• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    TEAPACK: skoda ze jsou tak vosklivy, ja jsem spis na Hultafors nebo neco podobnyho.
    JCD
    JCD --- ---
    Vyšla na mne řada v loterii na Custom Grimsmo Norseman. Já o něj momentálně nemám zájem, kdyby se tu však našel zájemce během příštích 24hodin, pošlu mu link na objednávkový form, poté nabídka expiruje.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    XMEDA: Fiskars na ty dobrý používá celkem slušný nástrojový ocele třídy 14.xxx , u těch nejdražších mají ještě na ostří 19.xxx. To jsou matrose ze kterých se běžně dělají slušný kudly. dělali jsme odpichy a tělo mělo cca 50hrc, břity kolem 54. což je na sekery docela masakr, musejí to mít mega nalegovany vanadem aby to neprasklo.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    TEAPACK: U Fiskarsek je blby jakym zpusobem je to toporo chyceny. Kdyz ho znicis, tak uz neni mimo pokus o reklamaci cesta nahrady. Leda to tam nejak slozite navazat. Mam mensi sekeru s plastovym toporem, nema sice zelezo tak dobry jak Fiskarska a stala mnohem min, ale ma klasicky tvar s dirou, takze kdybych ji neco provedl nebo chtel delsi rucku, tak to proste uriznu, vrsek odvrtnu a dam tam drevenou. Jinak Fiskarsy jsou pomerne odolny v rovine toho zeleza, ale kdyz se kamos u stipani cehosi lekl a trefil spalek bokem na tu tupejsi stranu ovalu, tak to kruplo. Ale uz neco zazila, tak mozna i tim.
    Dost podobny jako https://www.youtube.com/watch?v=-c2u2YgctRk
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    XMEDA: s dlouho fiskarskou dělali testy kluci od SDH... dali jí přes obrubník a přejeli jí tatrovkou... toporo se prohnulo až na zem, pak se zase narovnalo a všem spadla čelist =) a pokud jí někde nezapomněli, tak s ní jezdí dodnes =)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    STALK: jasne, i ten test bych si umel predstavit jinej a jinak to upnout, ale tak pro zajimavost na dlouhy zimni vecer :)
    STALK
    STALK --- ---
    XMEDA: fajn, akorát u takový sekery hrozí spíš že se ti nějak vylomí topůrko když s tim štípeš což bude dost jiný působení energie. - vim o tom to video asi neni ale jen řikám
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Sekery tu nemaji klub.. ale

    How Strong is a STEEL AXE? Hydraulic Press Test!
    https://www.youtube.com/watch?v=J_Z95cezL5Y
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Jedovatě ostrý kudly, pramínek starostí a řeku radosti Vám všem do nového roku přeju z kovárny!
    IMG-20210102-200109
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Inak nejake skusenosti /preferencie s G10 vs FRN? Hlavne co sa diskutovanej tuhosti tyka.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    FINSON: porovnam neskor, mozem podat report :) Pozrel som sa zatial na to Spyderco Urban. Je vystuzene zhruba do polky (presne ako si pisal) a tiez sa v rucke prehne, ked nan zatlacis zo strany. Ale zasa vazi cosi okolo 49.39g ;-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SN0WCRASH: Slipjointy jsou vyztuženy pružinou ve hřbetu a ta je zhruba uprostřed délky rukojeti kotvena pinem spojujícím příložky, tj. další dodatečné vyztužení, jedno ani druhé ta Z300 nemá. Ale jasně, zas jako papírová maketa nože se to nechová :-)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    takuto konstrukciu maju aj mnohe slipjoint noze, napriklad spyderco urban. Za mna v pohode, akurat xmeda s tym nebude vediet rubat drevo v lese ;)
    FINSON
    FINSON --- ---
    NEVILL: Ta strana s pojistkou vyztužená je, opírá se po celé délce rukojeti až do toho čepu s klipem, tahle strana taky při zmáčknutí ze stran propruží míň, ale prostě pevné jako ingot to není.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FINSON: To je dost divná konstrukce, na pojistku co se opírá o G10 teda nevím jaké může být spolehnutí...
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Na pracu mam Kershaw Link v M390 :)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SN0WCRASH: Psal jsem, díky.

    Ještě i pro ostatní jeden vzkaz od Cpt. Obvious: Vyfotil jsem ten liner lock, povšímněte si taktéž, že střenka bez lineru není vyztužená, je to jenom samotná tenká G10, takže ta rukojeť docela pruží. Ono je to teda tenký tak, že se prohýbá i ta strana s liner lockem. Při normálním použití to samozřejmě nevadí, ale kdybyste ho chtěli pevně sevřít na nějakou silovou práci, tak se prostě bude kroutit. Ale zase je to lehoučký, to jo.



    A ještě fotka toho důlku v ploutvi, co zbude po odpadnutí toho luminiscenčního bodu:

    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    FINSON: Bral by som, paci sa mi rukovatou viac ako Z200. V akej oceli to mas? Pripadne posta.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Prozatím poslední díl mého seriálu "Po stopách tradičních low end mrdek v nožířském světě": Značka Joker ze Španělska.
    Ty modely mají úplně na hovno označení, NB / NV - 74 / 76, jsou to slipjointy s tenkými čepelemi z uhlíkovky, rukojeť je buďto ocelové příložky a bubinga nebo plast bez příložek, plast je plný, žádné profilování ani jiné vychytávky. Opět stejná filozofie jako u předešlých MAM a Opinel - levné nožíky na takové to domácí krájení v klasickém provedení. Nikterak křiklavý ale funkční design, spasované jsou ty ve dřevě rozumně, ty plastové řekněme dostatečně, ale je vidět, že se s tím ve výrobě nijak moc nemazali (a ani bych to nečekal).
    Z toho, co jsem tady v tomhle seriálu předvedl, jsou tihle žolíci jednoznační vítězové. Pro mě naprosto dokonalý tvar čepele, univerzální fakt na všechno, pero nijak extra silné, čepel se snadno otvírá, ale zajištěná drží, dobře se to drží v ruce, hladké, prosté, lehoučké, výběr ze dvou velikostí a dvou provedení. Ty menší jsou super do kapsy na úplně kdykoliv, ty větší už jsou v kapse trochu cítit, ale zase se jedním z nich dá v pohodě zprocesovat svačina na výlet pro celou rodinu (mimo jiného, samozřejmě). Nějaké to měkké proutí se s tím dá fiknout taky, svůj parkový test výroby opékacího klacku, co málem nedalo ZT, na tomhle dělat nebudu a myslím si, že by to ani nemělo smysl. Z té trojice Opinel, MAM a Joker, ty Jokery nosím fakt nejraději.
    Ostří mi přijde, že bylo už z výroby lehce do konvexu, tak jsem mu ještě trochu pomohl kamenem a kůží a je z toho neskutečná žiletka. EDC a kombo s pevným nožem na občasné klopýtnutí přírodou mám na nějakou dobu pořešeno, co bude s Opinely a MAM, momentálně netuším :-)

    To dřevo na Jokerech vypadá, že není nijak (nebo aspoň nijak moc) ošetřené, po vybalení z krabičky je takové nijace zašedlé. Lehce jsem to dvakrát potřel konkorem a parádně to prokouklo.

    Jinak Joker dělá i pěkné pevné nože, mám silné svrbění - ale nejspíš to už nechám na příští rok...

    No a ten nový rok vám teda přeju lepší než ten letošní, ať už jste ho měli skvělý jakkoliv.







    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    ZEMEKOULAN: najradsej frame lock verziu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam