• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---


    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---




    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ISCH
    ISCH --- ---
    Tradá...
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    LODBROG: Někam sem to sem před časem dával :-).
    Je tam ta výhoda, že když se nějakej test zrovna moc nepovede, mužou tvrdit, že to nebyla ta "správná" katana, protože ty maj rytíři spící v Blani Iku.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Zdravím ve spolek. Nedali byste mi prosím rady a tipy k japoncům? Chtěl bych si pořídit santoku, 165 nebo 180mm (nejsem úplně rozhodnutý), uhlíkovku nejspíš, dřevěnou oktagonální rukojeť. Uvítal bych kdyby vypadal nějak jinak než úplně obyčejně. No a peníze. Rád bych něco levnějšího, to znamená cca 3,5k. Jak jsem to tu pročítal, tak si nejsem jist, že je reálné, aby stálo za to takový nůž kupovat. 5k už je na mě moc. Budu ho používat doma v kuchyni. Broušení by do budoucna neměl být problém, nějakou zkušenost mám, jen bych časem pořídil lepší šutry. A není nutné, aby byl koupen z Japonska, pokud je možné se vyhnout nějak clu aspol. Díky předem
    KURE
    KURE --- ---
    THEODORIK: :D jestli von to neni spíš bůch nešikovnosti. a toho ja teda uctivam denne :D
    naposled podobne jak pises s endurou.

    LODBROG: jojo :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    To mi připomnělo ta zpomalená videa jak se o samurajský meč rozsekne vystřelená kulka,
    a jak teď nedávno oběhlo internety videjko jak se ta samá (olověná?) kulka po vystřelení úplně stejně rozsekne o (tupý) mazací nůž na chleba :)
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Tak četl jsem to oboje nesčíslněkrát, zvláště to o japonskym meči kontra laufu kulometu, ale neviděl jsem z toho žádnou fotku nebo video, přitom často k tomu je připojeno, že se tak dělo v nějakym japonskym propagandistickym filmu, jindy legenda tvrdí, že amíci museli předělat manuály pro boj flintou s bodákem, neboť katana přetla flintu, bodlo i amíka, jiná verze legendy tvrdí, že to bylo za rusko-japonský války...asi ty materiály, který to potvrzovali, švihli ninjové :-)
    V episodě 64 ( s tim blbli i MythBusters.
    "The team heated the barrel from a .30-caliber Browning machine gun until it was red hot and struck it with the sword machine, which only resulted in a small gouge in the barrel even though the barrel's outer heat-dissipating shroud had been removed and the machine was swinging the sword with power that significantly exceeded a normal human's capabilities. The team then rapidly heated and cooled the barrel to make it more brittle, but when hit by the sword again, it shattered instead of being cut. Finally, the team tried to cut a thinner Thompson submachine gun barrel, but the sword only bent it."
    THEODORIK
    THEODORIK --- ---
    VACA: Cetl jsem : )

    Nicmene vse je jak ma byt.

    Nastoupilo Spyderko tri-angle a pri klasickem "oholim kousek predlokti abych vedel" mi neseplo ze je to lehce tezsi nastroj.

    . . . Buh byl potesen jednou kapkou.
    KURE
    KURE --- ---
    a nebo je ten vykus jen starej dobrej falickej symbol :D
    rozhodne nechci zpochybnovat jejich poboznost a povercivost.
    jen mi neprijde pravdepodobny ze se fakt řezali pokaždý když vyndali svoji "mačetu".
    spíš to šacuju jako historku pro zvedavy spoluvojáky, ktery chteji videt ten divnej nuz.
    ale treba se pletu :)
    VACA
    VACA --- ---
    každopádně ten "výkus" by měl skutečně nějakym způsobem symbolizovat jejich boha války. A vidíš, na tradičních kukri přetrvává dodnes. Když nic jiného, tak právě jako vzpomínka starejch tradic, bo žádnej jinej, natožpak praktickej důvod to tam nemá... Ba naopak, mohlo by to bejt nejslabší místo kde by žepel mohla potencionálně prdnout...


    KURE: jj, ale tak stínání hlavní kanénů katanou je pohádka na první dobrou... tomuhle bych u původních Ghurků asi klidně i věřil, oni byly prej hodně pobožný...
    KURE
    KURE --- ---
    VACA: no tohle sem slysel prave ze i o japonskych mecich, filipinskych mecich...
    a pohadky o mecich v WWII jsou dost rozsireny, treba jak japonci sekali katanou hlavne kulometů :D

    ze to je fotek jsem celkem pochopil a mínil jsem to ve stejnem duchu.
    VACA
    VACA --- ---
    KURE: hh, no hele já nevim. Já to uvedl spíš jen jako fórek. ;)

    Mě tahle informace utvěla v hlavě když jsem někdy kdysi dáávno viděl nebo četl (už nevim) nějakej dokument o starejch Ghurkách... Tohle se týkalo asi spíš nějakejch jejich historickejch tradic, nemyslim si že ještě ve druhý světový tohle praktikovali... I když jeden nikdy neví :D
    KURE
    KURE --- ---
    VACA: me by zajimalo esli to vazne nekdy nekdo delal, teda kromě pomatenejch turistů.
    VACA
    VACA --- ---
    THEODORIK: A víš o tom, že když vytáhneš tradiční nepálskou kukri z pouzdra, tak se musí napít krve aby jsi nerozhněval jejich boha války jež symbolizuje ten "výkus" na začátku ostří;)

    Obávaní Gurkhové se tedy vždy raději alespoň sami trochu řízli do ruky, když svůj válečný nástroj např. podrobili broušení.. Tvrdili, že kukry se nikdy nevytahuje bez pádného důvodu!

    :D
    THEODORIK
    THEODORIK --- ---
    z vlastni zahrady jestli mohu. dovezeno z Nepalu.

    kvalita zavadejici, symbolicka hodnota velka pro me osobne.


    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    s35vn Kershaw Link!? Plus GAW
    https://www.youtube.com/watch?v=zL5yZWfZ_KY


    Hmmm, dost uvazuju, defakto ZT za cenu Kershaw
    VXP
    VXP --- ---
    VECTOR: 65 USD + poštovné + clo pokud ti to chytnou celníci...

    takže levnější to má určitě... vidím 40,- slevu vez poštovného a cla... které minimálně pár stovek hodí ;)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    VECTOR: Poloviční v v ČR. Tady ho mají všichni za 3000+
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam