• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    FINSON: ale tak urcite jsou mraky lepsich kukri.. jen tohle je celkem dostupna seriovka a evidentne dobre funguje
    FINSON
    FINSON --- ---
    XMEDA: Škoda, že jsem s sebou neměl kameru, když jsme před pár lety u kámoše dělali dříví na chatu - byl jsem tam s kukri od Želváka...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Měl jste někdo v ruce nůž od Ontaria Joe Pardue Utiliac Folding Knife? Měl jsem vybraný rat1 ale teď váhám. :-)

    Amazon.com: Ontario 8904 Joe Pardue Utiliac Folding Knife (Black): Sports & Outdoors
    https://www.amazon.com/dp/B002VXTMT4/ref=cm_sw_r_other_apa_e5fyxbQJJRVZK
    KURE
    KURE --- ---
    BRUKEV: zrovna onehand victorinox, s přiměřenym množstvim želízek by nebyl imho od veci podle toho co píšeš že chce.
    a málokterá kapesní kudla poskytne lepší komfort při rozkrojení rohlíku a mazání paštiky než ta jejich tenká čepelka s výbrusem až nahoru, obzvlášt když je skoro 12cm dlouhá.
    GGG
    GGG --- ---
    mam vzit carbon, nebo inox?

    Couteau le Roques pliant
    http://www.couteau-savignac.com/...couteau_savignac/11-accessoires_couteaux-aucun_accessoire_couteau

    12C27 stainless blade FINITION: polissage satiné - INDICE DE DURETE HRC: 58
    carbon steel blade XC75 FINITION : polissage miroir - INDICE DE DURETE HRC : 57
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BRUKEV: schrade sch308
    SUMI
    SUMI --- ---
    BRUKEV: na edc střídám rat 2 s tenacious a taky spokojenost :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JIKE: jojo, já mu to tady ukazoval. Byl vedle v kameném obchodě na čumendu, tak přišel, že samý Victorinox, samý Opinel a že snad nějaký Magnum jsem mu líbil. Tak jsem mu řekl, že Magnum je zmrzlina a ne kudla a má se první mrknout na knife.cz :)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    BRUKEV: jak říká JIKE: ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    BRUKEV: ať zkusí ESEE Avispu třeba, kdy už jsme jí tu měli níže na obrázku s textem spokojenosti :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tuším, že mě zlynčujete, ale zkusím se zeptat.

    Kolega z práce chce edc nůž. Do 1500 Kč. S klipem na kapsu, at nelítá po kapse. Že prý vypozoroval, že občas na nějaké kudly na netu koukám a že se v tom nejspíš vyznám:)
    Užití bude městské edc, to jest salámy, klacky při opékačce špekáčků, ale jezdí dost na kole, tak určitě i nějaká činnost v přírodě.

    Zběžně jsem mu ukázal profláklé věci typu Spyderco, Rat s tím, že se musí prokousat nabídkou a vybrat svůj styl.

    Nicméně i tak uvítám pár typů, co by šlo.
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Perleť :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CHINGACHGOOK: co to je to lesklé dole, zrcátko? :-O
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Tak jsem dámské kudle ušil pouzdro :-)



    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LEON_KOWALSKI: Díky. Já zase nosím RAT2 a právě hledám něco o fous většího.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Avispu mám už cca dva roky a jsem s ní absolutně spokojenej .. plochá, lehká, pevná
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DARUMA: tady jsou dvě recenze, v zásadě odpovídající shrnutí. Za mě
    - probíraný klip na Avispě drží a je pevný, uvidíme jestli to nebude klouzat sem tam, protože je to na rozdíl od RAT1 kov na textil
    - Avispa je užší a líp mi sedí v kalhotách
    - Avispa má větší díru v rukojeti, takže paracord tam jde nádherně
    - Avispa jde hůř zavírat jednou rukou, to je dáno tím, že má pevný frame-lock. RAT1 má liner-lock, bezproblémový, nůž drží jako skála, 100% nepovolí (mám RAT1 jako EDC od roku 2011), ale přece jenom je jemnější než ten na Avispě a jde zavřít jednou rukou

    Tady je jedna srovnávací recenze
    ESEE AVISPA vs ONTARIO RAT1
    https://www.youtube.com/watch?v=8IGFJXHGN44


    a tady je recenze na Avispu
    ESEE Avispa recenze
    https://www.youtube.com/watch?v=naTEcCq2VDY
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    tak jsem dostal k narozkám tohle:
    SOG Vulcan VL-01
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LEON_KOWALSKI: Mohl bys ten nový nůž prosím tě porovnat s RAT1? Vypadají téměř identicky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam