• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    RIVA: uz to hraju, syndicate za me jedna z top gamesek 90tek (s dungeon masterem)
    první mapka skoro hotova, až na jeden kompex.
    grafikou i enginem se mi to líbí víc než SR return... i když většinou to je odzoomovane, a tudíž moc nevidím
    kdyby s eto dalo aspoň občas pauznout mezerníkem, nevadilo by to. tak sem zvědavej, naposled dobrá strategie byla x-com2
    RIVA
    RIVA --- ---
    :)

    Why Satellite Reign is A Cool Game for Cool People
    https://www.youtube.com/watch?v=Z3Q3SPNt7Hs
    RIVA
    RIVA --- ---
    CRS: Ano, podle autoru je to hra inspirovana Syndikatem a navrzena jako jeho moderni forma. Artwork je nadherne cyberpunkovej se spoustou deste, neonu, zrcadlovek a natuzenejch barevnejch cir. Dokonce i elektricke neonove stromy tam jsou!

    Co se tyce hrani, je to live (neda se pauznout) ale zaroven je to hodne podobne modernimu Xcomu. Mas nekolik agentu, se kteryma chodis po meste z Blade Runnera a semtam se nekam vplizis a neco ukrardnes, nekomu nahackujes implantaty a posles je do sve klonovaci tovarny pro prisun cerstvych tel, nebo rozsekas korporatniho zoldaka katanou.

    Na nektere veci se ponekud tezko zvyka, ale celkove je to velice zabavne!
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHORCHE: Coop myslis jako multiplayer? No ta moznost tam je a svet v single player campaign nevypada jako automaticky / nahodne generovanej. Nicmene, ja online ze zasady nehraju, takze si coop asi nevyzkousim :)
    CRS
    CRS --- ---
    RIVA: Vypadá to jako novější verze Syndicate
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    RIVA: to sem uplne minul. prej jak puvodni syndicate :o ma tam smysl nejak coop, ci to je random? preci jen je to 2015
    RIVA
    RIVA --- ---
    Hrali jste nekdo?

    Satellite Reign on Steam
    https://store.steampowered.com/app/268870/Satellite_Reign/

    Vcera jsem dal prvnich par misi a zatim docela dobre dojmy. Jako byvaly hrac Shadow Run jsem si docela pochrochtaval...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ZAPPO: tak mam precitane, viac je to teda taka detektivka, najviac cyberpunk mi prisiel druhy diel, lebo tam najviac pouzival modaky, niektore pasaze posobili uz trochu archaicky, ale ako dieta z 80's som to este vedel pochopit, myslim, ze kopu mladsich citatelov by uz ani nechapalo o com tam autor pise :D

    je to ale asi najblizsie tej myslienke, ktoru som chcel zachytit, byt nie online a nazivo, ale mozno niekto napise este nieco podobne, pripadne sa toho dozijeme IRL
    ALWA
    ALWA --- ---
    ATOMSK: Nepotřebovalo to ani pc, bylaq to malá krabička, Jko starej Orion AVS.
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    ALWA: To je pravda. Okolo nultých let měli tenhle systém tak vychytanej, že to mělo podobu ne úplně primitivních her :)
    ALWA
    ALWA --- ---
    SHEALA: To naprosto chápu. Mě asi před 20 lety fakt bavil biofeedback, co měřil povrchový napětí z dlaně a převáděl to do oktávy :) A já chtěl bejt terminátor, tak jsem si radši pořídil AVS, za asi 5krát tolik peněz. A kde je mu dneska konec. Jj, biofeedback napoprvý je pecka.
    ALWA
    ALWA --- ---
    OVERDRIVE: Ukazoval někdy v sedmdesátkách jogín z Indie ve Státech: vytvořil si tuším na stehně vůlí novotvar (rozuměj klidně nádor) velikosti vlašskýho ořechu a zase ho rozpustil. Mám to někde v knížce, hledat to nebudu. Dál předváděl zástavu srdce, tuším na 1 až 2 minuty?... Prý zvládl i tři, ale to se mu pod "dohledem" nepovedlo... Sám říkal, že je pro něj hrozně zajímavej feedback bejt napojenej na přístroje, nikdy předtím na západě nebyl... Myslim, že je to v tý valuchově Mozek, neurotechnologie a souvislosti, ale ruku do ohně za to nedám.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Popiči - to že se dají mozkovejma vlnama věci nějak ovládat či rozhodovat, to už nějak vím. Ale aktuálně už umíme lidem "blikat do oka" pomocí transkraniální mozkové stimulace. A umíme to už dlouho.

    A nějaký to pop science k tomu:
    https://www.sciencealert.com/brain-to-brain-mind-connection-lets-three-people-share-thoughts
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    VirtuaVerse [Steam Announcement - Trailer]
    http://www.youtube.com/watch?v=7hPqdzEgW-Q


    Nejaka CP klikacka
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    No. pr mě byl neska velmi mírně CP zážitek hodinky co měří tepovku. Ano, vím, že už všichni smart watch máte, a víte všechno včetně saturace kyslíkem - nějak zaostávám. Augmented healing mě zajímá, i ten future level.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HRAFNAIN: Zda se, ze jo:

    For instance, some “smart” bandages emit a continuous weak electric field or locally deliver drugs. Alternatively, hydrogel scaffolds laced with a drug can recruit stem cells, while decellularized tissue re-seeded with donor cells from the patient help avoid rejection by the host’s immune system. These newer approaches may indeed encourage growth of otherwise non-regenerative tissue, but because they do not adapt to the changing state of a wound, their impact is limited.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Uz mam ten link, tak snad zabere, ono me to aspon nanavigovalo na hledani podle tagu (moc dobre tagy), ale nasel jsem to jako “healing” ve fultextovem search:

    Intelligent Healing for Complex Wounds
    https://www.darpa.mil/news-events/2019-02-06a
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CYBERSTORM: Nojo, tyvoe, ono uz to neni v events, pritom ostatni projekty jo, xakru. Jmenovalo se to neco jako Augmented Healing, jako logo to melo takovou naplast kombinovanou s microchipem. Ted z telefonu to nemuzu dohledat, polud se posnazis, budu vdecny.

    To “chtelo by to prozkoumat” bych prave rek, ze bylo cilem toho eventu/projectu.

    Mmchodem, jak jsi rikal, ze jsi zaznamenal to neuralni propojeni cloveka a stroje, ala Muskuv https://neuralink.com; muzes mi to odkazat?

    Rikalo se, ze DARPA resi project Neurafax, ale uz z nazvu je videt, ze se jednalo o hoax, nebo ne?!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napadlo me udelat pokus s digitalni zalohou aktualniho sama sebe, budu rad za komentare, bud v Labka auditu, nebo tady:

    OVERDRIVE | Labka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time [ OVERDRIVE @ Labka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time ]
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: To by chtělo prozkoumat :) Jinak ten link nefachci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam