• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    To jste mě moc nepotěšili s hejtem na ANV. brousil jsem si zuby na Z100, ale když to tak čtu, tak si asi nechám zajít chuť… poradíte mi nějakou designově podobnou alternativu okolo 2500?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KALIF_WH: *suicide face*
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    IXTREMIST: amatere :-) kazdej zkusenej Cechacek to neprodlene zavre bezbarvym lakem :-)))
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KALIF_WH: jak kdyby nám pánbůh nenadělil věc jménem karelská bříza, která ve vodě zvedne chlupy a jak uschne tak je zas hladká :-)))))
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: no to vis co by taky clovek chtel od severanu :-))))) takova blbost jim urcite nemohla fungovat dlouho :-)
    KURE
    KURE --- ---
    KALIF_WH: škoda že to nevěděli finove když vymýšleli nůž na porcování ryb a zvěře. Oni si to truhlici udělali z hladkého dřeva :D
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    a hrozne me vzdycky dojme popis toho, jak unikatni uprava rukojeti, umoznuje manipulaci s nozem i v pripade mokrych rukou :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    IXTREMIST: :-) obsidian je moderni a cool featura pro lidi, kteri noze nosi, ale nepouzivaji :-)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Ad Ztková řada.

    Moje zkušenosti zde (nick mám stejný): https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=50284&p=133

    Ono celé to vlákno je takovej smutnej obrázek toho, co by mohlo být a není.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Malá platné, tohle je hodně individuální. Já například nemohu nože s plíškovým klipsem, potřebuji drát. A podobně jsem háklivý na ty ostré hrany většiny zavíracích nožů, střenek i plíšků pod nimi.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    btw taky jsou noze, co vypadaji totalne uletove, ale drzi se (v moji ruce) naprosto luxusne
    konkretne Arrakis je ergonomicky jeden z nejlepsich nozu co mam :-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: top demence jsou výřezy na prsty a ozobany "obsidián" rukojeti.
    KURE
    KURE --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: ZVIRATKO: na prohejbání střenek trpí třeba BM Bugout. jsou lidi který to strašně sere, někomu to neva.

    IXTREMIST: ještě bych přihodil slovo "překombinované".
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    IXTREMIST: v tomhle pripade je to ale jinej level. Jsou noze, co maj do moji ruky blbe umistenej klip a je tam hotspot. A pak je ANV A100, kde jsou ostre hrany na strenkach, pod nimi chybi kov, ktery tam maji jine noze a ktery ma hrany srazene (protoze je to samozrejmost), ale tady to do te ruky ostrym uhlem reze a picha. Tohle neni nedomyslene, tohle je vylozene debilni.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ZVIRATKO: "dementní neergonomicke rukojeti" je bolest víc jak 80% nožů. jak z fabriky, tak od nožířů. pevný i zavíraky. přijde mi, že půlka je design na koukání a druhá nedomyšlená blbost.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Aha. Tak že střenka není nepružná a musí se při jednoručním otevření mihnout zápěstím neberu jako vadu, ale vlastnost konstrukčního řešení. S výbrusem ani hranami střenky jsem problém neměl, tam jsem asi měl štěstí na kus.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    FINSON: jiny jejich noze udajne fungujou, ale ta A100 je fakt tragedie. Stenky tenky a prohybaj se (dan za to, ze to je "ultralight"), to by se dalo odpustit, ale ze cepel nejde plynule (mozna protoze se to prohyba, mozna protoze to je nepresny), pruzinka ktera je fakt super tuha a k tomu brutalne ostry hrany presne do dlane tam, kde si to clovek kvuli tomu musi oprit... fakt ne. Totalne neergonomicky. Kdyby to stalo dvojku tak by to bylo fajn, ale za ty prachy to nestoji ani omylem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: Měl jsem Z300, spasovaná nic moc, výbrus taky nebyl zrovna ťip ťop a hlavně to neflipovalo a nedalo se to seřídit, aby to flipovalo. Takže pak ani spolehlivě nezapadala pojistka. Za mě dost bída, rozhodně bych se nepokoušel o jakékoliv srovnávání s CRK.
    Ale krabičku k tomu dávají pěknou, to jo :-)
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    FINSON: Může být. Plus je sice oba nosím denně (Z100 jako EDC a P300 do lesa), ale neprasím s nimi. Kdyby někdo konkrétně popsal problém, zaměřil bych se na něj. Jinak oba jsou N690, ostří drží obstojně, zpracování střenek je adekvátní, ostré jen tam, kde to příroda zamýšlela.
    FINSON
    FINSON --- ---
    ZVIRATKO, KURE: Ty jo, já se ANV zbavoval ještě před covidem, to je dost smutný vidět, že se doteď nic nezměnilo.
    ALTAR_OF_FILTH: Tos měl na ty dva kusy asi spíš kliku :-) Nebo my všichni smůlu :-)
    JOHN_LENON: Pokud bych chtěl kromě řezání i machrovat, tak custom od Dohnalů bych určitě volil radši než Sebenzu - a to proti ní nic nemám :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam