• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    RSZ
    RSZ --- ---
    RSZ: jo a nad tím opinelem oba vždycky dost ofrňovaly, považujou to za naprosto trapnej nůž :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RSZ: u nás taky přišel nešpičatej opinel. Jen mě upřímně překvapilo jak je to ostrý :D Jasně, asi je něco na tom, že se člověk řízne spíš tupým než ostrým nožem, ale stejně je to skoro děsivá žiletka .)
    RSZ
    RSZ --- ---
    REDSNAKE: jak už tu psali ostatní, nespicatej opinel jako první, dnes cokoli mého co se jim líbí. Nehodu jsme měli jen jednu, když ca 7 letá neuměla použít dost silný framelock a při zavírání se řízla. Kluk má i nějaké a/o nože třeba od 7 a nikdy žádný problém.
    MATT
    MATT --- ---
    btw: nějakej důvod proč nekupovat ProTech Malibu? jsem se nějak zakoukal, ale ta cenovka mě dost straší..

    ... zas jak koukam, z modrý palamilitarky se stal pomalu "investiční nůž". v dubnu 2021 jsem ji objednaval za 4 a půl a teď jí nacházim skoro za osm.. wtf? ;)
    MATT
    MATT --- ---
    RODWY: Ontaria: santoku mi prijde nejlepsi. strenky mi prijdou dost uzky, na pohodlnej uchop jsem si vytisk trochu sirsi. jinak bych jim nic nevytknul. nekdo tu psal, ze nic moc ocel, ze to je za 300 drahy. ja to spis beru, ze za tri sta si nekoupim ani dva obedy.

    Avispa ma diry na vsechny 4 polohy clipu, jen kdyz se to prehodi, tak asi nebude tak sexy ;)

    RODWY
    RODWY --- ---
    MATT: jaky jsou ty Ontaria? necha se Avispa prehazet do leve ruky?

    btw..nahodte co kdo vlastni.)
    RODWY
    RODWY --- ---
    FEEX: idealni doba v pripade platby Jenem.)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ten stit na pazourek je super tip, dik!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    a taky dětský Victorinox zároveň
    FEEX
    FEEX --- ---
    Taky sem dával klukům opineli bez špičky nak kolem 3-4 roky , později svicaraky.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    naše dostala ve čtyřech letech dětský kuchařský Opinel set, protože chtěla pomáhat v kuchyni :-)

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    myslim ze je jedno v kolika dostane nuz, rozum dostane teprve az se s nim poprve rizne
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    REDSNAKE: Synovi jsem udelal prevni nuz ve 2 letech :-) dreveny zavirak ve trech dostal prvni opravdovy a pod dohledem s tim delal daleko opatrneji nez si pamatuju sam u sebe z klukovskych let. Ted uz se ho nebojim vpodstate pustit s vlastnim nozem kamkoli i samotneho. Opatrny je dostatecne, urcite se rizne to se stane kazdemu ale zakladni navyky na to aby to nebylo nejak fatalni ma, spis je dulezite ze od malicka vnima nuz jako neco s cim je potreba zachazet s respektem a nedelat blbosti.
    FINSON
    FINSON --- ---
    REDSNAKE: Synek dostal vlastní nůž ve 4 letech, půjčeným pod dohledem krájel od 3 let. Ve 4 pak zvládl i drobné větvičky sekyrkou.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    REDSNAKE: Asi ve třech. Ale neměla k němu samozřejmě volný přístup. Taky dětský Opinel.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    REDSNAKE: Nasemu jsou tri, a krajet na prkynku umi uz asi od roka. Nejdriv jsme zacali s mekyma vecma a takovym zubatym nozem na ovoce, kterym se neda skoro riznout. Pak jsme mu koupili v Ikee skrabku na brambory a detsky nuz, ktery je pomerne ostry, jenom nema ostrou spicku. Takze brambory, mrkve a jabka dava, vlastni nuz zatim nema. Vlastne neni proc, ale az zacneme treba vyrezavat, nebo orezavat klacky tak mu neco poridim.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    REDSNAKE: mladej má 7 měsíců, ale kudlu dostane předpokládám tak ve 3 letech. pokud bude motoricky zrucnej, klidně dřív - oboje ovšem jen se mnou na ryby, do lesa atd.. pak se uvidí jak mu to půjde, když dobrý, dám mu nějaký EDC nafurt.
    Já jsem první kudlu dostal ve třech, pevnou čepel 10cm.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jsou tu nejaci zaslouzili fotri? Pokud ano, zajimalo by me od jakeho veku vasich ratolesti jste jim sverili do ruky ostry nuz? Synek ted oslavil dva a uz ma vlastni opinel, prekvapive to byla iniciativa manzelky, ja jsem z toho drobet nervozni. Zrejme mam vetsi zkusenost s vlastnima jizvama a projektuju do nej svy chyby ktery skoncili jizvama. Samozrejme reze pod dozorem, hezky to drzi a vsecko dobry. Bavim se o krajeni mekkejch veci na prkynku
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    XSTANG: Richard Příkazský dělá naprosto ultimátní kukraky. mrkni na fb na skupinu "tréninkové nože"
    XSTANG
    XSTANG --- ---
    Vybiram nuz na ven, aktualne uvazuju nad kukri (krajeni, sekani, "stipani"...) Mate nekdo zkusenosti? Jde mi o to, na co koukat, delka cepele, vaha, material...
    Neco takoveho https://www.mujnuz.cz/noze/noze-kukri/condor-heavy-duty-kukri.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam