• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: závistivej práskač a kolik udělá škody.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Léta vystavoval torza starých zbraní. Nedovolené ozbrojování, řekla najednou policie a obvinila ho - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...brani-nedovolene-ozbrojovani-rekla-najednou-policie-a-obvinila-ho-40354214
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    BAAL: jo chtělo by jí to trochu víc dopředu, tu pažbu jsem bohužel neupravoval já ale když se podíváš tak optiku už posunout nemůžu, musel bych tam hodit picatinny a kroužky, někdy to asi udělám.
    BAAL
    BAAL --- ---
    XLACHTAN: nemas na te cerne tu optiku vrazenou moc do oka?
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    Já mám dvoje originál Harrisky s pod lockem protože budget boi a za Atlas se mi nechtělo platit, ale pokud tu dospělou ráži začnu rozumně střílet tak bude první stejně asi šasi a pak Atlasky nejspíš.

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: pohankové slupky
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    cim ty bagy plnite? ja ten svuj nemuzu najit, tak bych si koupil novej, ale resim jestli to naplnit plastovejma pul kruhama, nebo necim jinym
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    BAAL: osobně mi obecně bag přišel nejlepší že všech možností, a s třílí se z něj asi nejlíp.
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    ZYAN: atlas :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: CAL Gen2, dokonce jen za 8100 . Ale každý má asi jiný požadavky, nechal jsem si od Vavrečky udělat výstavku a vybral si na prodejně, co se mi líbilo nejvíc. Plus jsem k tomu kupoval tlapičky ve tvaru maček do měkkého terénu, ale přiznám se, že jsem je ještě nepoužil vzhledem k tomu, jaká je situace (z betonu to není ono :) ) a že jsem je kupoval loni v létě.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    BAAL: no kdyz mas ten polohovatelnej bag na styl osli usi, tak to i nastavis na ruzny vejsky, bohuzel ten caldwell, co mam, jde bud na sirku nebo na vejsku. Ad litr - pivec ma nejakou podobnou verzi od cinskejch deti a taky pohoda a litr rozhodne nestal
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    CERMI_FOX: najdes prosim jakej presne model tech atlasu mas? jelikoz mi konecne prisel ten ruger a budget to nepresahlo, tak tam muzu dat naklid dobry nozicky
    BAAL
    BAAL --- ---
    ZYAN: Budget cesta bude koupit si bag, sice to neni tacticool ale je to za litr:-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZYAN: chápu. Nožičky jsou ale šikmá plocha, protože si vždycky můžeš říct, že připlatíš pár tisíc a vylepšíš si komfort střelby lepším modelem, takže takhle lze doiterovat z harisek za 3k do atlasů asi za 15k :)
    Takže za mě v případě Atlasů je super si připlatit a koupit model (tuším že jsem za něj dal okolo 10k u Vavrečky) , kde se neprotáčí nožičky, protože sice na rozdíl od harrisek se do nich nemusíš opírat silou, ale stejně je to poznat, že to už neujíždí vůbec :)
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    CERMI_FOX: Atlas také vyloženě neplánuju, ale do budoucna bych se rád věnoval přesnější střelbě i z dospělejších ráží, tak potencionální využití není čistě svázané s 22lr
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZYAN: malorážka originál harris (původně nějaká kopie)
    velká puška střední atlas (původně harrisky, ale štvalo mě, jak se to protáčí)

    Atlasy na malorážku mi přijdou přestřelený, ale samozřejmě proti gustu žádný disputát :)
    Dneska už bych do harrisek nešel, ale kdysi jsem je koupil, takže už je mám a škoda vyhodit.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ZYAN: já mám caldwell bipod, což je asi taky kopie harrisů, za mě docela ok. Ale příště bych bral asi bez kloubu, vzhledem k tomu, že stejně střílím jen v jedné poloze a nic dynamického.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Zdar, zeptám se ještě tady Magpul PMAG M3 5.56x45 s okýnkem i bez 30 ran - černý nezbavuje se někdo?
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Vortex Diamondback je taky Made in čína ;-)

    Ale mám větší problém a to jsou nestabilní nožičky.
    Mám smutnou kopii Harris, která si nerozumí s RPRR - puška je těžká na hlavní a nahoře, stačí do ní ťuknout a celé se to převrátí (ideální na Suchdole na beton).

    Tak jsem začal procházet recenze, komentáře a jsem trošku v rozpacích.
    - Lepší kopie Harris stojí skoro jako originál
    Koncept Harris se zdá být zastaralý
    - UTG mě zaujaly takové které se naklapávají přímo na Mlok ze strany, což by mělo umožňovat nejvyšší možnou stabilitu. Ovšem nemají (logicky) možnost nahnutí ani protáčení
    UTG bipod Recon na M-LOK, délka 5,7 - 8 palců | army shop alfatactical.cz
    https://www.alfatactical.cz/utg-bipod-recon-na-m-lok-delka-57-8-palcu.html
    Druhé zajímavé UTG u nás nejsou skladem :(
    Bipod UTG Recon 360 TL 7-9 Picatinny (TL-BP01-A) ★ Anod.cz
    https://www.anod.cz/bipod_utg_recon_360_tl_7_9_picatinny_tl_bp01_a_TL-BP01-A/
    Pak jsou zde Magpulí nožky, na které jsou dobré ale i špatné recenze..
    Magpul bipod na M-LOK - černý
    https://eshop.bestpatron.eu/magpul-bipod-na-m-lok-cerny/

    A finálně tu máme Atlasy okolo 7, které jsou sice drahé ale zase lepší jedny funkční než dvě nefunkční za stejné peníze..

    Co používáte? Na jakou pušku? jaké jsou vaše zkušenosti?
    BAAL
    BAAL --- ---
    PIVECEK: Ja se muzu dnes vymluvit na cinskou optiku jako vzdycky, ale zyan uz nemuze :-))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam