• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RSZ: to je poctenicko, ze se ti lide musi nudit :D
    kabar s cepeli 4.2cm v roce 2019 zbran je, motylek s cepeli 4.1cm (klicenka) v roce 2006 jeste zbran neni.
    :D
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    že zdravim z austria center vienna, to je tu hned vedle UNO city.
    abych byl hustej nejhustší :)

    ZSIS
    ZSIS --- ---
    jedna z tech vyjimek je ze transportujes nuz od z mista na misto, a nuz nesmi byt "pri ruce" => kudla v batohu do lesa nebude problem i kdyby to takhle proslo.
    nevim teda co delate ze tak pritahujete policii. ja mam vsemozny problemy, jak se mozna dotctete jinde na nyxu chodim curat kvuli ridicaku atd., ale na nozik me ani jednou nesacovali ci oslovovali.
    KURE
    KURE --- ---
    RSZ: já si za hranice beru jen 91mm svicarak s červenou strenkou. Dohadovat se s rakouskou/německou policií fakt nechci.
    RSZ
    RSZ --- ---
    ZSIS: popis té politické situace mi nijak uklidňující nepřijde, spíš naopak. Třeba ty výjimky nijak nevybočují z toho co známe z Německa, přesto Německo považujeme za zemi, kde je potřeba minimálně zbystřit (v reálu to v Německu neřeším, v Rakousku bych možná v případě zavedení řešil - s rak. policií mám strašný zkušenosti)

    btw nedávno mě zaujalo tohle německé posuzování nožů zda jde o zbraň nebo ne:)) dobrej katalog
    BKA - Messer
    https://www.bka.de/DE/UnsereAufgaben/Deliktsbereiche/Waffen/Feststellungsbescheide/Messer/messer_node.html
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    já nevím jestli si tu někdo dovede představit jaké by to bylo, kdyby ministerstvo vnitra měla posledních ~30 let KDU-ČSL.
    a jaké tím vznikají struktury.
    protože to je případ b rakousku.

    co se návrhu týče, je to jen návrh a má pro rakousko typických 999 vyjímek.
    no need to panic so far.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RSZ: neohýbám, karner poslední týden jen blekotá stranické sračky.
    ministerstvo vnitra je už dekády v rukou jedné partaje (až na vyjímku s FPÖ, taková vychcanější SPD), a teď mají (övp i fpö)velký průser kvůli ruské špionážní aféře právě v min. vnitra (hledej "Egisto Ott"), tak se jim, i kvůli volbám na podzim, hodí každá kravinka.
    rád jsem zodpověděl, ale to už není k tématu.
    KURE
    KURE --- ---
    ZSIS: čím víc se v tom vrtaš tím to zní jako větší kravina, jako naprostá většina restrikci nožů ve světě. Nůž nedělá nebezpečným délka, způsob otevření, nebo pojistka. Ale záměr člověka. A to žádný nařízení neovlivní.
    RSZ
    RSZ --- ---
    jestli ti tedy více vyhovuje tento zdroj než Kurier: https://bmi.gv.at/news.aspx?id=5455716655426E636C33343D
    RSZ
    RSZ --- ---
    ZSIS: "dále jde o návrh politické strany před volbami" - je to návrh ministerstva vnitra, tak nevím, jestli si to taky trochu neohýbáš. A ano, ministr je samozřejmě z nějaké strany.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RSZ: začal bych tím, že kurier je jen o fous lepší než kronenzeiting, a kronenzeitung je v podstatě takovej blesk

    dále jde o návrh politické strany před volbami, ne o hotový zákon.

    z článku:
    kapesní nože které neotevřeš jednou rukou jsou vyjímka.
    nože na vykonávání povolání jako příprava jídla (haha) jsou vyjímka.
    transport nože z jednoho místa na druhé, když není "při ruce", je vyjímka.
    lovci atd., vyjímka.
    nože jsko součást kroje jsou vyjímka.
    "udržování tradic" => vyjímka.
    "uznávané pedagogické aktivity" jako skauting jsou vyjímka.

    ...

    i kdyby to prošlo, tak to bude takové typické takouské populistické řešení, kde se něco navrhlo aby strana (mimo jiné topící se v jiných skandálech) křesťanstko-demokratická mohla říct že přece krutě a tvrdě reagovala na potřeby doby a umyla si ruce nad tím, že určité skupině mladistvích nedáva jak přiměřené šance do života tak jinou pomoc která by nejspíš vyřešila věci dlouhodobě lépe něž děti pozavírat.
    nehledě na to, že jako jiné země rakousko samozřejmě už zeď má zákony které policii umožňují v případě oprávněného podezření osoby zastavit, kontrolovat a odzbrojovat. ale to voličům neprodáš.

    tl;dr : novinky jsou bulvár a součást problému.
    RSZ
    RSZ --- ---
    ZSIS: hele ale v tom kurýru píšou vlastně to samé :

    Messerverbot in ganz Österreich? Das steht im neuen Gesetzesentwurf
    https://kurier.at/politik/inland/gesetz-waffen-messer-verbot-karner-oesterreich/402860573
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    CAR2N: ale hovno omezuje rakousko. na jednom náměstí (Reumanplatz) v 10. okresu se pobodali kluci, tak teď se diskutuje jestli se tam neomezí nošení, podobně jako zákaz alkoholu na Pratersternu. rozhodnuté ještě fwik nic neni.
    fakt ty novinky pošlete do prdele.
    pozdravy z Vídně.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KLATIC: tak zahradni nozik vyresen timhle https://www.militarysklad.cz/detail/nuz-zaviraci-bushcraft-multifunkcni-oranzovy

    a zatim absolutni spokojenost, je robustni, pojistky krasne cvaknou, je videt na dalku i v trave, pilka reze a tim parakem se krasne reze igelit na pareniste, za ty prachy super
    VALOR
    VALOR --- ---
    Touhle:

    Morakniv Companion HeavyDuty (S) Black - Morakniv.cz
    https://www.morakniv.cz/outdoorove-noze/morakniv-companion-heavyduty-black-s/


    Ale nakonec si jí nechám jako alternativu pro lepší práci s jídlem než ta co mám s uhlíkatou čepelí. Dám mu tuhle s tim, že má ještě alespoň náznak záštity. Akorát to nebudem udržovat tak moc ostrý.


    Morakniv Pro (S) - Morakniv.cz
    https://www.morakniv.cz/pracovni-noze/morakniv-pracovni-dyka-craftline-pro-s/?gad_source=1
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VALOR:
    > tou morou co jsem koupil synovi
    Kterou? Timhle: https://morakniv.se/en/knife-series/scout-39/

    Uvazuji o tom ze to poridim holkam. Mel jsem tenhle nuz jako "malej", otci co ho mel od sveho otce. Jen to teda nebyl nerez. (pok jsem nasel samo domo vyrobenej nuz v tajze v Rusku a ten scout sel zpatky k otci :-)
    VALOR
    VALOR --- ---
    VACA: no jasně to úplně souhlasím. Když ty Mory jsou z výroby docela jedovatý. On na mě u toho koukal tak jsem na sobě demonstroval v čem je opatrnost na místě a jak se zachází s cestovní lékárničkou. :D
    VACA
    VACA --- ---
    VALOR: Ja teda neumim posoudit rodicovskou starost, bo deti nemam.
    Ale ono tupej nuz je nekdy vic nebezpecnej jak ostrej..
    Jeden chce riznout nejakou banalni vec tupym nozem, vono se tomu nechce a tak zabere vic silou, pak se to smekne, nebo pod tlakem sily projede rezanou veci nekontrolovane, a prusvih je na svete. Mozna i osklivejsi…

    Asi jako nakej brutal vostrej jak ziletka je na povazenou, ale tupej nuz fakt nebrat.. (nedavat)

    Imho
    VALOR
    VALOR --- ---
    Vtipná situace je, že jsem se teď na treku v Krkonoších pěkně napíchnul špičkou pod palcem, když jsem dělal svačinu tou morou co jsem koupil synovi. Udělal jsem neuvážený pohyb a bylo to. Tak jsem si řekl, že by to neměl mít tak moc ostrý ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam