• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    VOMAJDA: z nekolika informacnich kanalu ovsem bez zaruky jsem se doslechl ze novejsi fiskarsy jsou mene kvalitni nez ty stare a Husqarna je za stejnou cenu lepsi kvalita...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SWIST: jestli budu mit auto tak ano
    SWIST
    SWIST --- ---
    Nechystáte se někdo v neděli ráno na knifest?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VOMAJDA: Ale tak oni nejsou žádný průšvih. Jejich sekery mi sice nesedí v ruce, ale jinak jsou asi obecně fajn. Mám zkušenost s ručníma pilama, kde to, co dostanu od fiskarsu za 1200, dostanu od husquarny za 350 ve stejný, možná i lepší kvalitě. Mě akorát vytáčí, že kdykoli začnu na netu hledat něco k jakýmukoli nářadí, tak se pak měsíc nemůžu zbavit kontextovky fiskars:).
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    JOSEF_K:
    BRUKEV: Přístup dřevo + železo chápu a ze stylistického hlediska s ním u sekery absolutně souhlasím. Nicméně z praktického úhlu pohledu jsou Fiskarsky fakt v pohodě. Každej rok s tím rodičům naštípám pár metrů dřeva na zimu a v lese jsem s tím taky už pár stromů pokácel, očistil a pár posedů postavil. Pravda - nepoužívám sekeru denně, takže nemám z první ruky žádný relevantní data o životnosti.

    Pokud je design důležitej, nešel bych do nich, ale pokud se zaměříme čistě na poměr cena/výkon, nebál bych se jich ani trochu.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    BRUKEV: HQ kalač je poměrně mrňavý. Hlava má akorát 2,5 kila, česká zbirovia obvykle jede 3kg a víc. Takže se s tím moc nenadřeš. Ale ten tvar hlavy je natolik inteligentní, že se s tím prostě štípe parádně skoro cokoli. Nedávno jsem tak likvidoval pár kubíků jasanu s průměrem 90cm a dalo se to. Profil ostří a celé hlavy udělají strašně moc.
    GGG
    GGG --- ---
    BRUKEV: Mam tuhle a naprosta spokojenost

    Sekera malá univerzální hmotnost 900g H 009 SV | Sekery | Ruční nářadí - Profi oděvy CZ
    https://www.profi-odevy.cz/sekera-mala-univerzalni-hmotnost-900g-h-009-sv.html
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JOSEF_K: kalač mám nějaký noname a tedy bych raději jako první koupil true štípací sekeru. Obecně kalač používám jen na štípání ležícího dřeva, třeba nařezaných metrů (když je riziko, že to zajede i do země, šutrů) a tuto činnost navíc dělám velmi, velmi zřídka.
    Daleko víc štípu dřevěné špalky v průměru 30-60cm a vysokých okolo 30cm a tady by měla stačit vělká štípací sekera.
    Další v pořadí by byla nějaká menší sekerka a kalač až na závěr, pokud dosloužýí tenhle a já nebudu vědět co s penězma.

    Jaké jsou sekery Krumpholz?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    VOMAJDA: u sekyry nechci nic jiného než dřevo, ten jejich plast se mi nelíbí
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VOMAJDA: Že jejich nejmocnější divize není kovárna nebo R&D, ale marketing.


    BRUKEV: HQ jsou pořád super. Pořiď si jejich kalač.
    KLATIC: Prakticky identický tvar s HQ.
    JIKE
    JIKE --- ---
    AZIM: Jojo videl ale desne dávno asi 1996 se u nas občas take vyskytly na nějakém statku. Ale vetsi verzi si vybavují. Sikovna vec
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    BTW ten klasický tvar, kterého se drží japonci, je úplně nejlepší: http://www.ragos.cz/clover-clover-odstrihovaci-nuzky-clover-415
    Číňani to umí za desetinovou cenu, ale ne s pružným tělem - s pantem, pružinkou a zarážkou. Obzvlášť ta zarážka je dost k zlosti. Ale desetinová cena... http://www.galanterka.cz/...3&podpage=116&detail_product=56&seo=tvrda-galanterie-cvakacky-celokovove
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    BRUKEV: Co je špatně na Fiskars?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    AZIM: Tenhle tvar se zachoval u cvakaček nebo páraček - malých krejčovských nůžek na stříhání nití. Ale jinak je to hodně starý tvar nůžek, co se používal po celém světě. Myslím, že je fajn hlavně na rychlé opakované stříhání - když pářeš a pořád přestřiháváš nitky, když stříháš ovci... :D Zato když potřebuješ stříhat dlouho a rovně - třeba do látky - je lepší ten běžný tvar.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    BRUKEV: pak bych sel bez velkejch okolku do husqarny...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KLATIC: to je dvojnásobek plánované ceny
    AZIM
    AZIM --- ---
    wow, videli jste nekdo tyhle nuzky ?? ja to vidim prvne v zivote ...

    BEGIN Japanology - Scissors
    https://www.youtube.com/watch?v=Gd_ySi7mjeE
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Otázka na sekery.
    Je nějaký nový hráč na trhu v rozumné ceně (okolo 1000-1500)?
    Vyfiltroval jsem zde, že dobrá kvalita vzhledem k ceně je Hultafors/Husqarna, změnilo se něco?

    Případně poraďte.
    Hledám sekeru s dřevěným toporem na štípání palivového dříví. Malou sekyrku na polínka do kamen zatím ne, štípat se budou pořádná polena na prvotní prosušení v ježku nebo hráních. Zatím mám nějaký klasický kalač od tchána a takovou, no prostě větší sekerku. Ale chtělo by to něco primárně určeného na štípání.
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    381007: vlastní jí otec což je nástrojař stará škola takže na detaily a přesnost dost fašista brousí na tom všecko možné a dosud si nestěžoval
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam