• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NJAL: To mi připomnělo mé překvapení, když se z křížku na krku mušketýra vyklubal vercajk.
    MADIETTA: Překádal bych jako "puškařský klíč". Na tohle spojení dává vyhledávač nejrůznější nástroje na seřizování mušky, na perkusy, rozebírání...
    Našel jsem třeba
    Zbrojárské nářadí
    https://www.brownells.cz/Zbrojarske-naradi

    Ale Google to překládá i jako "(malá) pistole".
    Nějaký "střílející klíč" se mi také nezdá. Nářadí (klíče) nepřekládají jako key, ale většinou jako wrench.

    Takže pokud to nezahodí, je to prostě nějaká malá pistole.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MADIETTA: klic k natazeni koleckovyho zamku? Takovej ten, kde zmacknutim spouste povoli zapadka, pruzina roztoci kolecko, skrtne jiskru o sutr a bum. .. na hodne starych loveckych predovkach celkem bezna vec
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    MADIETTA: nejsem si uplne jisty, ale nepletl bych gun key a key gun .. takhle to klidne muze znamenta, ze ma na pultu pusku a rozebira ji nejakym (asi povolovacim) klicem ..
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Byl by tu někdo schopen pomoct mi s překladem jednoho spojení? Jde o 19. století. Věta zní: ""The gunsmith was standing behind the counter, a hunting rifle in one hand, a small gun key in the other."

    Google vyplivl, že skutečně existovaly pistolky, které vypadaly jako klíč, ale nejsem si jistá, že je to ono.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    N8lezovej stav, zkusím je o víkendu opucovat...

    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jak moc orezlý?

    Pokud jsou funkční, hodily by se, ale cenu netuším (Shaddie?)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    Mám dva prázdný orezlý zásobníky do P38 a 4 nábojový pásky s nábojema 7,92x57 Mauser z let 36,38,40,44,48 a tak...

    A) jakou to má asi cenu?
    B) měl by někdo zájem?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    SHADDIE: tak at kouka s sebou sef mrskat misto vymejsleni jak vodrbat lidi o prachy za povinny kurzy vramci unie komisaru :D ale chapu, ze z tohohle dealu mu nic moc nekapne :D
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    LUCKYBSD: tvl ani mi nemluv, já si kvůli tomu musel dokonce najít novou práci :D
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    LUCKYBSD: tu musim vymamit z vedení ;-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    PISTA1: no ja taky zeru chleba s bramborem :D ale tak za rok bych si to uz nenakoupil, takze sem to stihl pred EU
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    SHADDIE: no me bys mel :D ti delam vlastne reklamu :D btw furt si mi neposlal cenu na to Arex Zero 1 Tactical :D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    LUCKYBSD: Jo holt nejsem milonář no, i tak mě do toho zahučela víc než čtvrtina ročního platu.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    LUCKYBSD: jasně a dam ti slevu skoro zadarmo :-D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LUCKYBSD: jo a zapomnel sem, ze mam rozjetou akci na akvizici ciziho trezurku s 2x AR-15, 4x kratka :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    PISTA1: tak to ses jeste v tom za drobny :D Rok zbrojak: 6 dluhejch (malorazka, semi brokna, VAR 9mm "SMG/SBR", Galil, BM59, kosa, prvni ARko jsem vratil vyrobci, misto toho mi jde JP JP-15 Duty ze statu), 3 kratky (G17, Sig P226 X-Five), tuna naboju, optiky, kolimatory, nove prebijeci lis a picovinky kolem, nekolik tisic prostrileno na zavodech a treninkach IPSC, bratru 67k * radsiNechciVedet... takze asi tak :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    NECROMAN: kazdopadne pamatuj co SHADDIE zminoval az si k nemu pujdes pro nejakou novou akvizici do trezoru, urcite ti vymysli nejakou slevu :D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SHADDIE: Mě povídej.
    Rok zbroják, jedna pistole, jedna malorážka a 67 tisíc v hajzlu :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Když jsem byl v říjnu pro nákupko na AR15, tak se tam vyloženě zaškrtávala ochrana osob, zdraví a majetku...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Tak aspon s tim nosenim se to za poslednich pet let zjednodusilo .)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NECROMAN: vítej mezi námi a gratuluji. z těch 4000 Kč si nic nedělej, věř žes ještě ani nezačal utrácet :-D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XMEDA: právě jsem se vrátil od Policie a všechno podáno včetně nákupka na "samonabíjecí pistoli", povolení na nošení se již nikde neuvádí, stačí mít E. Jen za dnešek jsem také o 4 litry lehčí: 1200+600 zkouška, 3x700 za ZP a 200 za nákupko. Chlápek za přepážkou se také divil, že to potvrzení o způsobilosti je opravdu dnešní a ještě se ptal kolegů, zda dnes ten komisař opravdu dělal zkoušky :)
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    MOKOPA: Ne v PZ, ale v ZP, dřív se to tam uvádělo, já to tam mám. Ale patrně se shodujeme, že už to tam není :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam