• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    DOKKTOR: Možná jo:)). Ale ta helle čepel by se mi líbila víc:). Ten hultafors má skvělou ocel, řeže to fantasticky. Ale je na tom strašně vidět, jak to vylezlo ze stroje rychlostí jeden nůž za vteřinu:)).
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    JOSEF_K: nebude nakonec nejrychlejší stáhnout ten plast z toho hultaforsu?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RSZ: TO by bylo zrovna úplně super. Akorát tuhle nikde nevidím skladem:(. Ale díky za odkaz, tenhle shop mě bůhvíproč minul.
    RSZ
    RSZ --- ---
    mi přijde, že zrovna s tím trh docela existuje, od velkých výrobců i malých nožířů, ty čepele vídám pravidelně https://www.kniland.cz/cepele-na-vyrobu-nozu/cepel-na-nuz-helle-viking/?visitorId=q2Hs7NeGVn73caS1NxRU0t7GmCP9YpI3
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    IXTREMIST: Řádově stokoruny.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    JOSEF_K: Kolik do toho hodlaš dát?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Nemáte někdo tip na dobrou samotnou čepel na finský nůž puukko? Ideálně uhlíkovka s co nejlepšími řeznými vlastnostmi, patina od kování vítaná (hlavně nic s rejhama od frézky), sendvič může být, když to nebude nesmyslná cena.

    Celkem mě tenhle typ nožů baví, nosím do lesa hultaffors a koukal jsem i na moru, ale nelíbí se mi ten plast. Helle a podobný firmy to mají hezký, ale za velký peníze. Udělat si rukojeť a pouzdro je pro mě vcelku snadný, tak koukám čistě po čepeli. Asi to nakonec vyhraje Morakniv, od kterých se dá koupit i samotná čepel asi za tři kila (byť evidentní strojová výroba), ale třeba někdo víte o něčem lepším. Díky.
    MATT
    MATT --- ---
    Custom Osborne now available, ja bych si vystacil s tou puvodni verzi.. ;) Nechcete nekdo tu kopii 9400?

    Durable & Sharp Custom Osborne | Benchmade
    https://www.benchmade.com/products/940-cstm
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    Rozšířil jsem svoji sekci nožíků do lesa.

    KURE
    KURE --- ---
    MATT: a doprčic to bude drahý
    native chief a paramilitary2 s magnacut čepelí!
    military2 v cpm s110v
    RSZ
    RSZ --- ---
    Mám tu muelu comf 10, v reálu to vypadá spíš jako dětská kudla, vhodné pro táborníka kolem 10let - bohužel už nemám pouzdro (ale třeba ho najdu, je zašantročené dětmi). Ostrý je teda jako břitva.
    Za pár stovek nebo za něco vyměním, škoda aby tu ležel v nářadí.

    Nůž Muela COMF 10 | Trapper
    https://www.trapper.cz/nuz-muela-comf-10/

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Prkynka, co jsem je zminoval niz, nikdo nikdy zadnym olejem neosetroval a normalne se umyvaji houbou s jarem a horkou vodou, pak se nechaji okapat nebo utrou uterkou a strci do skrine. Moc to prozivate nebo mate nejaky moc posh high-maintenance fancy prkynka.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    Tak jste mě donutili vyndat prkýnka a ošetřit je. A ten olej kterým to dělám je dokonce i k sehnání v CZ, posledně jsem to řešil nějakou hromadnou objednávkou přes Nyx.

    Howard Cutting Board Oil - Olej na dřevěné krájecí desky - Povrchová úprava dřeva pro přímý styk s potravinami | TopEpoxy.eu
    https://www.topepoxy.eu/howard-cutting-board-oil/
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MIKEKT: Lněný převařený
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    MIKEKT: ja to obcas (tak jednou za dva roky) napustim normalnim olivovym olejem, nezlukne mi nic. Ty ktery jsem pro nekoho delal jsem napoustel lnenym olejem.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    IXTREMIST: a čím to tedy mazat? 😀
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    XCIDER: kterej žlukne taky
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    rostlinny olej zluknou a mineralni z Ikey je delanej ze shnilejch dinosauru. Spravny kuchynsky prkynko ma byt impregnovany tukem ze slaniny :)
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    VXP: Hm, tak jsem to asi vždycky vymyl rychleji, než to stačilo žluknout. Nebo to bude tím, že jsem nepoužil kvalitní, panenskej olej, ale normal na smažení nebo co to bylo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam