• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KASUMI: a ketra je pravda ktera je laska? :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Pravda a laska zvitezi nad lzi a nenavisti

    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ELECTRICKOTA: bych musel vyzkouset, ale uz jsem to videl u par lidi na zavodech a fungovalo to
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    COUDAK:
    Jistěže.

    Proč?

    Protože jsem chtěl něco co je

    -praktický
    -krátký
    -vim že to mám v ruce (váha)
    -snadno se rozebírá
    -je to držák
    -je to kus už prověřenej nějakou historií
    -vydrží špatný zacházení/nečištění/bordel
    -je z kvalitního,těžkýho materiálu
    -je to co nejpodobnější běžně rozšířenejm zbraním používanejcm v určitejch oborech k práci takže se hodí k realistickýmu tréninku
    -líbí se mi z estetickýho hlediska
    -je v relativně příjemný cenový relaci
    -pochází z vod se kterejma už mám určitý zkušenosti (IMI/IWI)

    Tudíž moje volba padla na Galil SAR ofc se sklopkou.

    Kouknu se na tu pušku a i po nějaký dietní "modernizaci"
    (dvě FABky a baterka což je zhruba moje maximum,kolimátory apod. neprovozuju)
    vidim kus historie.
    Má kolem sebe zajímavej příběh poměrně rychlýho nástupu a ústupu ze slávy i když ho law enforcement v Israeli sem tam používal snad dokonce ještě do minulýho roku a v civilu jich je tam dodnes pochopitelně spousta.

    Future War Stories: FWS Forgotten Weapons: The Israeli Galil Assault Rifle
    http://futurewarstories.blogspot.cz/2014/09/fws-forgotten-weapons-israeli-galil.html

    Pamatuju si když jsem ho uviděl na webu k prodeji,
    chvilku jsem nevěřícně zíral a pak šel zkontrolovat účet,
    vůbec jsem nevěděl že je tady možnost tohle koupit a stornoval jsem asi dvě objednávky jinejch AK záležitostí.
    No a taky připomíná mi méně hektický časy kdy se oproti dnešku věci dělaly tak aby něco vydržely,
    slunce svítilo víc,líp a stromy byly zelenější.

    Proč vz 58?

    viz zde článek a viz většina věcí vejš,
    dál sentimentální otec kterej s touhle zbraní strávil VELICE podstatnou část života
    (nemyslim 3 roky a je mi už delší dobu jasný že brzo budu kupovat jako dárek druhej)
    Why the Vz-58 Is Better than the AK-47 | The Daily Caller
    http://dailycaller.com/2013/02/28/why-the-vz-58-is-better-than-the-ak-47/

    Proč Scorp vz 61?
    Gun Review: Škorpion vz. 61 SMG - The Truth About Guns
    http://www.thetruthaboutguns.com/2014/05/foghorn/gun-review-scorpion-vz-61-smg/
    V semi auto slušná záložní stehenní záležitost
    (pro specifický situace)
    s opěrkou na svý parametry až neuvěřitelně přesný.
    Je možný něco takovýhleho nechat nový na krámě za asi 4000,-Kč s pouzdrama,zásobníkama a všim?
    Neni,
    pro mě teda určitě.

    No a kromě dalších věcí dál chci FN-FAL
    (že je to hlodavec vim)
    a zajímal by mě i jihoafrickej Vektor
    (že je to "jen" klon taky vim).
    Vzhledem k embargu JAR vytvářela vůbec zajímavý věci ale to sem tak úplně nepatří.

    AR-15 nechci a nemám rád,
    svý kouzlo ale má,
    předevšim v rovině čistě střeleckýho komfortu a hodně lidí to s ní má asi jako já s kalachoidama.

    No a jestli poslední plánovaný záležitosti odporujou nebo neodporujou směrnici nebudu zkoumat jelikož mě to už vůbec nezajímá.


    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Taky minikanon

    ✔ DiResta Cannon 2.0
    https://www.youtube.com/watch?v=5hfKc7-W7EI
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    minikanon

    Could a Tankgewehr Really Take Out a British MkIV Tank?
    https://www.youtube.com/watch?v=EzDfUKNwfGc
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LUCKYBSD: Jako chapu ze je super mit to co nejniž k laufu, ale zase jak k tomu budeš chtít zalícit? Tohle je si myslím přesně na hraně kdy je to jeste OK, nizší by mohl byt problem.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ELECTRICKOTA: no ja chci jeste neco malyho a lehkyho a hlavne aby to bylo co nejniz nad hlavni, ale uvidim az to bude mit PIVEC nastreleny a nekam to vytahne, jestli to bude fungovat jak potrebuju, ale kdyby to nemelo tu auto regulaci jasu, tak to beru hned a s tim nastrelovanim je potreba se poprat holt
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    WOJTYLA: no pak je ta tecka fakt mini, docela to resi situaci s nastrelovanim, protoze jinak v PA svitilo jak krava a tecka byla pres celej terc
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LUCKYBSD: Kámoš má na Galilovi a zcela cajk. tečka je hold moa, ale i tak me kolikrat prestrilel :D
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LUCKYBSD: hele když to čidlo přelepíš zak to zhasne ne? nebo co se stane?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MCFLY: dobry vedet, kazdopadne na pusku se to moc nehodi, ta regulace jasu z toho v PA udelalo 10 MOA tecku zakryvajici celej terc pomalu :) ale zaslepky na to cidlo to relativne resili, kazdopadne me to ujistilo, ze to na pusku chce neco jinyho, ale na broknu/pistol to muze bejt fakt slusnej kolimec, je to maly a lehky
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    MCFLY: No jeste tomu dam sanci, ale trochu me to nasralo:) Montaz mam zalepenou, ta se nehne.
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    LUCKYBSD: keci v kleci, dva jsme měli na pumpach, nastřeleno a drželi jak židovska vira :) Mechanicky jsem jej měl rozebraný a pokud dotáhneš stavěcí šroubky tak se to prostě podělat nemůže, za předpokladu že to není vysypaný už vod výroby.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    WOJTYLA: dej vedet az nastrelis, kamos tohle presne dneska nastreloval na kose a neni to uplna prdel, Vortex Strike Eagle jsem mel na ARku asi za 5 minut a tohle imo moc ani nezvlada ten zpetnej raz, protoze to chvili strilelo cca 5 cm od stredu terce a za chvili zas nekam uplne mimo
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VOMAJDA: Z toho co tam je bych řekl, že šlo o zásah proti mrtvole sebevraha.
    Názory sousedů by se měly doporučovat po otravě jídlem. Spolehlivě vyvolávají zvracení.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Zaznamenali jste? Trochu se bojím, jak se toho chopí mainstream...

    Drama v Kollárově ulici skončilo smrtí muže
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    'Hero' stopped mass murder by crazed bar patron who was armed to the teeth, police say | Arlington | Dallas News
    https://www.dallasnews.com/...-people-killed-third-wounded-arlington-restaurant-shooting-reports-say

    Až budou na Nově ,v Guardianu a iDnes opět tvrdit že se to nikdy nestalo tak tu máme zase jednou USA,
    po cca třivátý první
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    WOJTYLA: Je to obecne na piču, jezdím teď prakticky jen fox u Mělníka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam