• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KALKALOID: ja vim, ze se ptam o nejaky patek pospatku, ale nejaka zkusenost s magicleap?

    INF1466: AVATAR: CABOWITZ: znate Altered Carbon jako knihy? Takeshi Kowatz hledat na uloz.to, docela dobrej hardcore, kazda kniha je jina, a ma to dost anarcho-levicacko-liberalni presah, dost me to pobavilo; me se teda libila i serka z netflixu, akorat je to hodne o necem jinem, respektive neni tam tak zvyrazneny ten pohled na to, ze telo je fakt jenom maso, tak ani politika, ktera je u knih vlastne nosna. fakt doporucuju; nejsou nejaky hinty na tema, zda budou tocit dalsi dily knihy? bylo by to dost zajimave, protoze by to byl serial podobny treba True Detectives, kde kazda ze serii je vlastne uplne jiny serial; je skoda, ze vlastne nechteli obetovat Takeshiho a prevlikat jej do jinych tel. I kdyz jak jsem to cet vsechno pohromade, tak si ani nempamatuju, jestli uz v prvnim dile se prevlika jako do drahyho saka...

    SHEALA: MBR: Expanse mi pripadlo takovy studeny, jeste jsem to nevidel do konce, ale nejak se k tomu nemuzu furt dokopat. Stoji to vazne zato? pripadlo mi to dost podobne jako Total Recall spatlanej z Dunou, ale natazenejsi. Vlastne bych to jeste srovnal s Henleinovim Mesic je drsna milenka. Ani jednomu se podle me Expanse nepriblizuje kvalitou, ale mozna se to nejak vyeskaluje, porad jsem jen ve 3/4 prvni serie
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    INF1466: ruzovy batuzek :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    tak jsem zkouknul bright. Vizual peknej, shadowrun je z toho citit v kazdym zaberu, dialogy vtipny a uteklo to rychle. Celej ten film byl delanej pro 16+, jen dejova linka pro trilety. Skoda :)
    INF1466
    INF1466 --- ---
    Altered Carbon (TV Series 2018– ) - IMDb
    http://m.imdb.com/title/tt2261227/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    https://magenta.as/why-all-designers-should-read-cyberpunk-408315b88e02
    Of course, in a way, the central irony is that the real cyberpunks —Bethke’s “first-generation of teenagers who grew up speaking computer”—didn’t grow up to fight the mega-corps. They formed them.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KALKALOID: co take to je, nejake AR brylky?
    KALKALOID
    KALKALOID --- ---
    konecne poradny zrcadlovky ;]

    https://www.magicleap.com/
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    LORN - ANVIL [Official Music Video]
    https://www.youtube.com/watch?v=CqaAs_3azSs
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: Cetl jsme jen mangu a to jen co vyslo cesky, tzn prvnich 12 "fightu" a s temi se trailer kryje velmi.
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    TRAGED: já nejdřív myslel, že černoška má být náhrada za Chiren, ale to je asi blbost.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Koukám, ze mobilní appka je “vylepšena” a žere spoiler tagy :-(
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    TRAGED: Moment, ale Last Order vysvětluje, že Gally nikdy nebyla roztomilá panenka :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DZODZO: Usuzuji na základě trailerů a mangy, protože až na černoškou, která je v originále starej chlap, to vypada předloze velmi věrné.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    TRAGED: a to uz je znamy pribeh toho hollywoodskeho bijaku alebo to usudzujes na zaklade mangy?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    AD ALITA - oci nejsou IMHO jen kuli manga predloze, ale pro podtrzeni prerodu hlavni hrdinky v prubehu deje.

    Precejen, z velke roztomile panenky s amnezii se stane lovec lidi s telem bitevniho kyborga.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MBR: Ano. A to včetně druhé manga série s Motoko Aramaki.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    CAIDEL: Skvělá práce je to v tom, ze ústřední myšlenka a filozofické otázky které klade jsou zachovány a zároveň je to blockbuster pro masy.

    Poslepovana je hlavně už anime předloha, která je složena z několika nezávislých epizod původní mangy.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    taky mi ty oči nesedí.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tie oci su hodne zle, manga je manga, hrany film je hrany film
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam