• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    FINSON
    FINSON --- ---
    Moderní gentlemanský nůž podle mě vypadá nějak takhle:

    Nebo ty MCusty.

    Stejně jako v hadrech, klasika v moderním hávu, ale nezastírající svůj původ.

    Nejsem fanda americky zprzněných tanto čepelí, rádobyprofilování na čemkoli, kde je to esteticky samoúčelné, natož imitací povrchu pazourku na čepeli z práškového nerezu. Nicméně ten Koudyho nůž se mi líbí jako ukázka špičkové práce nožíře podle zadání zákazníka - to mi přijde v téhle zemi ne jako úplná samozřejmost.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    A-ne-bo..


    Kapesní nůž HIGO X-IW-DLC patří k vlajkovým modelům značky Rockstead. Jeho čepel o délce 8,9 cm je vyrobena z kvalitní oceli YXR7 s povrchovou úpravou DLC (Diamond Like Carbon). Tvrdost čepele dosahuje až neuvěřitelných 65 HRC! Výjimečnost tohoto nože spočívá jak v kvalitě použitých materiálů, tak i v konvexním ostří HONZUKURI, které je charakteristické pro japonské samurajské meče.

    Rockstead každý svůj nový model nože testuje. Stejně tak otestoval i HIGO X-IW-DLC. I po 500tém přeseknutí lana manila, byl nůž stále dostatečně ostrý, aby bez problémů přeřízl ještě papír.


    Více zde. A takřka 27 tisíc už je myslím dobrá cena i pro pozéry. ;)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Já coby gentlemanský nůž používám můj milovaný Kershaw Leak Composite Blade s D2 a framelockem. Malý, skladný, decentní a ostrý jako prase.



    To hovádko, co se líbí Koudymu, si tedy jako gentlemanský nedovedu představit ani omylem. Ale proti gustu.. Já osobně bych raději nějakou tu Mcustu. ;)





    HNZDD
    HNZDD --- ---
    KOUDY: hele a vo tom to je.. Bejt spokojenej.. A taky aby řeč nestala a jiny veci staly.. Jinak se s milanem trochu zname a mel jsem par jeho nozu v ruce a vsechny byly zpracovany poctivě myslim ze budes spokojenej. Je to vzdelanim strojar tak ma ty setiny a tisiciny tak nejak v krvi to se o me jako stavari rict neda:-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    HNZDD: pro me je treba gentlemanskej nuz tenhle od nej - http://www.pokornyknives.com/cs_CZ/designove-noze/octagon/octagon-xl/ kterej sem chtel puvodne...proste skladnej..hezky vypadajici..originalni..zajimavej a pritom funkcni..pak sem se ale "zamiloval" vic do jeho obsidian monster knifu..kterej byl ale uz moc velkej a nevesel by se pohodlne do kapsy..takze mi ho "na miru" zkratil a udelal z nej takovej mensi obsidianovej nuz...Takze ja osobne sem fakt spokojenej.
    XMEDA
    XMEDA --- ---


    genťa by mohl aspon dame otevrit flasku.. ne? .)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    VXP: hele dobry, to sem fakt nevedel :)
    KURE
    KURE --- ---
    pro me je gentlemanckej nuz tuhle treba:
    Boker offers Pocket knife Boker Davis Classic Small Hunter by Boker as Damascus knife / collector's knife.
    https://www.boker.de/us/pocket-knife/boker/damascus-collector-knife/110643.html
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    Nebudu ti ted z telefonu nic linkovat protoze jsem na to linej. Ale pro me to slovo znamena jednoduchej konzervativni design z luxusnich materiálů
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    INSEQUI: preplacanej to je to slovo! Bez urážky.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Nebo vic hitman?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Gentlemanskej nuz je jakoze co? :)

    HNZDD
    HNZDD --- ---
    KOUDY: hele ruku na srdce.. Emoce nevzbuzuje me je uplne jedno co budeš nosit v kapse ;-) a dzentlmenskej nuz mi to teda nepripomina ani omylem. Mam za to ze gentleman je elegantni ale tohle ve me a ted opravdu nic ve zlým, budi dojem spis takovyho cirkusactvi. Nemyslim to zle a vim ze nemam patent na krasu je to jen muj názor a prispevek do debaty po ctvrtym pivu :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    CROSS: těžko říct, čepel je hezká, zbytek mi přijde trochu přeplácanej, ale zajímalo by mě jak by mi to sedlo do ruky.
    VXP
    VXP --- ---
    SIRIUS: další takovej... o jaké příručce je řeč? :)

    smutné je, když to mají někteří nožíři napsané na těch svejch "certifikátech"

    Rukověť, či rukojeť — PSK
    http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/rukovet-ci-rukojet
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja chtel proste damaskovou cepel no...jinak mr pokorny mi ted zahlasil ze ma hotovo a poslal finalni fotky







    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    CROSS: jenom ale doplnim ze pro me je hlavni problem ze je tam pro me tech materialovych stylu a design uprav dost tak na tri noze, kdyby k te rukoveti byla uz cista cepel tak by mi to neprislo tak spatny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam