• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    BLAF
    BLAF --- ---
    PAN_MYVAL: Chapu, kam tim miris... to by ovsem implikovalo, ze by si nejaky zakazovac musel ten zakon o zbranich precist, coz nepovazuju za zas tak pravdepodobne :P
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BLAF: já bych to tímhle směrem vůbec nepouštěl.

    To je totiž stejný výsledek, jako "Sporting weapons" když se v 1968 utahovaly šrouby v USA.

    Pokud jsou zbraně kategorií rekreační a ostatní, tak co jsou zač ty ostatní? Vraždomatické. Eergo zakázat vše krom rekreačních.
    BLAF
    BLAF --- ---
    TIGER: Neco takoveho me taky napadlo.
    Jeste bych k tomu mozna prihodil to Kenjiirovo "rekreacni" nebo "sportovni"...
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    TIGER: To je oxymoron, ne? :))
    TIGER
    TIGER --- ---
    KENJIRO: Co třeba "zbraně bez ranivého účinku"? (pokud se zrovna netrefíte do oka)
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    KENJIRO: Když si odpovíš samotnými účely, byly by to výcvikové, sportovní a rekreační zbraně. Problém vidím u výcvikových a sportovních, stejně jako cvičných, závodních apod.. Smysluplně zbývá rekreační zbraň a jde o to jak potom vysvětlit její parametry, aby někdo nesebral partu špuntů s lukem vyrobeným ve vedlejším lese nebo flusbrokem z role na toaleťák a balonku.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KENJIRO: pro normální lidi možná, ale CO2, Nitron piston aj. by se tím pak pletlo. Zákonná norma by neměla popírat faktický stav jen kvůli populárním přezdívkám...

    Nehledě na to, že PCP větrovkám nikdo neříká vzduchovka - ti, co je znají říkají větrovka a ti, co by jim říkali vzduchovka vůbec neví, že něco takového existuje.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    IRONIC: ale na chvíli jsi mne teda zmátnul, sám jsem se radši podíval :-D
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    KENJIRO: jo díky, mezitím jsem našel i ten tvůj článek na gunlexu z 28/1/2021...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    119/2002 Sb. Zákon o střelných zbraních a střelivu
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119

    § 6a písm. f) a §14a odst. 4 písm. e) bod 1.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    KENJIRO: aha, díky, já se tím nijak nezabýval, jen někdy před 2 roky (možná dýl) si na to někdo stěžoval... jo a posledně už to nikdo neřešil, teď už chápu proč... :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    IRONIC: huh? Už rok se to smí. Nemáš zač :-D
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    KENJIRO: mimochodem, kam budou řazeny FX simunition? Mám na mysli zlegalizovat střelbu s tím mimo schválené střelnice... Což se nyní reálně děje, ale mhouří se nad tím všechny oči...
    STENNY
    STENNY --- ---
    KENJIRO: "Cvičné zbraně" by IMHO způsobovalo zmatení v některých eshopech - nebylo by bez rozkliknutí jasné, jestli obsahem kategorie jsou airsoftky, gumové nože nebo všechno dohromady.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Nebo jen "cvičné zbraně"?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Hmmm. "Cvičné a rekreační zbraně"?
    MCD
    MCD --- ---
    KENJIRO: Všechno jsou to hračky, takže "zábavní zbraně" (nezaměňovat se zábavnými zbraněmi, neb to jsou pro většinu z nás ty ostatní).
    STENNY
    STENNY --- ---
    PIVECEK: Do některých airsoftek se používají kovová BBčka - ať už celokovová, nebo směs plastu a kovového prachu.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    PIVECEK: to uz spis jako to maj Amici, ze to co strili z drazkovane hlavne pomoci strelneho prachu ma jina pravidla a zbytek je vicemene neregulovany
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    KENJIRO: Pak leda to nejak oddelit skrze kovovy / nekovovy projektil, ale to uz by mozna bylo zmatecne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam