• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    Snažil jsem se na LEXu načíst, jak přesně se mě novela týká a co mě čeká. Naprostou většinu jsem snad pochopil a mám doufám jasno, u jedné věci si ale 100% jistý nejsem, uvítám radu. Vlastním několik samonabíječek, mezi nimi třeba AR-15, CZ 858 apod., které člověk typicky krmí nově nadlimitními zásobníky. Chápu, že si svoje dosavadní nadlimitní zásobníky smím ponechat bez dalšího papírování, ale smím je bez dalšího papírování i nadále běžně používat, nikoliv pouze "držet"? Pochopil jsem správně, že tím, že už před novelou jsem byl držitelem zbraně kat. B, která může používat nadlimitní zásobník, je to bráno jako bych měl na danou zbraň automaticky výjimku pro A-I a pro dané zbraně (vlastněné před už před novelou) můžu zásobníky nadále nejen držet, ale i používat a kupovat, aniž bych si na ně vyřizoval výjimku? Je mi jasné, že v budoucnu si jí při nějaké další koupi tak či onak vyřídím, zajímá mě spíš, jestli si jí nemám vyřídit už před první návštěvou střelnice. Dík!
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Ode dneška platí novela zákona. Součástí novely zákona o zbraních je dále zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování, tzv. "zbraňová amnestie". "Tato zbraňová amnestie, která bude probíhat v období od 30. ledna do 31. července 2021, dává všem osobám možnost beztrestného odevzdání ilegálně držené zbraně nebo střeliva kterémukoli útvaru Policie ČR s tím, že pokud nebude prokázáno, že zbraň nebo střelivo byly použity ke spáchání trestného činu, či zbraň není evidována jako pohřešovaná, je osoba, která zbraň odevzdala, oprávněna požádat o vydání příslušných dokladů opravňujících k nabytí vlastnictví, držení či nošení této zbraně nebo střeliva anebo je přenechat do vlastnictví státu"
    V souvislosti s uvedenou zbraňovou amnestií upozorňujeme, že zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování se vztahuje toliko na zbraně nebo střelivo, nikoli na munici či výbušniny. V případě nálezu munice, výbušniny nebo výbušného předmětu (granáty, miny, rozbušky apod.) důrazně apelujeme na nálezce, aby s těmito předměty v žádném případě nemanipuloval (a už vůbec je nenosil na policii) a neprodleně zavolal na linku 158.
    https://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22591281&doctype=ART&prev=true
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Novela zákona o zbraních III: nová kategorie C-I a změny v kategorii D - LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
    https://www.gunlex.cz/.../3805-novela-zakona-o-zbranich-iii-nova-kategorie-c-i-a-zmeny-v-kategorii-d
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ZBYNEK: dík to jsem tu zase nebyl já :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele kolega v práci se ptá jak to bude se zkouškami a hlavně otázkami, má relativně v hlavě starý zákon, což je mu asi teď k ničemu? Nové otázky již jsou vypracované a někde ke stažení? Na MVČR mají stále dle starého zákona.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NECROMAN: Musí mi převod na zákazníka schválit CRZ a to na základě údajů ze ZP a zadaného NP v CRZu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NECROMAN: mají přístup do CRZ
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    CERMI_FOX: jak to je, obchody typu Kentaur ověřují na místě v nějakém online systému nákupko, nebo jen kouknou na razítko, zda vypadá OK?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TOMASINO: not sure if trolling, nicméně pokud člověku seberou ZP, tak nákupko, i kdyby bylo neomezený, je mu k ničemu, je to vázané na aktivní ZP.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOMASINO: A na zaklade zadosti o nakupko?
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    REDSNAKE: Bejvalýmu manželovi známý konečně sebrali zbraně. Celý okolí na to čekalo už léta. Kdyby tyhle lidi měli v kapse něco jednorázovýho a časově neomezenýho, tak by to byl u těhle individuí dost velkej problém.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Je to systemovej zaklad pro vic razi. Hlaven menit ti nestaci.. co zaver, pruziny, zasobniky atd.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KUBZ: okopirovali ak10X radu? :))
    KUBZ
    KUBZ --- ---
    Na Ukrajině byla představena střelecká platforma KalashNash
    KalashNash multi-caliber shooting platform was presented in Ukraine
    https://en.topcor.ru/...a-ukraine-predstavili-multikalibernuju-strelkovuju-platformu-kalashnash.html


    Několik let po začátku války na Donbassu (v roce 2016) se ukázalo, že na Ukrajině není výroba hlavní do ručních zbraní. Deficit vyplňovaly zásoby místního ministerstva obrany. 23. ledna 2021 společnost Mayak Plant OJSC (Kyjev) oznámila, a na své stránce na Facebooku představila, střeleckou platformu s výměnnou hlavní pro ráže 5,45x39, 5,56x45 (223 rem), 6XC, 6,5x39 Grendel a 7,62x39.
    KalashNash MP se ve své civilní verzi objeví také na trhu loveckých a sportovních zbraní.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    pic related

    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: :D i ty pistole samonabijeci, to me k veceru takhle pobavilo :))
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NAVARA: Musí. Kvůli EU o to víc.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NJAL: Vím, ale už si nejsem jist, že musí být pro každou zbraň zvlášť, případně že by muselo být časově omezené
    NJAL
    NJAL --- ---
    Nakupko je ulitba EU. :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam