• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    Nemáte někdo tip na u nás rozumně koupitelné nadupané tovární .44 Rem. mag.? Tím nadupané myslím někde u horní hranice bezpečné laborace, ne jak SBčka ;)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tos mi pripomnel.. :)
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    Jen se tu lehce pochlubím DIY magnetickým držákem zásobníku :) Už je i otestovanej několika IPSC závody..





    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ELWERINE: To jsem měl na mysli.
    Přesto raději bez náboje. Kdyby byl bez ZP a střelil se do nohy... :-)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ERGOSUM: ano, ale jen tehdy, pokud by policajt konal v ramci sveho soukromeho zajmu. Nikoliv jako spravni, resp. organ kontroly ve smyslu zakona o zbranich.

    A stejne podani zbrane do ruky aby se na ni podival bych jeste uplne nevykladala jako svereni, pokud u nej stojis a on se chce jen kouknout a nepouzivat... A kdyby jo, tak bych hrde tvrdila, ze ho poucuju v ramci vycviku a vyuky ve strelbe, zejmena o bezpecne manipulaci napriklad...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ELWERINE: Po otázce "Můžu si ji prohlédnout?" by to bylo IMHO na místě.
    Ovšem nechce se mi moc věřit, že by na základě toho, že ZP od policisty nepožaduješ chtěl někdo vyvozovat nějaké sankce. To by hodil pěkné h* do větráku.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    OCTOPUSS: aha :-(((
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ZEPHEER: a prosimte, technicky dotaz, kdy ty sverujes zbran policistovi, ktery nejedna jako spravni organ?
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    BAAL: Kvalita našich zákonů nezná mezí. V ČR je možné naprosto všechno.
    Viz zákon..

    Svěření zbraně
    (1) Držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence může svěřit zbraň kategorie B nebo C nebo střelivo do této zbraně jiné fyzické osobě, která není držitelem zbrojního průkazu příslušné skupiny, pouze v rámci
    a) výcviku a výuky ve střelbě,
    b) sportovní přípravy nebo sportovních soutěží, jejichž součástí je střelba,
    c) výuky k loveckým účelům,
    d) přípravy na budoucí povolání související s držením nebo nošením zbraně,
    e) filmové nebo divadelní činnosti, jde-li o zbraň upravenou pro střelbu nábojkami nebo cvičnými náboji, nebo
    f) výuky branné přípravy nebo výuky v oboru, jehož obsahem je i výroba, opravy a zkoušky zbraní a střeliva.
    (2) Svěří-li držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence zbraň nebo střelivo do používání fyzické osobě podle odstavce 1, je povinen
    a) poučit tuto osobu o bezpečném zacházení se zbraní a střelivem,
    b) dbát nutné opatrnosti a
    c) zajistit přítomnost odpovědné osoby (instruktora), která je držitelem zbrojního průkazu příslušné skupiny a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.
    (3) Zbraň nebo střelivo do této zbraně lze svěřit fyzické osobě podle odstavce 1 jen na dobu nezbytně nutnou, a to pouze
    a) k provedení střelby na střelnici, pokud nejde o střelbu ze zbraně uvedené v odstavci 1 písm. e), nebo
    b) k jiné manipulaci se zbraní nebo střelivem v prostoru, který určí odpovědná osoba provádějící dohled podle odstavce 2 písm. c).
    (4) Při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

    Policista tam prostě uveden není :-) :-(

    REDSNAKE: Ani bych se jim nedivil.
    BAAL
    BAAL --- ---
    ZEPHEER: Vzledem k tomu ze tipuji vetsina prislusniku PCR nejsou drzitele ZP, by to bylo divne
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ZEPHEER: To by na tebe asi dost divne koukali
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    Dotaz.
    Při jisté diskuzi jsem se dozvěděl, že správně má člověk i po státním policistovi vyžadovat předložení ZP v případě, že mu svěřuje zbraň. a to i policistům na oddělení Zbraně a Střelivo.
    Netuší někdo, jak to je?
    SPM
    SPM --- ---
    ELECTRICKOTA: a náhodou nějakej tip na zámečnictví v Praze, co by toho bylo schopný? :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    SPM: jo chce to lepsi zamecnictvi ale zkopirujou ti to. Jinak to je normální ze ti to bez jedny packy jde, do zamku sw bezne davaj slepý registry kvuli zabezpečení. Ale nedoporučuji to tim dal otvírat u staryhi zamku to vyustilo v jehi rozpad ;(
    SPM
    SPM --- ---
    Hele zkoušel někdo (úspěšně :-) ) přidělat / zkopírovat klíč k tomu obyčejnýmu zámku, co se dává k WICO trezorům (nějaký Wittkopp)? Poslední 2 týdny mi ten zámek šel hrozně blbě otvírat a dneska jsem si všimnul, že na tom klíči mám ulomený jeden zub. Paradoxně i bez něj to stále umím odemknout, nicméně mám ještě druhý, funkční klíč a dost rád bych to zduplikoval, dokud je funkční :-)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    SHADDIE: Jo, a dneska je tam naposled :D Teda vlastně :(
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    SHADDIE: ten s tím chtěl ale v dohledné době seknout a čeká na plnohodnotnou náhradu. Si dělal nemístnou legraci, jestli bych nešla dělat správcovou já. Naštěstí mám papíry krátce, tak zůstalo jen u toho :)
    STENNY
    STENNY --- ---
    GEKONZPRAHY: Mám ty "odhlučněná carga" chápat tak, že až dostanou razítko, stejně už nebude možné střílet z plochy?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PIVECEK: teď tam správcuje (sice jen na půl úvazku, ostatní dny je tam Pavel sám) můj dobrej kamarád Zdenda, takovej motorkář, důslednej a rozumnej chlap, takže tam rád jezdím když je tam zrovna von.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    KENJIRO: No akorat mel prijmout noveho spravce, tak jsem zvedavy. Chapu, ze ho sralo tam jezdit, kdyz nikoho jineho nemel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam