• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    NECROMAN: G42 je menší, ale na mě je 380acp málo. G43 je v pohodě i s našlapným střelivem 140PF, jen mi moc nesedí tvar do dlaně, ale to si musíš zkusit. Jiný zbraně sem neřešil kvůli dostupnosti dílů.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PIVECEK: ještě jsem dostal tip na Glock 42 na .380 Auto, který by mohl být vhodnější na CC, protože méně kope. Je to taky na zvážení.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Co byste si koupili jako spolehlivou a moderní 9mm pistoli na skryté nošení?
    Uvažuji o CZ P-10 M, internety doporučuji spíše Sig Sauer P365 SAS, ta ale zas vyjde na 25 tisíc, alternativou je i Glock 43 a podobné.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    HE11_KNIGHT: mám PCP, mám pumpu.

    Pokud je ta pumpa třístupňová, tak se k smrti neupumpuješ za podmínky, že
    1) dofouknutí rozdělíš tak na 3x s pauzami, což je stejně nutné kvůli teplotě pumpy
    2) nepumpuješ zády, ale nohama

    Říká se ale, že tyhle levné pumpy nic nevydrží. Promysli si, zda nejít do asi nejlepší kvality - britských Hill. Má např. gun cz.

    Evanix je Korea, podrobnosti najdeš na gunforu - tam mají PCP vlákna přímo na Evanixy. Popř. recenze pár Evanixů jsou na https://fieldtarget.cz/en/clanky/vetrovky.html
    (Ale Kubajz je dost PCP snob, tak k tomu přistupuj jakože realisticky.)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Ahoj, máte někdo PCP vzduchovku? dívám se po této:

    Vzduchovka Evanix Hunting Master AR4K 4,5mm | Zbrane-vzduchovky.cz
    https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduchovky/vzduchovky-evanix/evanix-hunting-master-ar4k-45mm/

    a uvažuju, že bych k ní vzal toto:

    Pumpa pro větrovky Venox | Zbrane-vzduchovky.cz
    https://www.zbrane-vzduchovky.cz/pumpy/pcp-pumpy/pumpa-pro-vetrovky-venox/

    Je to nějaký rozumné řešení, nebo se upumpuju k smrti a pro amatéra se vyplatí spíš nějaká slávie? Ono ve finále to nemam na profi střílení a chtěl jsem původně Slavii 631, ale když jsem viděl tyto PCP vzduchovky, dost mě to nadchlo.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Vypadá dobře. Nerozumím zbraním, ale kamarád, který ji vybíral, jim rozumí.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KENJIRO: Jedna se o peknou kosu, nebo olezlou osklivou kosu?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Hele, mám na prodej kosu a osm zásobníků i se sumkami a střelivem. Prodám tomu, kdo nabídne nejvíc, a pošlu to Ukrajině.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ha, zda se, ze uz tam neni ta otazka, ktere cislo jsem mel na zkousku v pameti. V predchozim setu otazek vzdy byla spravna odpoved ohledneva ZP nebo ZL, ze bude odnat(a), jednom v jedne jedine otazce, ze bude zajisten(a). Dodnes mam pocit, ze to byl takovy vesely chytacek. :-)
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    PUFFY: ano s tím počítám :) Jen se mi to zdálo hezky popsané na te strance zbrane kvalitne. Děkuji :-)
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    Pánové, tak do toho prásknu... konečně po osmi letech jdu na to a podám přihlášku ... btw, tyhle stránky jsou ještě aktuální? dá se podle toho aspoň orientačně řídit? :) https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ELECTRICKOTA: pražským dialektem by si koupil "tristaosmu kliku s Leupold kukatkem" :))
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CNV: Koupil si pušku M24 s optikou Leupold - přijde mi to nejpřirozenější
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    CNV: hodne hovorove i "sklo"
    NJAL
    NJAL --- ---
    CNV: Asi nejlepsi by byla ta optika nebo puskohled.
    CNV
    CNV --- ---
    Můžu požádat o radu s překladem termínu? Respektive jak hovorově přeložit "scope" - nájemný vrah si objednává "M24 rifle with a Leupold scope". Řekl by zaměřovač, optika? Puškohled? :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Mmmmmkay.... Mozna jsem mel stesti teda :-) Jak jsem byl v tech Cestlicich, tak komisarem byl TEN Pavel Cerny, a i kdyz jeho pusobeni vsudemozne muze byt povazovano za problem, tak jako komisar byl naprosto korektni a bez problemu a chytaku.

    Ona cloveka stejne nauci nejvic az praxe - na zacatku sveho vlastniho strileni jsem zazil ukazkovou "slabou ranu". A tak si obcas pri pocitu slabsiho zpetneho razu proste tu hlaven zkontroluji namirenim do lampy na stavu.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NJAL: 3 roky zpátky. Praha Avim.
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    NJAL: Já tam byl dvakrát. Jednou se podívat a zkusit s čím budu dělat zkoušku a pak na zkoušku. Jsem velmi rád, že mě tam od té doby osud nezavál...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Otázky ke třeba se naučit jak autoškolu, jsou na to appky do mobilu.
    Manipulaci je třeba dobře natrénovat, jsou dostupná různá videa na YouTube, ale hodí se koupit třeba i nějakou airsoft repliku a zkoušet si stále dokola rozborku a sborku.
    Střelbu ideálně s nějakým kámošem a věnovat tomu čas. Naučit se nestrhávat spoušť a trénovat na zbrani, kterou možná dostaneš u zkoušky. V Magnum střelnici to byl Shadow 1.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam