• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    PIVECEK: jenze v .308 bude stat co JPcko AR10, a vahu a presnost to bude mit jako moje BM-59 :-D takze ruku na me vlastenecke srdce, na bren 2 v .308 srat ;)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MAZDA: spis zkus najit neco v cem vynika? :) Dle yt to vypada mozna tak na castecne zvladnutou modularitu a last round bolt hold open u 7.62x39 + zasobniky s magwelem misto rock in (zahakavaciho) systemu, ale jinak na cokoliv se podivam, tak nic z ceho bych se posadil na zadek a rekl "jo tohle chces": cena umele vysoka, vaha i pres vyrazny snizeni u gen. 2 stale vyssi nez u ar-15 o cca pul kg, chovani pri strelbe dle videa nic moc, predpazby je delkou fakt k smichu i kdyz nyni aspon mlok, nema to temer zadny volitelny prislusenstvi, spoustaky a tak pac nekompatibila s cimkoliv je prece genialni vec, podivna ergonomie ovladacich prvku (zachyt a vypousteni zaveru v luciku - ook), rozborka si muze podat ruce se stribogem (aka nechtel bych to rozebirat nekde na strelnici kvuli napr. zlomenymu uderniku), atd. takhle jde pokracovat celkem dlouho
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Vybíráme pušku v ráži 9mm - Speciál Střelnice HD
    https://www.youtube.com/watch?v=mEcjYe42iuM
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PIVECEK: No, tak proč to GIGN nakoupil? Jen kvůli tomu, že nikdo nedělá moderní flintu na náboj vz. 43?
    Ergonomie - ne, ještě jsem z ní nestřílel. Ale co si pamatuji první prototypy tak tři roky dozadu, tak mi to, ergonomicky, nepřišlo vůbec špatné. Ovládací prvky jsou, více méně, z ARky, pokud si dobře pamatuju. Váhu beru, že může být trabl. Otázkou je, jak je na tom v porovnání se SCAR a HK 433.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    MAZDA: Vaha, ergonomie, chovani pri strelbe, prislusenstvi a cena:) V .308 bych o tom ale uvazoval, pokud by to pak nestalo jak SCAR. Dobre to pochopil treba SIG s MCX.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Proč průměr až podprůměr?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    IAMTHELAW: no srovnavat v bezpecnosti 1911 v SA s manualni pojistkou, dlanovou pojistkou a do puvodniho designu jaks taks dodelanou blokaci uderniku s glockem (ci jinou sluzebni pistoli) chce docela odvahu :))
    IAMTHELAW: no ja bych to uzavrel tak ze stehno si prostrelis jen jednou a varovani nad ne uplne ok praxi padlo a nerad bych tu o nekom z nas cetl na idnes...
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    PIVECEK: U dlaňovky záleží na spasování, může to bejt cokoliv od nefunguje, po musíš domáčknout na doraz. Taky třípacka může bejt napružená různě.
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    ELECTRICKOTA: Píše když spí sama v autě, proč by si měla prostřelit nohu. V podobnejch případech sem v klidu i s nataženym glockem...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CAROLIAN:

    a co pouzivat aspon o fous novejsi kver? Treba CZ97 :)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    XMEDA: nemuzu si pomoct, ale z jakehokoliv uhlu je to prumerna az podprumerna puska a ten bolt catch a bolt release v luciku jim poradil kdo? :-)) uplne blbuvzdorna ficura na armadni pusce :-)))
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    PIVECEK: já jí mám novou a tuhou, fakt musím rukou mačkat.... ale samozřejmě, že se na to nespoléhám běžně.... jenom mi to přijde do některých situací užitečný.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CAROLIAN: Mam tez 1911 a rozhodne dlanove pojistce neverim, neni predvidatelna, protoze listova pruzina v case pracuje pokazde trochu jinak narozdil od pevnych dilu a vinute pruziny. Nevim jak to je u tebe, ale u moji ji staci jen trochu namacknout a uz spusti. Ale samozrejme je to na kazdem, jak se s tim popere :)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    ELECTRICKOTA: jenomže tohle má druhou pojistku... musíš to držet pevně v ruce, aby to střelilo... normální pistoli bych odjištěnou jen tak neměla, protože NEMÁ druhou pojistku...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CAROLIAN: smrdí mi to prostrelenym stehnem, protože v uleku jsi blbě sáhla po kveru a zrovna na potvoru za spoušť...
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    PIVECEK: já vím :-)) ale zase situace, že spím sama v autě v divočině (myslím divočinu, nežiju v Evropě), nicméně u silnice a nevím, kdo se tam bude pohybovat, tak ten pocit, že pokud se na mě bude někdo dobejvat, tak jsem připravená.... Ráno zajistím a pokračuju do civilizace...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    XMEDA: na tom je vtipny ten uvod, ze to neni oficialni verze pro us trh, ale meli nejaky prebytky co odprodali obchodnikovi kerje je potichu uvedl na trh, uz jsou vyprodany a cz zatim nerekla kdy bude finale
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    XMEDA: dodnes bych asi vyhrabal koment, po mém prvním setkání s 805kou...

    V zásadě to popisuje přesně tohle...

    armáda...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CZ Bren 2 in 5.56 and 7.62x39
    https://www.youtube.com/watch?v=pmhNS6-Pz1M
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Kdybyste někdy zakopli o 9 mm hlaveň k pumpičce, dejte mi vědět, plz :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam