• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    PURALEX
    PURALEX --- ---
    LUCKYBSD: abych to trochu upřesnil... Pořídil jsem chopper/mačetu s touhle oceli a chtěl jsem vědět jestli je to dobrá nebo špatná volba. Informací ohledně qcm8 k tomuhle účelu jsem moc nenašel...tada žádný :) tak jestli někdo z Vás poradí...m
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    zdálo se mi, že mám málo Victorů, tak jsem si objednal

    pro sebe do kapsy


    pro dceru (8) do školy
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    LUCKYBSD: ok, cili je "trosku" reaktivni. mam z SKD jednu kudlu, z A2 taky a zadna vyhra to neni. 58-60HRC je pro me mekota a SKD ani A2 ostri moc nedrzi v porovnani s 1.2562 (65HRC) nebo 1.2442. (64HRC)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    HENNYVILLE: asi koukame na jinej obrazek, ale 8% chromu rozhodne full nerez nikdy nebude a okolo 1,5% uhliku je predpoklad, ze to bude cokoliv jen ne mekky jak pastika, ostatne i datasheet mi dava za pravdu:

    QCM8 is a refined cold working die steel in which high hardness and
    toughness are superbly balanced.
    QCM8 surpasses conventional steel SKD11 in hardness, toughness,
    fatigue strength, and wear resistance by controlling the microstructure.
    Due to these characteristics, the steel substantially extends die life.

    proste nastrojova ocel c. 258
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    PURALEX: Full nerez, bude to umet byt ostry, ale nebude drzet ostri, bude to spis mekky jak pastika.

    PURALEX
    PURALEX --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenost s qcm8 ocelí. Nějak se mi nedaří najít info... Dik
    MONOEGO
    MONOEGO --- ---
    Na druhý pokus zkouším prodat blbej dárek... Nabroušený nožířem u nůž.cz na Floře za 280kč. Nůž není použitý-nový.
    Prodám za 1100kč, osobko Praha, nebo pošta.
    https://www.armed.cz/nuz-walther-p38/ Původní cena 1379kč.
    AMANT
    AMANT --- ---
    HENNYVILLE: a kdyby moje prababa videla, jak se dneska delaj knedliky..!:)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Tak jsem si rano vyzvednul na poste balik do ruky z kalirny :-) N690 59 HRC bracha si vybiral vzhled, me moc nesedi ty velke choily takze bych to osobne asi pojal jinak.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: strasni nackove :-) kdyby videli jaky Kiridashi dela ted Robin Dalman tak by ho zavreli na dozivoti
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    nebo pouzit ocelovou vatu, uchigumori, fingerstones, moznosti bude spousta.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    LOOKY: co to nechat proste jen jemne opiskovat se zakrytym ostrim?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEAPACK: Urcite...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LAUNCHER: nestačilo by to nechat točit pár hodin v soustruhu jako při omílání?
    LOOKY
    LOOKY --- ---
    LAUNCHER: Vím, že s ostřením to nebude jen tak - bude třeba udělat fazeta. Taky se do toho nechci pouštět sám, protože to je zavírák a tak spíš hledám někoho, kdo by se toho chtěl ujmout.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LOOKY: Budes potrebovat plastovou pixlu, kameny a pracku nebo zdimacku.

    Tomu nozi tim samozrejme seredne dobijes ostri. Takze nasledne hodne stesti s ostrenim, pripadne to potom odnes nekam, kde Ti to naostri.

    How to Stonewash a Knife Blade for $0 (& Have Fun)
    https://www.youtube.com/watch?v=j4A0RycLkw8

    LOOKY
    LOOKY --- ---
    Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli by tu někdo dokázal (nebo někoho zná) za finanční odměnu na mém zavíráku RealSteel udělat úpravu čepele Stonewash - viz. foto, případně nějakou jinou úpravu, kdy pak na čepeli nebude tolik vidět každý škrábanec nebo šmouha? Díky

    NIS
    NIS --- ---
    Ja si tady jen odlozim.. moc hezky popsane vsechny tradicni evropske noze.

    Around Europe in 47 Knives: The Most Iconic Knives in Europe |
    https://www.knifeplanet.net/iconic-knives-in-europe/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Můj první nůž na objednávku... původně to začalo jen kydexovým pouzdrem na ten větší, protože to originální látkové pouzdro už to nevydrželo, ale taky jsem už potřeboval něco menšího na špekáčky...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam