• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NINE_OF_NINE: naji prepravni podminky
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    imho posta zakazanou prepravu zbrani nema viz.:
    Nedovolený obsah zásilek - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/nedovoleny-obsah-zasilek
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    XMEDA: to ale bude nějaká příplatková služba; dost pochybuju, že by naše pošťačka měla ZP :) Navíc všechny eshopy odmítají posílat poštou.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: OCTOPUSS: KENJIRO: Posta na to ma cetifikaci, ale zaroven ma ve svych prepravnich podminkach zakazano posilat zbrane a vybusniny :) Ale pokud prebiraji balik od pravnickych osob, tak to funguje. Treba kdyz si na strelnici objednaji krabice streliva z S&B a normalne to veze posta. S tim, ze je tam pak prepravni podminka ze u doruceni maji vyzadovat platny doklady opravnujici k prevzeti. Tzn. ZP/licence.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KENJIRO: No jasně. Mám pocit, že někdy v době clení jsem si nima o něčem volal, a paní na druhým konci se chechtala a říkala "my můžem vozit klidně i drogy, jen to musí mít papíry".
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    OCTOPUSS: jako fakt? O.o
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Tak daleko jsem se ještě nedostal :D Zatím mi jen slibovali, že to jde :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MAZDA: jop ale musis si tu sluzbu zaplatit :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Ale zbraně posílat DHL zvládá. Nebo se mi tak tváří :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    BRABI: ceska posta nijak, ale dhl ma rentgen na hubech
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    CERMI_FOX: To je pravda. Prostě ožralí a zfetovaní dělníci na nejnižším stupínku dělají bordel. To mne ve skutečnosti až tak nezarazilo. Spíše mne zarazilo to, že někdo to začal řešit - třeba zvýšeným počtem policajtů v okolí.
    Ale spíše mne vadí ta násilná trestná činnost.
    Další je, že když meziročně přibylo několik stovek cizinců (kolik procent z obyvatelstva může být několik stovek cizinců?), tak meziročně přibylo navíc 10% přestupků. A to se mi zdá sakra hodně. Bohužel statistiky neudávají, kdo a jaké přestupky/trestné činy spáchal. Ale když si vezmete průměrný nárůst trestných činů, počet obyvatel, počet cizinců a jejich přírůstek, tak 10% přestupků navíc je sakra hodně.
    Ale hlavně věta: "Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) spáchají asi 90 procent všech evidovaných přestupků cizinci." naznačuje, že 10% obyvatel (cizinci) způsobuje 90% přestupků. A s tím se bude muset něco dělat. Většinou se jedná o Bulhary, Rumuny a další dělníky..
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CERMI_FOX: Mně přišlo MPX poštou, takže ne :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZEPHEER: to je očekávaný důsledek za předpokladu, že cizinci jsou lidi a tedy taky páchají kriminalitu.
    Je logický, že když se zvýší počet lidí, tak vzroste i kriminalita; stejně jako že kriminalita bude vyšší na místech s vyšší koncentrací lidí.
    Navíc neznají dobře české zákony, takže se jim s nima hůře vyjebává, což ví i monocajti a proto se na ně zaměří
    jako na jednoduchý příjem. To je stejné jako s pražskými revizory v MHD.
    Navíc pokud jsem to správně pochopil, tak jde hlavně o lidi na nízkých dělnických pozicích, u kterých se zvýšený počet přestupků proti veřejnému pořádku dá očekávat; tady si myslím, že to nemá s národností mnoho společného. Ukrajinský kokot opilec dělá stejný bordel jako český kokot opilec :)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---

    Zajímavý článek.
    Středočeský kraj má potíže s cizinci. Jak bude řešit jejich zvýšenou kriiminalitu? | ČtiDoma.cz
    https://www.ctidoma.cz/...esit-jejich-zvysenou?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    Implifikuje, že nárůst počtu cizinců = nárůst kriminality.
    BRABI
    BRABI --- ---
    CERMI_FOX: možná. ale jak to zkontrolují? :)
    BLAF
    BLAF --- ---
    KENJIRO: Oki, diky :)

    OTAKAR: Pravda, technicky uz to nejsou diabolky :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BRABI: není posílání střelných zbraní (obecně libovolných) zakázané v podmínkách pošty? nejspiš by bylo třeba použít jinou službu
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    BRABI: český ani slovenský zákon o zbraních to nezakazuje. Ale neručím za to, že se tam neaplikují ještě nějaké jiné předpisy.
    BRABI
    BRABI --- ---
    je legální poslat flobertku poštou na Slovensko?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    já zapomněl přiložit video:)
    Big Bore 50 Caliber Air Rifle Hunt for Wild Boar
    https://www.youtube.com/watch?v=9KgWSDVCjzQ
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam