• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    NECROMAN: Týpek z příbuzenstva také využil jejich služeb a říkal, že OK. Jak dopadne, to se uvidí počátkem "prasince".
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    OTAKAR: Dívám se na ten Magnum, vypadá v pohodě. Spořilov je už trochu z ruky.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: Z 6 máš "blízko" Suchdol. Já dělal přípravu U lovčího, naprostá spokojenost. Holt součástí střeleckého koníčku je i dojíždění po víceméně vzdálených strelnicích :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: na sporilove, u lovciho huberta jsou moc fajn
    MCD
    MCD --- ---
    NECROMAN: Já byl na přípravném na střelnici Magnum (Praha 6 - Sedlec) a mohu doporučit.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    OTAKAR: a nějaký tip na střelnici v Praze pro přípravný střelecký kurz?
    Pokud se dá věřit této mapě, tak v okolí Prahy 5 a 6, kde bydlím a pracuju, mám cekem smůlu
    Mapa střelnic a střeleckých obchodů | ZbraněKvalitně.cz
    https://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: Taky bych doporučil rovnou primární literaturu:
    119/2002 Sb. Zákon o střelných zbraních a střelivu
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    NECROMAN: doporucuji si proste precist zakon. ja to tak udelal. neni to sice zajimavy roman s napinavym dejem a obcas ma clovek pocit, ze to placal dohromady mimozemstan, ale preci jen ti to da veci do kontextu mnohem vice nez jen obycejne nasroceni otazek
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, máte tip na nějakou knížku nebo učebnici, která by shrnovala teorii a ideálně i aktuální legislativu pro získání ZP? Přečetl jsem si základy na http://zbranekvalitne.cz, ale rád bych si přečetl něco do hloubky.
    Také učit se legislativu jen podle otázek je hloupé.
    Dík.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHINCHILA: blesk.cz titulek: "Voják prchl autem z KLDR! Jeho vlastní lidi na něj vypálili 40 kulek. Na svobodu musel běžet, padl do náruče lékařům" Tomu se říká obětavost! :-D

    idnes.cz " „Je stále v bezvědomí a není schopen dýchat sám. Můžeme ho ale zachránit,“ řekl v úterý představitel jihokorejské armády Suh Uk. Lékaři z mužova těla podle BBC vyndali pět nábojů, mají však podezření, že jsou uvnitř ještě dva další". "

    bbc.com "Doctors had extracted five bullets from his body, but suspected there were two more inside, he added."
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    ERGOSUM: Dezertér a navíc pašerák :-)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    CHINCHILA: tak mohl napsat "strely", pokud nechtel napsat, ze "jihokorejci odstranili severokorejskemu prebehlikovi kulky" :)
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    ERGOSUM: OMNISLASH: no proste nechtel napsat "kulky" :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ERGOSUM: tak mozna se jim proste jen rozpadly pusky a ty naboje po nem strileli z praku :D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Kde je chyba? Zprávy ČT24. Severokorejský voják utíká přes hranice a přes množství zásahů od svých soudruhů se mu to podaří. Muž je převezen do nemocnice.
    "Z jeho těla byly odstraněny všechny náboje."
    Neznalost jihokorejského lékaře? Překladatele? Nebo vojáků KLDR? Ach jo.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    SYNCRO: asi určitě jo, ja koupil dva kvery prakticky na punk v tom případě :-)
    SYNCRO
    SYNCRO --- ---
    ELECTRICKOTA: To můžeš udělat před tím. Už jsem párkrát takhle od nějakého "svazarmosaura" zbraň kupoval, dal jsem si s nimi sraz, prohlédl si kvér a pak se jelo na služebnu na přepis. Asi se to dřív muselo a oni jsou na to takhle naučení. Nakonec to pro nezkušeného prodejce / kupujícího je asi opravdu nejjednodušší cesta, jak nic nepodělat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    SYNCRO: blbý je ze si tam ten kver nezkontrolujes ani pořádně neprohlidnes
    SYNCRO
    SYNCRO --- ---
    KABIS: K bodu 4) od TIGER: bych ještě doplnil, aby sis nechal předložit i OP kupujícího a zkontroloval místo pobytu (vyplňuje se do šediváku). Zároveň je dobré si ofotit / vyfotit mobilem nákupní povolení kupujícího. Dá se tím předejít pozdějším nesrovnalostem. Už jsem se setkal s kupujícím, který se ode mne snažil koupit zbraň na nákupko, které už předtím využil (bylo označeno jako využité prodejcem). Upozornil jsem ho na to a tvrdil mi, že se moc omlouvá a je to nedopatření, ale slušně jsem ho poslal pryč. Pokud se chceš vyhnout jakýmkoli potížím, pak je nejjednodušší to celé udělat u tebe na zbraňovém (PČR) a rovnou to tam i odhlásit. Takhle to většinou dělají starší / méně zkušení držitelé ZP a není to vůbec neobvyklé.
    KABIS
    KABIS --- ---
    ZEPHEER, TIGER Diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam