• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    FINSON
    FINSON --- ---
    JOSEF_K: To je škoda, hodláš se k tomu vrátit za příznivějších okolností?
    Jinak na mě na FB skákaly reklamy na Matějovu dílnu, ale o nich kromě tohohle nic nevím...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KALIF_WH: Tak tohle je spíš taková kuriozita, nevím nakolik bude mít u mě praktické použití. Lynn Thompson v nějakém videu říkal že se tím dá klidně stáhnout z kůže slon, ale zrovna slony mám docela rád a není to tak úplně často co by tady člověk lovil mamuty. Každopádně pokud by nastala zombie apokalypsa, tak Luzon bude dobrá volba... :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    NEVILL: to je fakt velka kudla, mne se od cs vzdycky libil ti-lite, jako takova moderni obdoba klasickyho vystrelovaciho stileta, ale zarekl jsem se ze si ho odpustim :-) Je v tom sice neco, co brnka na nejaky moje skryty struny, ale zaroven to je na vetsinu cinnosti nepraktickej nuz a ja doma nechci zadny vitrinovky.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Jenom tak pro představu, velkej Luzon a pro srovnání ZT 0707, což není až tak úplně malý nožík, má čepel lehce přes 9cm. Ovšem ve srovnání s Luzonem vypadá skoro všechno jako malý nožík... :-)

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KALIF_WH: tohle je na výrobu strouhanky, na pečivo chceš větší zoubky.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RSZ: Velkej Luzon mám, je to taková "kapesní" mačeta (zatím jsem s tím teda nesekal, ale snad by to něco vydrželo). Jen jsem trochu rozpačitý z té přídavné pojistky - je tam taková šoupací pojistka navíc, se tím podepře a zablokuje liner lock. Jakoby tím výrobce říkal že tomu svému liner locku moc nevěří, takže je tam tohle jištění navíc (u malého Luzona to tam je taky). A teda samotný liner lock je tam hrozně tuhý, jak jsem zvyklý u všech frame locků a liner locků co mám to odjistit a zavřít v jedné ruce, tak tady to fakt nejde a musím si pomoct druhou rukou. Jinak je to docela fajn nůž, flipper funguje jak má, ty rozměry jsou vcelku velkolepé. Velký Ti-lite je myslím ještě o něco větší.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    KALIF_WH: No chtelo by to vyzkouset. ;)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    KALIF_WH: Presne, me takty. Ten totiz jako jeden z mala vypada, ze se s nim da ukrojit krajic chleba. :)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    RSZ: nech sa páči
    Mega Folders, Huge Folding Knives, Big Pocket Knives | OsoGrandeKnives
    https://www.osograndeknives.com/catalog/mega-folders-627-1.html
    RSZ
    RSZ --- ---
    KURE:
    KALIF_WH: dík, ten luzon mi vlastně asi blbej nepřijde a zkusím ho
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    RSZ: cold steel je taky na prvni dobrou jediny ktery me napada s takhle velkym zavirakem, jeste bych zminil luzon, Ti-lite a counter point, i kdyz luzon asi uplne klasicky tvar nema. aůe delkove by se v nejake xl variante vsechny mely dostat nad tech 150mm
    KURE
    KURE --- ---
    RSZ: to je v době kdy většina civilizovanýho světa považuje nože nad 4" za vražedný nástroje, dost náročne přání.

    největší viktorky (nemaj 150, spíš tak 120mm) vypadaj normálně.
    Coldsteel voyager, ale je otázka jestli je pro tebe dost normálních tvarů. (obecně dělaji veliky zaviraky)
    Opinel dělá nějakej velkej model.
    RSZ
    RSZ --- ---
    máte prosím tip na velký (čepel 150mm) zavírák klasických tvarů bez pičičund?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KALIF_WH: Udelas to v zajimavch barvach a ideal kudla i pro deti a zensky :D
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    XMEDA: jako diru na trhu bych to v tehle cenove hladine nevidel :-) asi by se naslo par lidi, co by si to koupili, ale rekl bych, ze na to, aby se vyplatilo delat seriovku okolo 300 kc, tak by se toho musela prodat fakt hromada.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KURE: no.. pouzdro, ktery je i tak o 2cm predimenzovany a rukojet by taky stacila mensi o 1.5cm, proste takovou 3/4 verzi a bylo by to super. Na opasku by to nelezlo z pod bundy, zapadlo do kapes na taskach, kde mam jinak zavirak a tak :)
    KURE
    KURE --- ---
    muzes ubrousit tu moru o centak, dva :D ale pak budes potrebovat i mensi pouzdro
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KALIF_WH: no proto jsem tu nahodil dotaz :)

    dira na trhu!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam