• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    ADD: Super, tak hlavně, že to funguje, jak jsi potřebovala :-)
    ADD
    ADD --- ---
    Dodatečně díky za rady, přešla jsem na dvoufázové Voono a šediny to zakryje. Pocit, jaký mám z "obyčejné" henny z toho tedy nemám (že jsou vlasy pevnější než před barvením), ale alespoň nevypadám jako pomeranč (henna na bílých vlasech).
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    PIKKMA: to by melo byt uz davno ok.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    Nejsem si jistá v jedné věci
    Když byly vlasy chemicky odbaveny jednou cca 7 měsíců zpět a potom každý měsíc barevny čistou hennou, pořád hrozí zelená když tam dám směs a indigem nebo už je to s takovým odstupem ok?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PISISKVOR: no už delší dobu běhá po internetu info, že to, co je napsané na krabičce tak úplně nesouhlasí, je to tedy i podpořené tím, že se na oficiálních profilech Voona dost maže cokoliv negativního atd.
    Já sama jsem měla tu hennu, co měla být jen henna a teda rozhodně to jen henna nebyla, troufám si říct, že po 15 letech používání poznám chování čisté henny.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    CAMELLA: co mas presne na mysli - "obyc henna"? Imo obyc henna je jen ta zakladni, cervena (lawsonia), uplne bez primesi. Cokoliv dalsiho (vsemozne odstiny) je cerveny (mrkvovy) zaklad a nejake dalsi rostliny pro dosazeni pozadovaneho odstinu.
    Slozeni je pry kazdopadne ciste rostlinne (dark brown napr.):

    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PISISKVOR: tak ale zas voono není tak uplně obyč henna, co vím, tak možná to bude tím…
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    ADD: jako myslis sediny, nebo komplet bilou hlavu?
    Mne sediny 100% zakryje obyc.jednofazovy barveni v delce do 60min (Voono, vsechny odstiny hnede/cerne, aktualne pouzivam mix 50/50 rose brown a medium brown, vsecko to kryje spolehlive).

    Protoze mi vlasy celkem rychle rostou, odrosty i se sedinama zacinam videt tak po 3 tydnech (okoli by si vsimlo o x tydnu pozdeji). Myslela jsem nejdriv, ze se mi to asi vic vymyva nebo co (malo chytne pri barveni?, nvm), zkousela jsem vsude doporucovane 2fazove barveni (1.klasicka henna, 2.pozadovany odstin), ale vysledek byl uplne stejny = za me 2fazove barveni zbytecny oser
    Kamaradka pouziva Voono deep brown, vlasy ji rostou strasne pomalu, barvi 1x/8 tydnu a sediny jsem u ni nikdy nevidela (i kdyz je ma)
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    ADD: Musíš nejdřív nabarvit indigem, a pak hennou rezavou. Rezavá sama o sobě ti asi nechytne. A někomu nedrží ani to dvoufázové barvení a musí chemku.

    Zde si počti v dlouhé chvíli: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=32083
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ADD: jakakoliv henna to umí, jen se šediny barví dvoufázově
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    ADD: Obavam se, ze henna to moc neumi, pokud si dobre pamatuju.. Nevim, jak indigo.
    ADD
    ADD --- ---
    Zdravím, neporadíte, jakou hennu koupit, aby kryla bílé vlasy? Nic proti vontům, ale žlutá barva na vlasech by neslušela ani jim. Existuje henna, která na bílých vlasech udělá tmavší barvu? Díky.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Jo a ještě vždycky po smývání henny do délek dávám hodně kondicionéru, ať se to tak nějak všecko vybalancuje. Tak záleží, jestli používáš.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    NEVENA: Jsou lidi, co si na hlavu potřebují dát alchymistické složky typu olej lisovaný z kočičích drápků za svitu měsíce 29.února.
    Já mám po ruce olivák, tak tam vždycky kipnu ten.
    Jasmínový olej by mohl být též ok.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MORGYSZ: Ono to není po henně, použídám ji tak třikrát ročně. Když už, chci klepnout víc problémů jednou ranou (viz hřebíček na lupy:).

    Jaký olej doporučuješ?
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Zkus olej, syrovátku. Ne najednou :)

    Taky se může stát, že to nepomůže, že tvoje vlasy nemají hennu rády.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Co přidat do henny, pokud se mi vlasy dredí (a to kupodivu ne na konečcích, ale spíš asi v polovině délky)?
    ISCH
    ISCH --- ---
    Zaaaahadne tu mam 4 kosticky caca brun od LUSH.
    Nechcete je nekdo adoptovat za 200,-?
    AETHER
    AETHER --- ---
    PISISKVOR: Slysela jsem, ze to lidi mrazi, nezkousela jsem
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    Uz namichana henna se uchovavat neda, ze? Predpokladam, ze treba do zitrka to vydrzi, ale jinak to muzu leda vylit, ze...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam