• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---


    Prototyp "BAKLY". Bushcraft potvora. Ručka brzy ... IMG-20210123-203723
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Jeden takovy pokus ze zbytku dreva a kuze, rezbarsky z K720 (19.312) drevo visen, buvoli roh, na pouzdro nevystacila kuze, tak jsem udelal pokus.







    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Yaku Saku - Friction Folder from Citadel Knives - On the Bench
    https://www.youtube.com/watch?v=elle_vRw-7E&ab_channel=CASIberia


    Tohle se mi líbí, selskou pojistku ještě doma nemám :-)
    GGG
    GGG --- ---
    Je tu prosim někdo z Prahy kdo by mi zmenil ostri u mini noze? Je tam spatnej uhel, cili nekdo s kvaltini bruskou kdo vytvori znova cely ostri v jinem uhlu aby sel nuz poradne nabrousit.

    Jedna se o Ontario Ranger Series Little Bird Knife 1.75" Fixed Blade
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    IXTREMIST: Akorat ty magneticky upinaci desky jsou docela drahy :-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KALIF_WH: Surface grind řeším na svoji taky.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WAMP_ELF: Double grind je zajimavy, ale docela bych se toho bal vzhledem k tomu jakou maji tyhle stroje silu. A cenove jsem to tak nejak odhadoval uz kdyz ji prezentoval na vystave. Ja mam samo domo brusku a nejake modifikace se chystaji. operny stolek, jine kladky a rad bych k tomu poresil surface grinding pokud se mi podari sehnat zaklad na magneticky drzak.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Ale, není naklápěcí..
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KALIF_WH: 55 v základu. Ceny jsou na webu. Ten double grind je celkem.. zajímavý.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WAMP_ELF: Videl jsem ji nazivo, Marcel ji mel na lonske vystave nozu, nebo to mozna byla predlonska, nicmene je to hezkej kus strojirenskyho vybaveni, relativne malo hlucna a neklepe se, hodne variabilni se spoustou equipmentu. Ceny tam nesdeloval ale obavam se, ze to cenove vysplha nad HAIMA pokud se clovek trochu rozvasni s prislusenstvim.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    IXTREMIST: tohle vypadá zajímavě.. https://www.bemetal.cz/bruska-bm25
    Asi ti cinknu :-)) máš někde telefon?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WAMP_ELF: Jop, hele kromě Haima jedou všichni variace na Rimmerakuv návrh. Mám tu brusku postavenou doma. Kdybych ji stavěl dneska, udělal bych pár změn (velmi kosmetických). Jinak funguje skvěle!
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    sledujete někdo vývoj na poli nožířských brusek? Dlouho jsem se o to nezajímal a jsem překvapen kolik výrobců už je.. máte někdo zkušenosti s něčím jiným než Haimem?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MDK in progress - óda na sleipner
    IMG-20210113-003228
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    TWISTRABBIT: nejenom ta rukojet, ten vysledek ztratil veskerej sarm. Pusobi to jak z Tesca.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    XMEDA: tak, kdyz uz se tomu clovek venuje, tak je pri jedne praci jestli to udelat podle originalu a nebo z toho udelat hybrid, toho ze trn praskne bych se zrovna nebal, protoze se u techle sekacku kali stejne jen cast ostri takze tam je asi tak stejna pravdepodobnost ze to lupne, jako u bezne pasoviny.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    No zkratka z kusu srotu ze skladky udelal krasnej sekacek ;)

    spis bych se trochu bal, ze ten navrtanej trn krupne, kdyz s tim sekne nejakou poradnou kost.. no zas na to ma reznik sekeru
    KURE
    KURE --- ---
    KALIF_WH: ok, to je fakt, že rukojeť je uplně jiná.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: tak ja nechci bazirovat na detailech, a nemel jsem na mysli uplne muzealni restaurovani, spis to za sebe vnimam tak ze se dana vec opravi do pouzitelneho stavu zpusobem, aby co nejvic pripominala original. Piskovacka mi celkem nevadi, vzhledem k tomu, ze se predpoklada ze to bude clovek pouzivat a ne veset na zed. ale zmena tvaru rukojeti, srazene hrany a tak to uz je spis modifikace, novy sekacek s vyuzitim cepele puvodniho.
    KURE
    KURE --- ---
    REDSNAKE: jo, zřejmě bude rozdíl restaurovat tak, aby se to dalo pohodit do muzea, a restaurovat (je nějaky lepší výraz?) aby se to dalo použít v kuchyni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam