• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: ty nemusíš dokládat nic. Návrh jede podle pravidla "co lidi mají, zůstane tak, jak to je". U nových zbraní ti to řeknou v obchodě :-D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: logika je tam taková, že podle směrnice historické zbraně mají zůstat volně, ale repliky se mají registrovat. Ve směrnici se ovšem taky píše, že si členské státy samy určují, co je historická zbraň. To umožňuje ČR v zákoně tvrdit, že za historické zbraně považujeme jedno a dvouranové předovky zkonstruované do roku 1890.

    (a navíc ještě jehlovky)
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADDIE: Ok, mea culpa, nejsem deringerolog ;-) Zda se, ze inline je fakt novinka, a vsechny perkusni deringery mely hlaven ci hlavne odpalovany klasickym perkusnim zamkem.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NJAL: takže ten bys mohl bez ZP vlastnit leda jako historický originál.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NJAL: jestli se nemýlím tak tenhle derringer je ráže 41 rf na náboj s okrajovým zápalem.



    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADDIE: Tohle je z 1868, je mozne, ze by to byla nejaka jina nez inline metoda?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    CERMI_FOX: předpokládám, že to budou zbraně založené na historických systémech jako jsou doutnákové,kolečkové, křesadlové a perkusní zámky. in-liny a gladiatory sice perkusní jsou, ale vzhledem k tomu, že in-line perkusní odpalování nevychází z historické předlohy, tak do této kategorie nespadá.
    NELLI
    NELLI --- ---
    KENJIRO: tu Unii prostě člověk nemůže nemilovat.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: nejsem soudruh s dostatečnou fantazií, ale jak se pozná, co je replika s historickou předlohou? Musím doložit fotky z muzea? Posudek znalce o přesnosti předlohy? Nebo bude ve vyhlášce explicitně vyjmenované povolené odchylky?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: V tom asi logiku hledat netreba, co?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: Moderní předovky (gladiator, inline atd) budou na registraci bez zbrojáku. Repliky s historickou předlohou zůstanou volně.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: a co znehodnocený luk o dostatečné napínací síle?
    Btw já myslel, že předovky (moderní repliky) budou na registraci bez zbrojáku, něco se změnilo?
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Myslim, ze je cas vyslat do Belgie tohle jagdkommando ;-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Perlička z dnešního jednání na vnitru - Mgr. Bačkovská:

    "A to ještě nevíte, že evropské nařízení o znehodnocování zbraní obsahuje i postup pro znehodnocování předovek. Takže když si necháte znehodnotit předovku, tak se přesune z kategorie "nepodléhající ohlášení" do "povinně ohlašované" a měli byste s ní jít na policii, aby vám ji zaregistrovali. A jestli to někdo opravdu udělá, tak slibuji, že ho pošleme na mimořádnou zdravotní prohlídku."
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    РПК-16, АК-12, АК-200, комплект модернизации АК-74. Новинки вооружения от Концерна Калашников.
    https://www.youtube.com/watch?v=HMvuUvhwM8Y
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Home Defense: Using Household Items as Cover
    https://www.youtube.com/watch?v=6MhoO6er_Gc
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    TRILOBYTE: Vzhledem k absenci pracovni moralky jsem to zkusil uz dneska. Po vycisteni vyhazuje spolehlive, jenom se mi obcas kousne strela za hranu hlavne. Vetsinou prvni pri nabijeni.
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    REDSNAKE: V berettce mi to tak jednu ze sedmi nevyhodi (soudoby SB bez problemu), zkusim jeste v nedeli, az budu mit vycisteno.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    REDSNAKE: 10/22 takedown
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CHROSTISTKO: https://www.nevoranek.com/okrajovy-zapal/sb-22lr-club/

    Do čeho to máš? Já je ještě nevyzkoušel, ale procházel jsem krabičky a nikde ani náznak oxidace nebo podobného problému, tak snad budou ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam