• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    SHADDIE: jojo ta je moc pekna
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SIRIUS: Kup si perkusní Sharps Rifle cal .54. Zábavná zbraň kat D. :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    SHADDIE: jo tak ta byla na seznamu taky, ja chtel britaka jako prvni protoze proste evoluce systemu :-) Na zaver by se me libila pak nejaka rolling block flinta na bizony, ale to bude asi nejakej projekt na duchod az budu mit cas na picoviny
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    SHADDIE: Kdyz uz neco... tak Blunderbuss!
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SIRIUS: Když už křesadlovku, tak aspoň Kentucky rifle, ta je drážkovana a má nějakej smysl, ne jako ta britská lešenářská trubka bez vývrtu :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    SHADDIE: ja dycky chtel dlouhou predovku "brown bess" ale pak sem to videl na strelnici a prislo me to jako ze pomer prace na ystrel neni tak sexy :D
    SWIST
    SWIST --- ---
    SHADDIE: Jasně, mazání projektilu a proníkání vlhkosti jsem bral jako hlavní a potažmo jediné důvody. :)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SWIST: sichr je sichr a všude kde jsem o tom četl nebo se bavil se zkušenejma černoprachařemo to tvrdili. každopádně to mimo jiné bránilo i pronikání vlhkosti do delší dobu nabitých zbraní a mazalo projektil,což se obecně u černoprachejch zbraní vyplatí.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SWIST: jojo, kule by měla oříznout prstýnek. A místo ucpávky se někdy dává krupice nebo jsem slyšel i o maku, s krupicí střílím já a dobrý. Přesto střely zamazávám, není to jen kvůli prošlehnutí, ale taky aby to zvlhčovalo jinak suché spaliny černého prachu.
    SWIST
    SWIST --- ---
    SHADDIE: Mě by to třeba ani nenapadlo, že to mazání zabraňuje tomu aby to prošlehlo zpátky.. Nějak jsem měl za to, že kule a ucpávka bohatě stačí. Kor když by kule měla být o kousek větší.
    GANYAL_YABANI
    GANYAL_YABANI --- ---
    SHADDIE: akorat jedu pro vazelinu:D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    SHADDIE: Jj luck začátečníka, i když mam pocit že jsem se bál právě nabít víc a nabil jen tři...
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    ELECTRICKOTA: Tak tos měl štěstí teda.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    SHADDIE: jo to se mi v začátcích povedlo, bo jsem si doma zapomel filcovy zaslepky a nemel sebou ani tuk. No nic příjemného to nebylo, ale ani se nastestí nic nestalo. odpalilo mi to jen dve komory kolem hlavne, ty vespod nastestí ne.
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: Skp. A ;-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Kdyz jsme u toho.. ktery pistole se nejlehceji cisti?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SWIST: Určitě bych šel po mazání no, ale jestli víc nebo míň, to neporadím. Mě se to časem taky zanese...Nebo po vystříleným válci vyndat válec, prostříknout konkordem nebo WDčkem a otřít, no.

    Někdo říká, že dokáže při správném mazání vystřílet kolik chce, ale já si trochu myslím, že to je prostě vlastnost těchle starejch zbraní, no.
    SWIST
    SWIST --- ---
    REDSNAKE: teď si nejsem jistý. Bral jsem nějakou modrou pasu na doporučení od Daeva.. Trochu si myslím že by to mohlo být tím, že se zanáší mazáním a prachem. Ale od té doby jsem nebyl střílet. Tak jsem si řekl že to vyzkouším mazat výrazně méně/vůbec a až pak se tu zeptám, ale když se to téma nakouslo.. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SWIST: a čím mažeš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam