• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    Mame uz nejaky hodnoverny souhrn k tomu strileni v USA?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NELLI: stejne driv nebo pozdejc si ten prukaz vyridim kvuli nejake soutezi. A cestu na pcr prece resi datovka
    NELLI
    NELLI --- ---
    CERMI_FOX: nebuď kyselej, ušetřili jsme ti 7 kil a cestu na PČR :))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NELLI: to už vím taky :/
    NELLI
    NELLI --- ---
    CERMI_FOX: ten ti ale v tvým případě nepomůže. EZP má smysl pouze v případě, že máš v plánu účastnit se zahraničních soutěží, lovů a pod.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: to zas ne, víc jak dojít si pro evropskej zbroják pro to udělat nechci
    BAAL
    BAAL --- ---
    CERMI_FOX: nabízí se ještě možnost udělat si slovenskej zbroják, pokud tam výhledově plánuješ trávit hromadu času
    NELLI
    NELLI --- ---
    CERMI_FOX: mwahahahaaaaa (Junckerovský smích)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NELLI: PIVECEK: aha, ach jo, doufal jsem, že myšlenka evropské integrace mi konečně k něčemu bude. Tak zase nic :(
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Abych to shrnul, EZP je mozna jen spatne pojmenovany dokument, melo by se to spis jmenovat Evropsky prukaz evidence zbrani. Ucel je jen takovy, ze mistni fizl vi, ze ten kver co mas je nekde legalne registrovany a ma si to podle toho kde proklepnout.
    NELLI
    NELLI --- ---
    CERMI_FOX: ne. EZP tě k žádnýmu převozu nebo manipulaci se zbraní neopravňuje v běžným provozu. To tě opravňuje pouze pro určité důvody, mezi které lze zařadit třeba účast na závodech nebo lovu, vždy ale k tomu musí být přiložena příslušná pozvánka, propozice nebo dokonce transfer bumážka. Zbraň musí být převážena v tvrdém zamykatelném pouzdře s náboji mimo toto pouzdro. SR transfer papíry nevyžaduje, tam stačí pozvánka na závody nebo lov (navíc bys asi i ukecal převoz v měkkém nezamykatelném pouzdře), ale třeba GE už vyžaduje i papíry, i pozvánky, i zamykatelné pouzdro, a to tak, že striktně.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CERMI_FOX: Reagoval jsem na to, ze tam zbran nechces vozit. Z pohledu Slovaku te pak EZP na jejich uzemi na nic dalsiho neopravnuje.

    Ohledne vyvozu, stale plati, ze musis mit zakonny duvod tam tu zbran vozit, coz je lov, sberatelstvi, souteze.. EZP jen ulehcuje papirovani kolem. Samozrejme pokud ti treba ta strelnice napise dobrozdani, ze tam kazdy tyden soutezis, mozna by to bylo v pohode :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PIVECEK: takže pak mám s sebou zbraň, ale nesmím s ní na střelnici střílet? To mi jako právnímu laikovi přijde jako blbost :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CERMI_FOX: EZP tohle vubec neresi, je jen na prevoz zbrani, pokud s tim clenska zeme souhlasi.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CERMI_FOX: moje motivace je jednoduchá - vypadá, že se budu v Blavě občas vyskytovat a protože po večerech tu nemám moc, co dělat (občas někoho ukecám na pivo, ale skoro nikoho tu neznám), na hotelu bývá mizerná wifi a pracovní podmínky, tak mě napadlo, že bych trávil čas na střelnici a využil tak volný čas, když v Praze poslední dobou zase nestíhám
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NELLI: převoz asi nepůjde, pokud nemám pozvání od sportovního klubu, ale zajímají mě obě možnosti.
    NELLI
    NELLI --- ---
    CERMI_FOX: bavíme se o převozu a použití vlastní zbraně, nebo jenom prostě o tom, že tam zajdeš na střelnici?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Otázka na naše slovenské bratry - když si udělám v ČR evropský zbroják, můžu jít na střelnici na slovensku střílet sám nebo musím s instruktorem, jako kdybych neměl nic?
    SPM
    SPM --- ---
    Díky, to vypadá slibně :-)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    SPM: Prague Armory
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam