] a zaroven mas volne ostatni smysly na to, abys moh delat cokoliv dalsiho...
    takze moje typicke prijdu domu nebo vstavam: projdu posledni -dokud se mi chce listovat dolu- v asi 40 sloupcich, ktere mi filtruji twitter v tweetdecku [typicky ted: #ukraine #irak #iran #czech #guns #cyberpunk #ott #broadcast #security #crypto [a varianty] #truecrypt #privacy @a @b @c @d @x] + k tomu pustim radio CRo+ televizi nemam...
    radio necham hrat nez si udelam veceri, pak si ctu nebo planuju svetovy mir...

    je strasna skoda, ze a] twitter nepouziva kazdej chytrej clovek, b] nepouzivaj lidi hasthtagy klicovych slov i tam, kde klicove slovo do textu napisou. nez si na to zvyknou, bohuzel musim cist i netrideny feed od lidi, ktere mam ve follow, ty chytrejsi uz jsem to naucil neustalym pripominanim "tady mas neotagane klicove slovo" ale stejne...

    Takze pokud bys treba mela nejake znalosti o technologiich pro postizene, rozhodne bych byl rad, abys je sem placla. Chci vedet, co muzu pouzit, kdyz se mi zivot nejak posere a sledovat v tom vyvoj...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Julian Assange: I Told Google's Eric Schmidt to Embrace Bitcoin
    http://www.coindesk.com/julian-assange-told-googles-eric-schmidt-embrace-bitcoin/

    co z toho vypadlo je heka veta: Had he listened, Assange claimed, Google would “own the planet by now”.

    a taky to ze CEO google vydal knizku: http://www.amazon.com/The-New-Digital-Age-Reshaping/dp/0307957136
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nasel jsem audit, kterej bych chtel zpropagovat, koho bavej zacinajici projekty a start-upy tak sem:

    [ Kickstarter ]
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    MATHEW_ER: Koukám, že to chtějí zfilmovat...

    Old Man's War (2015) | Diskuze | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/293172-old-man-s-war/diskuze/
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    SHEALA: tohle mi taky vzdycky prislo, ale snazim se nad tim moc nepremyslet, jinak se budu bat treba i usnout. Pro me prijatelnej proces prenosu vedomi je popsany v Old Man's War, kde je zachovana jakasi kontinuita. Tady je relevantni kus knihy, samotnej proces zacina kolem radku 77.
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    JOSE_MAT: hmm, ale co čtu o tom Talosu ... exoskeleton s full body armorem co má jít v červnu na testování prototypů a furt nejsou žádný obrázky? ... divný
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    OVERDRIVE:ne, etický důvody jsou mi burta. Ale brain uploading je pro mě technologie, která jen zkopíruje můj mozek, a já zůstanu furt já. Není špatný nápad osídlit vesmír mnoha kopiemi Shealy, neb by určitě fungoval lépe a radostněji, i když z mnohými paradoxy, ale není to pro mě cesta jak si prodloužit existenci. Což je věc na který mě poněkud i záleží :)

    Jinak aby bylo jasný pro ty co mě neznaj, sem kripl s genetickou poruchou mobility, a na cyberpunku se mi líbí ten optimismus, s jakým se dají tyhle věci řešit. Ať už genetickou manipulací, nebo exoskeletonem.

    Akorát ze zahraniční crip komunity mám feedback. že současný exoskeleton je naprosto nedostačující oproti jejich vychytaným vozejkům, a že "walking is overrated". Ono vozejk můžeš ovládat když máš rozsah pohybu dva cm, díky technologii jakou je mouthmouse, exoskteleton, resp ten současnej ne :D
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    OVERDRIVE: si myslim, že bod "nemyslim, ze vylepseni zminenych druhu budou existovat" je potřeba ... viz třeba tohle :)
    Exoskelet Prowler posouvá hranice lidských možností
    http://www.armadninoviny.cz/exoskelet-prowler-posouva-hranice-lidskych-moznosti.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SHEALA: z etickych duvodu?
    jak psala kamoska, ktera se v praci zivi/bavi tim, ze manipuluje genove struktury [resp vyrabi a zkouma nosice, ktere jsou schopne nejakou cilenou aplikaci navazat na konkretni cast DNA kodu, typicky se to dela s barvou, ale co to nese je vcelku jedno]... KONECNE JSEM NASLA GEN, KTERY ZPUSOBUJE ETICKE PROBLEMY S GENETIKOU ;]

    Uplne s ni souhlasim, nebyt genetickych etologu bylo by daleko zabavnej. Podle meho by se mela etika aplikovat az v levelu aplikace ne v levelu vedy same, asi jako vyzkum nuklearniho stepeni, ktery by mozna neprosel pres ruzny pacifisty a jiny podobny slepy cesty evoluce, ale zrovna byl uzitecny ve valce, ze...

    Na tyhle temata dost pise Greg Egan, ktereho jsem tady uz parkrat propagoval. Bavi se tim, ze pise o blizke budoucnosti, ve ktere jsou dotazene ruzne fyzikalni, chemicke a biotechnologicke ideje dneska.
    Krom toho je taky velky priznivec open-[*] vedy, takze pocita s ruznymi piratskymi koloniemi s obrovskym mnozstvi hi-tech vyzkumu, ktere pravave neresi ruzne eticke zakazy a tim padem lakaji vedce, kteri by jinak nemohli vyzkum provadet [prikladem budiz povidka o kolonii patrici drogovym kartelum v knize Luminous]...

    Tohle se podle meho uz urcite deje, prave treba piratska veda v drogovych aplikacich je jedna z tech viditelnejsich. IMHO se treba Cina taky uplne nezatezuje nejakyma etickyma omezenima, to jsou jen post-zido-katolicky potize, ale jsou i jina paradigmata.

    Nemam ted premiovku, ale nekdo kdo ji ma by moh zalozit 2 ankety:
    etika ve vede...?:
    ano omezovat vyzkum
    omezovat aplikace
    neomezovat nic
    nevim, nechci hlasovat
    napisu v auditu

    Transhumanismus/Post-humanismus...
    nechal bych se vylepsit elektronicky - Mechaniste
    nechal bych se vylepsit biotechnologicky - Tvarni
    nechal bych se vylepsit jakkoliv
    nenechal bych se vylepsit
    nenechal bych se vylepsit, ale externi doplnky mi nevadi [od bryly az po exoskelet]
    nemyslim, ze vylepseni zminenych druhu budou existovat
    jinak



    Me treba vzdycky pripadne zajimava nenapadna idea schovana v Shadowrunu treba za myslenkou esence, castecne... tedy levely vylepseni. Predstvuju si, ze treba pro nejake vylepseni cloveku budou muset vyloupnout oko a ono pak bude mozny na stejny misto strcit neco hodne vylepsenyho... jenomze to je tvrda invaze...
    A o 3-25 let pozdej proste bude k dostani to same za daleko mensi fyzickou/technologickou cenu.
    A clovek, kterej se nechal vylepsit starym techem uz holt nema oko, ktery by moh upgradovat.
    Samozrejme problemy nastavaji i v kompatibilite, ovlivnovani se tech a chem atd. Je to HROZNE slozitej problem, ale libi se mi ty jeho raw-edge, jako je prave ta generacni vymena.

    Dobry treba je taky, jak pise Stross v Accelerandu, jak modely zivota rodicu uz nemuzou byt VUBEC kompatibilni a vztahnutelne na deti... kdyz ma dite v hlave super-pocitacovej hw vykon, nebo je schopne se naucit kavttovou fyziku za tyden ve spanku, proste nemuze chapat veci stejne, jako jeho rodice, ktere k tomu potrebovaly cely zivot...
    Tohle je mmchodem videt i kdyz clovek ma nejaky, byt jen plitky, pohled na velke spektrum veci a je schopen v tech oborech a] vyrabet rychle vazby a mash-upy, b] je schopny rychle zpracovavat [neco jako rychlocteni, tak rychlochapani] informace z nejakych oboru, protoze uz ma jejich hrube obrysy....
    takovy clovek si proste muze s uhrovatou barmankou, ktera nedokoncila zakladku a pouziva mene, nez 8000 slov [maly kolibri slovnik] rozumet pouze na hormonalni hladine, coz je obcas k zblazneni...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    trosku dlhsi clanok ale zato vyzivny, hlavne ten popis fungovania, snad to tu este nebolo

    The Inside Story of Oculus Rift and How Virtual Reality Became Reality | Gadget Lab | WIRED
    http://www.wired.com/2014/05/oculus-rift-4/
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    pak prisel Buh a sest dni mu trvalo nez Mloka pochopil. Celej sedmej den se tomu foru chlamal.

    tzv Mlokosmologie...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Big Mlok Theory. Na pocatku byli slovo. Nikdo mu nerozumel. Pak prisel Mlok a dal mu vyznam. A vesmir PROMLOKL.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    celej vesmír plnej Mloků.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    eh. svetla...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SHEALA: a odvysilam rychlosti sveta do celyho vesmiru. jooooo!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JVMLOK:ach tak. (To je pro mě osobně třeba nepřijatelný, ne z etickejch důvodů, ale protože se domnívám, že nahraji jen svoji kopii :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SHEALA: ta druha verze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam