• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ZBYNEK: Stává.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    KENJIRO: Nestává se z toho pak náhodou střelivo sk. A? :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Ééééé... no ještě že nemám vzduchovku.

    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    Brilantní:

    Gun research is a domain where people spend their entire careers on it, but develop surprisingly little insight into 99.9965721% of guns out there — the ones that aren’t used in a murder.

    This would be like if you went to a famous orthopedic surgeon and they were like, “Well I’ve actually never seen an intact femur, I’m not sure how they work. My grandfather grew up on a farm and had intact femurs all the time, I know that working femurs are a cherished tradition for many people. But here we really only know what the broken ones look like.“
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    DOGTORRR: also: tohle je California Assault Weapon Features Ban - compliant. Tedy kromě toho flash hideru, ten vypadá dost assault a určitě se dá uživatelsky odšroubovat, a též u zásobníku není jisté, zda vyžaduje bullet button.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    PALEONTOLOG: ne, takhle to dopadne, když si necháš vygenerovat G-kód pro 3D printing zbraně na softwaru, který vyvinuli pro výrobu LEGO.

    (Narážka na staré dobré:
    Byla to éra konce boubelatých aut navržených za pomoci softwaru CATIA a jeho specifického tvarového jazyka. Lidem se zdála ta auta divná, a ona byla divná. Ten software původně byl navržený pro letadla a jeho použití mělo za následek, že všechny modely z něho vypadaly jako letadlo, i když to byl držák na hajzlpapír.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DOGTORRR: vykoksovani woke designeri se konecne zacali venovat posouvani konceptu strelnych zbrani?
    brace yourself!
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ELECTRICKOTA:
    KASUMI: Polenar Tactical ma dobry rozhovor s lidma z CzechMyGuns, je vtipne, ze to je druha polovina, prvni ma byt u nich, ale ja ji nenasel, asi jeste neni venku.
    Ale druha staci, pac tyhle pokecy obvykle taky moc nemusim.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KASUMI: Mě to nějak nebavilo, a to si rád pustím podcast k práci
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: Jo trávím docela dost času v autě, takže poslouchám kdejakou pičovinu mám to raději než hudbu. (CRo Plus ❤️) a mají tam super dobrej díl s puškařem ze zbrojovky.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Uz sis ti poslechl? Mne to kuba poslal, ale ja nerada podcasty :))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PAN_MYVAL: jasně, ale třeba na tom videu byl ten člověk několik metrů od kameramana, když ho postřelil. Samozřejmě nevíme, co tomu předcházelo, jsme docela zvědavý, jestli se zveřejní rozsudek
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    PAN_MYVAL: To taky nechápu, brokovnici našel v domě, takže nemohl tušit čím střílí a jak zajištěná citlivá je, když mířil po lidech. Fakt divnej rozsudek v kontextu jiných NO/KN soudů a soudů s lidmi, kteří řídili pod vlivem, což mi přijde podobný, jen to nedovolené ozbrojování jim tam chybí :-D
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    CERMI_FOX: potřebovali bychom vidět rozsudek a jeho zdůvodnění. Nedivil bych se, kdyby ve skutečnosti šlo o to, že se poškozený s obviněným o tu brokovnici přetahovali.

    Spíše je s podivem, že napadlo nedovolené ozbrojování za "brokovnici kterou našel v domě". Skoro to vypadá, jako by pan z Němec měl protekci.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KIE: https://zbrojnice.com/2022/11/08/tschechische-schweinen-za-strelbu-do-hlavy-nohy-a-skupiny-osob-v-bukove-stat-nemci-navrhuje-pouhe-vyhosteni/ tady je k tomu analýza.

    Ale nějak to nechápu, může to proísm nějaký právník rozvést? Protože z toho mi vychází, že pokud budu střílet birdshotama do nohy, tak je to ok, což mi nepřijde jako moudré rozhodnutí ("podle znalce mohl obžalovaný s tímto typem zbraně a použitým střelivem způsobit vážnou újmu na zdraví").
    KIE
    KIE --- ---
    Za střelbu do lidí na Domažlicku dostal jen vyhoštění. „Výsměch, miřte na nohy,“ reagoval poškozený - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/krimi-za-strelbu-brokovnici-do-lidi-na-domazlicku-dostal-nemec-jen-vyhosteni-40421906
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jerry i ve svem postaveni strili shit prebijenky to je sympaticky:-))

    Watch this story by Lena Miculek on Instagram before it disappears.
    https://instagram.com/stories/lena_miculek/3029057704602763270?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PAN_MYVAL: IMHO se používá i na odhlučňování nahrávacích a jiných místností, takže v příslušnách krámech, možná jsem i zahlédnul i v nějakém obi, nebo jiném bauhausu a určitě před léty ji měli v Praze, jak je takový ten krámek s gumou a podobně v Ječné (ale možná je už dávno zrušený ...)

    Já jsem použil obyčejnou stavební pěnu a taky to šlo :-)

    Plus jsem si tam udělal výřezy pro snazší uchopení :-)
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    DOGTORRR: kde se dá koupit tahle pěna?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam