• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    ARMADILLO: To je dost zajimava zkusenost. Diky za koment. Jak jsem rikal, postupne to na ne zacne vylejzat )
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    HENNYVILLE: Ten nůž znám. Přivezl mi ho ke koupi ten "kuchař, co prodává nože" z NožeZVostra.

    - Když jsem ho upozornil, že má před špičkou 1mm zub, dělal, že ho to hodně překvapilo a nejdřív zkusil, že to přeci skoro není vidět, pak zakontroval, že mi ho "klidně přejede na kamenech" a když jsem odmítl, nabídl ještě 300 Kč slevu.

    - Bylo jasné, že pro odstranění zubu bude nutné ubrat hodně materiálu a nikdy už to nebude nový nůž.

    - Když jsem se ho zeptal, jak je možné, že mi tvrdí, že prodává nové nože a přiveze tohle, odvětil, že jsou z USA z výstav a mělo je vlastně v ruce "už hodně lidí a každý si je chce vyzkoušet".

    - Na dotaz kolik je schopen dát slevu prý má "na kusu maximálně 1.000 - 1.500 Kč a ještě ta práce s tím" :-) tak snad by tenhle poškozený Kramer šel ještě o 700 - 800 Kč levněji a do týdne mi ho dá přebroušený.

    - Evidentně se tedy sám pokusil o "přejetí na kamenech" a pak to levácky zkoušel hodit na někoho jiného.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HENNYVILLE: chtělo by to perex na začátek se souhrnem (je to trochu nepřehledné), ale jinak dobře napsané
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WAMP_ELF: Hlavne zbytecny, vsechny tydle sracky jednou vylezou ven. A uz se to pomalu deje )
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    HENNYVILLE: noo.. slušný peklo.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Minulej tyden sme u nas ve skupine resili takovou mensi neprijemnost. Dlouhodobe nas sere pristup onoho prodejce nozu, at lzivymi udaji o nozich co prodava, cenama cinanu z aliexpresu a podobne. Provozovatel webu vybaven.cz se do toho trochu pustil za nas (ja sem na fb noze z vostra v blokaci takze ja sem byl mimo hru) a tady to pekne sepsal. Cili pokud nekdo chce brusnout nejaky nuz, doporucuju se obratit na nekoho opravdu seriozniho. https://www.vybaven.cz/noze-a-naradi/masakr-kripli-aneb-noze-zvostra-vs-ostra-posta/
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VILGEFORTZ:
    Busse Basic 9 Destruction Test Part 6
    https://www.youtube.com/watch?v=NBKlOfRbEGk

    mám od nich nůž na venkovní práce po baráku typu vyrýpej kořen, nasekej dřevo na podpal a ten nůž po letech pořád holí. poškrabe, ale oholí. lešeňovku sem s ním zatím nesekal
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    JIKE: Super, díky moc.
    JIKE
    JIKE --- ---
    VILGEFORTZ: zkus tohle podle toho to najdeš

    Busse Basic 9 Destruction Test Part 1
    http://www.youtube.com/watch?v=jwcRSU0R8kE
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    VILGEFORTZ: Nemůžu to prostě najít.
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    Čau, hodíte mi prosím někdo odkaz na to video jak ten chlapík v masce přsekává nožem lešeňovku? Tuším že nůž má v názvu buse?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Hmm, tak Alza ho mela a uz nema. Skoda...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VOMAJDA: Toho Aligatora reze mmj timhle :-)

    Reagoval jsem na marketingove video od ColdSteel s tim ze se s nazory pana nestotoznuji a ze mi ta jeho prehlidka tacticool oversized folderu neprijde jako typicke nebo vhodne nacini ke stahovani zvirat, nebo dokonce slonu.

    Zaroven mi je toho zadychvajiciho se tloustika s urputnou snahou ten produkt / nesmysl nejak obhajit / prodat spise lito. Domnivam se take, ze ten tloustik hloupy neni a specifika big5 lovu zna, tudiz musi byt jemu samotnemu trapne tyhle tacticool foldery timto zpusobem tlacit.

    Ten Boker Vital je moc fajn, koukal jsem ze ho ma i Alza a ze tam maji 20+ zakazniku nakoupilo :-))) takze asi vyuziti i u nekterych ceskych zakazniku.

    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    LAUNCHER: jo, to zní rozumně. Když se na to podívám, tak to zase trochu nahrává tý mý původní tezi - každej si prostě používá, co mu sedí do ruky. Ten s tim aligátorem používá něco "tradičního" s parohovou rukojetí, na slona maj něco, co připomíná velkej řeznickej nůž a v posledním videu, kde řeší i zavíráky, říkají, že to hlavně musí jít opakovaně nabrousit. Ve výsledku je to vlastně řezničina se vším, co z toho vyplývá.

    Jinak teda s radama ohledně výrazný barvy rukojeti i pilky se plně ztotožňuju. Ono se to stahuje/porcuje sice v garáži, ale vyvrhnuje se to už v lese. A i obyčejný prase se dělá mnohem líp, když máš pilku.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (hlavne bych vam teda doporucil proste terenni auto a odvest si to do rozumnejsich podminek, ale tak potom se dostavame oklikou zpet k tem myslivcum... co si to v klidu a s vybavenim dle uvazeni naporcuji ve sve garazi)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tady jsem nasel myslim ze paradni BladeHQ video o loveckych nozich, ted uz v "normalnejsich" nebo rekneme "romantictejsich" podminkach.

    At je to co je to, velky fixed blade (protoze vaha neni problem), nebo rekneme Gerber Vital (protoze je vaha problem a zaroven to sklizite jak kombajn), tak bych se hlavne primlouval za maximalni viditelnost toho noze (tzn treba ted popularni oranzova). Spadne vam to do vegetace a/nebo budou neidealni svetelne podminky a uvidite... ze nic neuvidite. Jednak prijit o nuz je pruda, druhah je docela nebezpecne se motat nekde, kde vam do vegetace spadl nuz a vy ho nemuzete najit.

    Taky bych doporucil pilku (ne nuz se zubatym ostrim, myslim opravdu pilku), pokud tam nebudete chtit nechat lezet trofej.

    The Best Hunting Knives? | Knife Banter Ep. 67
    https://www.youtube.com/watch?v=T5_G6D_CkEw&t=1557s
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Konkretne slona jsem nasel tady.

    Skinning an Elephant ....... dude
    https://www.youtube.com/watch?v=LVLcAOYRjXE
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VOMAJDA: Fair enough, zkusime to znova.

    Predem se omlouvam za boreni romantickych predstav.

    Nutny disclaimer: Nez se vam obrati zaludek, nebo me zavalite hejtem. Nejmene vsechno z big5 se strili pouze po starych kusech za tucne poplatky. Za tyhle penizky mmj dostanou zvirata vodu (kde je potreba), prikrm (kde je potreba) a ockovani (kde je to proveditelne). Je v zajmu samotnych provozovatelu game reserves, aby tohle fungovalo dobre a udrzitelne.

    Ale k veci - co muzes, to odvezes a naporcujes doma. Neni takova prca to rozrezat v polnich podminkach a nic nepokazit.

    Priklad vcetne vybaveni treba zde:

    how to skin, de-bone and flesh out an alligator
    http://www.youtube.com/watch?v=exv6J0mUk5A&t=113
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tady je taky takova hezka vybavicka, ale mrzi me tam nepritomnost vymenne cepele :-) Ale chapu, kdo jeste nevidel a ceka nejaky nuz typu "Crocodile Dundee", tak to muze byt prekvapko ve stylu "ocekavani vs realita", cim se v realu ty zviratka porcuji :-)

    Nutno teda podotknout, ze ve vetsine pripadu staci nalozit na korbu a odvest a nemusite se s tim delat v polnich podminkach.

    Proste ne, nikdo pricetnej neporcuje zvirata nejakym prerostlym Cold Steel folderem.

    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    LAUNCHER: Uznávám, v Africe na lovu slona jsem nebyl a rád se o něm nechám poučit. Jestli jste ho pak stahovali, čím?

    Myslím to zcela bez ironie, opravdu mě to zajímá. Fakt se dá slon stáhnout něčím takovýmhle?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam