• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a je to kurva tady, skoda, ze sem uz asi nechodi Ghiveran, kterej je vystudovanej doktor, i kdyz myslim, ze je chirurg, stejne by nam asi dokazal rict, jak moc se mame tesit na konec sveta, napisu mu... kazdopadne:


    West African nations including Mali, Ivory Coast, Senegal and Guinea Bissau should prepare for the arrival the deadly Ebola virus, the World Health Organisation said.

    The WHO gave warning on Friday that the outbreak in Guinea, Sierra Leone and Libera - the worst recorded since the virus was identified - had the potential to spread to as travellers move between countries.

    Ebola 'threatens more West African nations' - Africa - Al Jazeera English
    http://www.aljazeera.com/...14/06/who-says-west-africa-should-prepare-ebola-2014627101735681311.html
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    KLASMEN: minulý týden jsem si říkal že si o tom něčí zjistím. díky za připomenutí.
    KLASMEN
    KLASMEN --- ---
    Man Moves Paralyzed Hand With His Own Thoughts
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fEbioFpdK5E
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    JOSE_MAT: Já myslim, že Tusk je toho dobrým příkladem:)
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    BASNIK: já osobně věřim co se vesmíru týče spíš v soukromej sektor
    BASNIK
    BASNIK --- ---
    JOSE_MAT: tech penez to nestoji zas tolik a prinos je nezmernej - bez podpory verejnosti totiz bude nasa porad dostavat min, nez americky gumy propalej za klimosku nekde v nejaky prdeli.
    "We wanted to have a decent image of a theory conforming Warp ship to motivate young people to pursue a STEM career." na prvni pohled to sice muze vypadat, ze si kluci jen hrajou se stavebnicema, ale svuj smysl to ma

    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    OVERDRIVE: jj, sice nemaj vyřešeno jak by to přesně mělo fungovat a vlastně momentálně nasa ani nemá nic co by se bez pomoci rusu dostalo do vesmíru, ale peníze aby si nechali připravit design, se dycky najdou :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    This is the amazing design for NASA’s Star Trek-style space ship, the IXS Enterprise - The Washington Post
    http://www.washingtonpost.com/...ing-design-for-nasas-star-trek-style-space-ship-the-ixs-enterprise/

    vim, ze to do zanru cyberpunk zas az tak nepatri, krom nejakych Spadu a Fokkeru + Zimni orbity je cyberpunk docela pri zemi, kazdopadne do vesmiru zacal hlavne civilni sektor posilat kde co, treba cubes satelity a podobne, urcite se neco deje i na tomhle vesmirnem poli, rozhodne bych se podival, pokud nekdo sledujete aviatiku a kosmonautiku, klidne sem s tim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MTO: mmchodem Cypherpunks banda porad funguje na mailing listu, porad je rozumne je sledovat, obcas i neco prispivam, delal jsem na nejakych tech self sustained secure server resenich... akorat jsem to pak posunul na lidi, kteri maj vic casu delat to poradne, ale kazdopadne cryptome.org je dobry zaklad, nebo cypherpunks... obcas to vyzaduje nejake znalosti cryptografie nebo matiky, ale casto ne...
    docela odtamtud linkuju sem: [ Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ... ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Necet nekdo tohle? Nejakej strucnej vytah o co tam jde? Nemam ted energii to cist, navic mam prekazku v predavani informace, pac verim v dravy kapitalismus a nebavi me moc ukazovat, kde se to zvrhlo, pac vsecko se vzdycky nekde zvrhne.. ale stejne by me zajimalo o cem to je:
    Treba to nekoho zaujme a udela anotaci ;]

    http://www.nakedcapitalism.com/...poses-super-secret-regulation-gutting-financial-services-pact.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DZODZO: existuje neco cemu se rika prekazky komunikace... tohle je jedna z nich, dalsi jsou treba qvazi argumenty, tedy misto argumentu zacnes toho druheho treba z neceho osocovat osobne, nebo pouzivas demagogii coz k nicemu nevede...
    dalsi je treba neschopnost pochopit, nechapani ze druhy nechape...
    neschopnost pochopit je treba u kuraku, kteri proste nepochopi-neprijmou informaci, ze je [nas] to zabiji...

    teorie informace je moc coool veda, tohle jsou jen uplne hrozne moc uplne zaklady, ale ano...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    to je celkom bezna chyba v komunikacii, kedy ocakavame, ze druha strana rozumie tomu co hovorime - nie, nerozumie :)

    tolko co som si zapamatal z kurzu asertivneho jednania :D
    MTO
    MTO --- ---
    OVERDRIVE: dik za sdileni. me se libi tohle:

    "“Bitcoin is something that evolved out of the cyberpunks a couple of years ago, and it is an alternative… it is a stateless currency.”"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    MMchodem jak tady nejak neprosla ta narazka:

    tan triokej smajlik je prave odkaz na nejvic cyberpunkovej comix ever tedy na Transmetropolitan, je to logo premenenecke komunity...
    ta hlasska co je v bubline je vytrzena z ust Spideru Jerusalemovi [a prave ta kera co mam pres hrudnik, tak je kera ukradena z tohohle comixu, pac muj civilni nickname je SPider uz asi 100000 let + je to muj vzor, tenhle americkej nevysmazenej JXD]... proto ty dva obrazky, jak si nekdo stezoval na to, ze nevidi cyberpunk v tetovanich obrazcu... proste byl malo postmoderni a nehledl souvislosti...

    Kazdopadne pod tim 3 okym smajlikem je prave jedna obrazovka feedu twitteru o kterem pisu o prispevek niz...

    Tolik knepochopenym narazkam a nejlepsi socialni siti [i pro slepe]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATHEW_ER: me se prenos vedomi a post-human way of thinking o vubec personality dost libi Accelerando, ktery uz jsem sem linkoval jako free book


    SHEALA: ja Te trochu znam... ano to je zajimavy a dulezity pohled dik za nej.
    Obecne podle me tyhle rozsireni i typu vozejk sem asi patrej. Precejen muze se kazdymu z nas stat, ze bude na kryplkare pripadne oslepne nebo tak.

    jen tak mmchodem proto nepouzivam sracky typu flash, ktery nejsou taggovanej a pro-slepe vhodnej format a snazim se vsude dodrzovat standardy, prac presne vidim retezec nasledujicich technologii..

    kdyz clovek vec napise a udela dobre, nejaka ctecka ji dokaze spravne precist i slepemu, kdyz je to obrazek nebo video bez zvuku, je to slepemu nahovno.
    btw mam treba v oblibe radio jako zdroj informaci, ktere treba pro slepeho musi byt zazrak, veskera informace se predava sluchem, coz je vychytane, pac to naplnuje jeden smysl datovym streamem [a jinak sluch treba v dany moment ani nepotrebujes] a zaroven mas volne ostatni smysly na to, abys moh delat cokoliv dalsiho...
    takze moje typicke prijdu domu nebo vstavam: projdu posledni -dokud se mi chce listovat dolu- v asi 40 sloupcich, ktere mi filtruji twitter v tweetdecku [typicky ted: #ukraine #irak #iran #czech #guns #cyberpunk #ott #broadcast #security #crypto [a varianty] #truecrypt #privacy @a @b @c @d @x] + k tomu pustim radio CRo+ televizi nemam...
    radio necham hrat nez si udelam veceri, pak si ctu nebo planuju svetovy mir...

    je strasna skoda, ze a] twitter nepouziva kazdej chytrej clovek, b] nepouzivaj lidi hasthtagy klicovych slov i tam, kde klicove slovo do textu napisou. nez si na to zvyknou, bohuzel musim cist i netrideny feed od lidi, ktere mam ve follow, ty chytrejsi uz jsem to naucil neustalym pripominanim "tady mas neotagane klicove slovo" ale stejne...

    Takze pokud bys treba mela nejake znalosti o technologiich pro postizene, rozhodne bych byl rad, abys je sem placla. Chci vedet, co muzu pouzit, kdyz se mi zivot nejak posere a sledovat v tom vyvoj...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Julian Assange: I Told Google's Eric Schmidt to Embrace Bitcoin
    http://www.coindesk.com/julian-assange-told-googles-eric-schmidt-embrace-bitcoin/

    co z toho vypadlo je heka veta: Had he listened, Assange claimed, Google would “own the planet by now”.

    a taky to ze CEO google vydal knizku: http://www.amazon.com/The-New-Digital-Age-Reshaping/dp/0307957136
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nasel jsem audit, kterej bych chtel zpropagovat, koho bavej zacinajici projekty a start-upy tak sem:

    [ Kickstarter ]
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    MATHEW_ER: Koukám, že to chtějí zfilmovat...

    Old Man's War (2015) | Diskuze | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/293172-old-man-s-war/diskuze/
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    SHEALA: tohle mi taky vzdycky prislo, ale snazim se nad tim moc nepremyslet, jinak se budu bat treba i usnout. Pro me prijatelnej proces prenosu vedomi je popsany v Old Man's War, kde je zachovana jakasi kontinuita. Tady je relevantni kus knihy, samotnej proces zacina kolem radku 77.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam