• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    JOHNDOE: Okey taj tenhle postup mi už vůbec nic neříká...
    JOHNDOE
    JOHNDOE --- ---
    ELECTRICKOTA: A ptal jsem se na to, jestli mam zbran donest ke kontrole nebo ne ? Neptal, protoze predpokladam, ze ji asi fyzicky budou chtit videt.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    JOHNDOE: No a fyzicky ke kontrole zbraň předložíš kdy? Ta registrace bez kontroly byla jen po dobu výjmečnýho stavu jestli se nepletu, ale klidně mě vyveď z omylu.
    JOHNDOE
    JOHNDOE --- ---
    Můžu se zeptat, co je tedy třeba poslat k registraci zbraně přes datovku ?
    Stačí poslat naskenovanej šedivák a k tomu informaci, že budete platit online ?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NAVARA: Mohu ti potvrdit, že tam tu mašinu určitě mají a že umí i vytisknout na místě, trvá jim to cca 5minut, tisknuli mi ho znova, když blbě přepsali ráži. Ale teda já dřív spadal pod Nusle, teď Kladno a vše na počkání a bez čekání.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ELECTRICKOTA: No a na P5 tisk na místě odmítají, že prý tam tu mašinu nemají. Já je nemám jak zauditovat, jestli je to pravda… (a za 106 mi to nestojí)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NAVARA: To je hezká pohádka, a jinde ty čísla umí zkontrolovat během tisknutí průkazu na počkání, divné ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX: Chtějí to spíše proto, aby se netiskli s průkazkou, kterou ti pak nevydají, protože nebudou souhlasit čísla a ještě ji k tomu budou muset rušit a doufat, že jsi mezitím něco s tím číslem, které jsi jim sdělil, neprovedl.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SHADDIE: fajn, tak to zkusím, snad nespadnu do nějakého přestupku. Měl jsem za to, že přinesení flinty je součástí registrace zbraně a tedy musím stihnout do těch 10 dní, přičemž vydání PZ je měsíc.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    CERMI_FOX: jde, ale flintu pak stejne musis predlozit az si pudes pro PZ.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: registrace zbrane jde datovkou (sedivak) ? To by byl gamechanger, myslel jsem ze to slo jen behem nouzoveho stavu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KENJIRO: Na druhou stranu, když to spleteš, dostaneš číslo na šéfovou, aby sis mohl příště raději dopředu zavolat, případně se stavit i mimo běžné hodiny pro veřejnost!
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: to nevím, já tyhle papíry posílám současně datovkou. Jako člověk 21 století :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: ale to musim dostatecne dopredu nebo staci z mobilni banky na miste?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: jistě.

    účet policie pro placení správních poplatků: 3711-33524011/0710
    Variabilní symbol: rodné číslo bez lomítka
    Do poznámky pro adresáta napsat jméno, příjmení a za co platíš.

    Dej si majzla, jestli to máš správně - jako že když třeba registruješ dvě zbraně, tak to musí být dvě platby. Vnitráci si stěžovali, že když žadatel něco napíše špatně, musí mu to policie vracet a je s tím neskutečnýho papírování.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Spravni poplatky na pcr pri registraci zbrane se porad plati na poste v kolcich nebo uz muzu platit jako clovek 21. stoleti?
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    PAN_MYVAL: S Nemeckem uz to mam obehane, to nejde prevezt. Museli bychom rozebrat kvery, mit je oddelene v kufrech... Je toho mnohem vic a Nemecko je pro airsoft nogo z nasi strany i kdyz se tam velmi omezene hraje. Petiuhelnik je jen spicka ledovce :)
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    KENJIRO: dekuju!!!!!! Presne tohle jsem potreboval slyset. Diky!!!!
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ZOLTAN: to je proto, že nezáleží na tom, jaká pravidla máme pro držení zbraní u nás, ale jaká pravidla mají pro držení zbraní v té zemi, kam jedeš. Airsoftka je v kat. D u nás; v evropské směrnici už kat. D vůbec neexistuje (airsoftové zbraně považuje za "stojící mimo rámec směrnice"); v Rakousku to zákon považuje za hračky; atd. V zásadě, evropský zbrojní pas nebo jiné povolení potřebuješ tehdy, když to cílová země považuje za zbraň, u které je takové povolení vyžadováno.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ZOLTAN: POZOR na tohle! Nejde jen o kategorii zbraní, ale i o značku zkušebny. Pokud do Německa přivezeš identickou zbraň, jaká se tam volně prodává (vzduchovka nebo hádám airsoftka), ale nemá "F v pětiúhelníku", Němci ti ji zabaví, vyvlastní a napálí tučnou pokutu.

    Tak si zkontroluj, zda to Rakušané nemají podobně.
    ZOLTAN
    ZOLTAN --- ---
    VESNACH: jojo, to je kapitola sama pro sebe. nemci jsou uplne upet, zbytek uz je pohoda...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam