• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    ELWERINE: Přesně tak. Zbavuji se jak WSA 5, tak WSA 10 a pořídím si místo toho Justra 10 která má skryté panty a je o několik CM menší.
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Jak jsem si pořizoval trezor:
    1) Při rekonstrukci si necháte udělat skříň na míru tak, aby se vám do ní vešel plánovaný trezor WSA 10. Rozměry necháte udělat podle webu výrobce - Rozměry vnější: - 1500 x 650 x 450 mm (v x š x h) plus 1 cm na každou stranu
    2) Před nákupem zkontrolujete s metrem že se vám trezor opravdu vejde podle rozměrů do skříně.. vejde.
    3) Koupíte trezor, dotáhnete ho domů a zasadíte do skříně
    4) ...
    Výrobce do vnějších rozměrů nezapočítal masivní panty co trčí dopředu.

    Takže trezor budu i opět stěhovat, buďto při prodeji, nebo až mě s ním nevyhnutelně vyhodí žena :-D
    Nechcete někdo WSA 10?

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    JOINTER: u te silnicni kontroly je to napr omluvenka kdyz jedes do prace a prijdes o pul hodiny pozdeji, protoze ti prislusnik potreboval prohlidnout lekarnicku
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dnes ve 14:30 by se na jednání sněmovny měl dostat návrh zákona o nakládání se zbraněmi - tisk 92 a 669
    Live stream možno sledovat zde:
    Stream 1 (schůze PS)
    https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=28
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SHADDIE: Rekla bych, aniz bych to ted zkoumala, ze si muzes zazadat
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KASUMI: jak se to vlastně zjistí když nemám datovou schránku?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    JOINTER: to je úkon podle zákona o policii. Zbraně a střelivo jsou správní agenda.

    Nicméně stejně dík - zbraň může být odebraná i podle zákona o policii a je dobrý vědět, že v tom případě držitel to právo má.
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    KENJIRO: Já právník nejsem, nicméně policie je povinná o každém úkonu vystavit (zřejmě na požádání?) potvrzení, viz:
    Potvrzení o provedení úkonu - Policie České republiky
    https://www.policie.cz/clanek/potvrzeni-o-provedeni-ukonu.aspx
    Třeba ho můžeš chtít po provedení preventivní silniční kontroly. Z čehož určitě budou mít radost.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    mám zase všeobecný dotaz na střelné právnictvo:

    když policista zadrží zbraň podle zákona o zbraních (třeba ji držiteli sebere, protože ten je nalitej jak dělo), tak dělá správní úkon. Podle zákona musí policista na místě vydat potvrzení o zadržení zbraně. Může se držitel (třeba dodatečně) domáhat protokolu s popisem situace a odůvodněním úkonu?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BLUERAVEN: ja to tady mam taky, ale zadala jsem o nakupko, tak to imho souviselo s tim

    vic me desi to danovy rizeni tady :D
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    CERMI_FOX: Tomu bych byl ochotnej věřit, kdyby tam byl nějakej pattern. Třeba kdyby se na mě dívali jednou za 4 měsíce... ale to tam není. Ptám se, protože se mi tam nechce plazit jen se zeptat... možná jim napíšu mail.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BLUERAVEN: průběžně testujou, jestli nesplňuješ podmínky pro sebrání ZP.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BLUERAVEN: Taky jsem na to včera koukal v datovce, minulý rok jsem nakupoval jen nějaké střelivo, zbraně beze změny.
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    Otázka všem. Přišel mi výpis o přístupech k mým údajům v registru obyvatel. Zaujalo mě, že Ministerstvo vnitra Zbraně a Střelivo se na mě třikrát dívali kvůli "ověření svéprávnosti" a to jednou v intervalu asi 10 dnů. Co je zajímavé, že jsem u policajtů už dva roky nebyl (ano jsem lama a už pár let jsem nekoupil žádný nový železo ani nic neprodával). Stává se vám to taky? Nevíte proč to dělaj?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    BAAL: Jo kdyz stavali o korunu mín byvala to vetsi sranda
    BAAL
    BAAL --- ---
    OMNISLASH: Tak oni ji porad po ruznu maji, jen je to tak ze se jednou za pul roku ze objevi vsude mozne po obchodech pomerne rychle jsou vykoupene a pak zase par mesicu nic:-)

    Ja ji kupoval v armedu za 1350kc ala 2.7kc/ks
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BAAL: na kolik vyjde takova plechovka? tedy na kolik vychazela, dokud ji meli :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Asi jste si už všimli. Jeden z čtenářů zbrojnice.com využil Tomášova rozboru, podal stížnost, a světe div se...


    Pořad České televize o střelných zbraních nebyl objektivní, rozhodla vysílací rada - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/...-ceske-televize-o-strelnych-zbranich-nebyl-objektivni-rozhodla-vysilaci-rada/
    BAAL
    BAAL --- ---
    Sel jsem kolem a ukoristil posledni konzervu skladem:-) Zase je na cas s cim strilet pivni tacky

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZYAN: slava!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam