• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    DARUMA: Ahoj, možná by se mi nabídka převozu z US hodila. Někde se mi ztratil ASEK s multicamovým příslušenstvím, což je ještě pořád rarita. Akorát teď zjišťuju, jestli se to stalo v US a zůstal ve skladu, nebo to šlo už GLS a někdo to ukradl v místním depu...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    KURE: podle modelu nevim, ale co se tyce typu nozu vs. idealniho uhlu, nasel jsem tuhle podrobny clanek zde:
    Detailed Discussion on Knife Sharpening Angles
    https://www.sharpeningsupplies.com/Detailed-Discussion-on-Knife-Sharpening-Angles-W28.aspx
    KURE
    KURE --- ---
    BLOWUP: :) no to jo, ale hodilo by se vědět jak to bylo originalně,
    jednak aby to člověk nemusel cely reprofilovat, a druhak aby to ostří nebylo moc štíhlé/slabé
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KURE: imho jakej jim nabrousis :)
    KURE
    KURE --- ---
    Nevíte, kde by šlo dohledat jaký úhel ostří mají jednotlivé modely nožů různých značek?
    MATT
    MATT --- ---
    RSZ: akorat jsou ty fejky cim dal tim hur poznatelny.. ja ted koukal, ze mi na ebayi smazali prodejce Osbourna, tak se zacinam obavat toho, co mi prijde.
    RSZ
    RSZ --- ---
    MATT: imho nic nového ne? ten trh s fejky jede léta
    MATT
    MATT --- ---
    cinskej shaman.. to uz aby se clovek bal koupit cokoli z druhy ruky..

    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/chineseknives/comments/16iexoc/shaman_just_received_from_okknives/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    VACA: na Manhattanu staly dvojcata ... to je vlastně pravda, ty stránky jsou dělané pomocí "Golden HTML Editor 4.8.3" a ten byl vydán 25.6.2001, tehdy ještě dvojčata stála :-)))

    to je fakt nostalgie - ta verze editoru byla poslední, dál už se nevyvíjel, dělali ho češi (já ho nepoužíval, byl pro Windows, já na Linuxu používal - a dosud používám VIM a Emacs), nicméně mě to přeneslo vzpomínkami do doby Windows 2000, Windows Millenium, MSIE 3.0+ a Netscape 3.0+, HTML 4.0, PHP 4 a Perlových CGI stránek.
    A SuSE Linuxových serverů verze 7.0
    To byly doby, kdy se internet (u nás) teprve rozjížděl a těsně po výbuchu dot-com bubliny (R.I.P SGI).
    To byly doby, kdy neexistoval iPhone a Google Pixel a já používal tlečítkový Ericsson T39 (super telefon) který jako jeden z prvních umožňoval na služebnách GPRS připojení na web.
    To byla doba, kdy končil dial up a cvrlikání modemu a přicházel na výsluní broadband.

    No, Šulcův skanzen má fakt něco do sebe, dýchla na mne moje profesní historie :-)
    VACA
    VACA --- ---
    SIRIUS: zrovna jsem to chtel napsat.
    Lamnia je super, sortiment i komunikace…
    Maj i veci jinde tezko sehnatelny, napr solidni vyber balisongu. (Tam jen clovek musi proste sledovat dostupnost, pac ty zadany jsou v malejch serkach a hned jsou pryc)


    LEON_KOWALSKI: a to je prave nahodou super!
    Ja kdyz chci zavzpominat na stary casy, jaky kudly se prodavaly pred 20-ti lety, a kdyz jsem si vybiral prvni solidni zavirak, obstal u maturitni zkousky, poridil si svoje prvni zrezly auto za 9tisic korun, dobu kdy nebyly kamery na kazdym rohu, na Manhattanu staly dvojcata, atd…

    Tak si otevru noze-nuz, tam to vsechno je!
    ;D
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Kdyby měl někdo případně zájem, mohu v lednu dovést nějakou kudlu z Amazonu. Jezdím do Států každý rok a nože kupuji jedině tam.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    ALDARION: ja ted objednal spyderco military2 z Ameriky a procleni probehlo tak ze mi prislo od ceske posty at kliknu na webovy portal, tam jsem vyplnil par policek (a vlastne intuitivne) a dal odeslat - a bylo hotovo. Celni doplatek jsem pak zaplatil u kuryra kartou.

    Tohle se treba oproti dobe jeste tak pred dvema rokama hrozne zlepsilo
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: Helle je super, já mám od nich Tolekniv

    tady je recenze i s fotkami
    https://bushcraftportal.cz/2021/09/nuz-helle-tollekniv/
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ALDARION: jako je fakt ze celnici nebo sulc je hodne pichni/rizni no
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SIRIUS: Witch's Tooth dělal Martiini pro Rapalu, na EU stránkách už ho nemají, nikdo jinej ho nenabízel, bylo to Šulc nebo poclívat z USA. Tak jsem u něj po patnáci letech zas něco zkusil koupit, no. :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Btw. Kdyby měl někdo zájem:

    V (P): CRK Large Sebenza 31 Plain - Ostatní - prodej, koupě, výměna - Chronomag fórum
    https://forum.chronomag.cz/topic/165325-v-p-crk-large-sebenza-31-plain/

    Plus tu ještě mám do projede Benchmade adamas s cruwear a par dalších, kterých se musím zbavit, ale nesnáším prodeje.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    SIRIUS: Proč mi to děláte. Já nový nůž nepotřebuju. Fakt ne! (jo, koukám na Helle)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JOHN_LENON: on se zasekl tak v roce 2000, jak web stránkou, tak s možností objednávek (jen mailem) a plateb (jen dobírka) ... a NETELEFONOVAT! 😉
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KLATIC: jo voni umi casto v akcich moc pekny ceny
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    SIRIUS: jsem tam jen tak kouknul a hned mi pad do oka almar d2 za velmi peknou cenu :)
    Zavírací nůž Al Mar Mini SERE 2020 Linerlock | Lamnia
    https://www.lamnia.com/cs/p/50198/noze/zav%C3%ADrac%C3%AD-n%C5%AF%C5%BE-al-mar-mini-sere-2020-linerlock
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam