• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    KURE: no, moment.. ano, uhel drzi, pokud je cepel rovna. coz v rade pripadu tak neni, treba klasicky "chef-knife" do kuchyne. taky musi byt nuz uchycen vodorovne. coz jsou teda pomyslne pycovinky, zda se tedy, jak pises, ze ty rozdily pak uz nejsou tak velke. asi.

    no, zustanu u toho volnyho stylu. zadny katastrofy tu zatim resit nemusim.
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    LITTLEFOX: Ok, díky.
    KURE
    KURE --- ---
    ZSIS:
    STALK: ono taky záleží, jak tupej ten nůž je a jestli máš dobrej kámen. Nezniceny ostří na dobrým kameni stačí párkrát přejet a to udrzis.
    Když musíš znovu udělat vybrus to už je jiná liga.
    BATOO
    BATOO --- ---
    Do mesta a na nakupy akorat.
    BATOO
    BATOO --- ---
    Dnes dorazil mensi braska kudly na medvedy.

    Svord Bowie



    KURE
    KURE --- ---
    ZSIS: mylis.
    Uhel to drží furt, kromě špičky která jakoby utíká blíž k ose kde je podeprenej ten kámen.
    Ano Uhel se mění podle výšky čepele a podle toho jak hluboko ten nůž upneš do sverky. Takže je dobrý to upinat furt stejně. Ale ty rozdíly nejsou moc velký. Šikovný je obarvit ostří nějakou fixkou abys viděl jak to ubiras, a podle toho doladit úhel.
    STALK
    STALK --- ---
    čest všem co to umí a nebyli líný se to naučit jako já ;)
    STALK
    STALK --- ---
    ZSIS: ja to mam protože to pořádně na kamenech neumim a s timhle mam výsledek zaručen
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    VILGEFORTZ: Pohlídej si, jestli to nejsou šrouby v USA rozměrech. Sada nářadí (imbus, hvězda) se dá koupit v prodejně zbraní za pár kaček.
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    FRK_R23: kuchynaky na tom tak jdou :-)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    jsou tyhle hracky ktere drzi uhel (coz precizne mohou vlastne jen na jednom miste na cele cepeli, v ose, nebo se nekde mylim?) (take to je pro kazdou "vysku" cepele jiny uhel) (jsou tyhle neprtesnosti tak male, ze na nich nezalezi?)
    ...
    tedy, jsou tyhle hrcky ktere drzi uhel o tolik lepsi/jednodusi/presnejsi nez tahat nuz rucne pres brusny kamen?

    cas od casu pouzivam metodu volne ruky, vzdy jsem to tak delal (zpocatku, ehm, proste ocilkou ze stodoly..), a mam pocit ze nuz mi z toho vyleza ostrejsi nez pred tim, coz mi k pocitu stesti staci. jako gearhead uz uz uz jsem skoro lanskeho objednaval, ale pak mi prisly myslenky ktere uvadim nahore. a nejak si rekl, ze to prece lidi dlouho delaly volnou rukou a ze nto nemuze byt takove tajemstvi v tom pokracovat.

    co by delal mirek dusin?
    vase postrehy?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    DIRTJUMPER: To je dobrý. Upřímně řečeno jsem hledal něco na přebroušení kuchyňských nožů :) V místě minulého bydliště byla brusírna tak jsem je tam nosil a za pár kaček si je nechal přebrousit. Tady brusírna není, tak jsem si říkal že si pořídím nějakou medium range sadu na doma :)

    Ale nasměrovali jste mě tu správným směrem a něco si vyberu.
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    FRK_R23: mám na prodej Lansky sadu, kdybys měl zájem - 5 hrubostí, nejdrsnější je tuším diamant, pak tři kameny myslim coarse, medium a fine a pak ještě keramickej extra fine
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    VILGEFORTZ: torx?
    nebo třeba taky ne.
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    Ahoj na SOG Seal Xr se mi povolil šroub který spojuje čepel se střenkama. Je to asi nějaká mini hvězdička nebo třeba taky ne. Nevíte co to je zač?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    tak jsem mel aktualni ANV produkci v ruce na IWA 2024 a pokecal s jejich lidmi. Letos poprve nemam na ne zadny hate. Vsechny zaviraky na loziskach, hezky vycentrovany, vybrus taky soumerny, dobra ocel, nizka vaha. Pockam na nejaky recenze a mozna bych poprve uvazoval o koupi. Zlepseni v kvalite tam letos bylo znat, minuly rok na IWA mi malem slezly nehty jak tam kazdej druhej nuz na vystavce byl doprasenej
    CROSS
    CROSS --- ---
    XMEDA: Už loni v létě nebo tak nějak. Co jsem četl / viděl recenze, neurazí ani nenadchne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Viktorky zacly delat bushcrafty? :D

    Victorinox venture #bushcraft #survival Pro
    https://www.youtube.com/shorts/zQTA5R0ATBQ
    MATT
    MATT --- ---
    RSZ: jojo, asi by stacilo si s nim neco pokrajet. Ratku 3 je fajn, taky jsem ji neodolal ;)
    MATT
    MATT --- ---
    ... knife joy vydal reedici Slyz Bowie za 450USD, prej se vyprodal behem pul hodiny a ted jsou na ebayi za 700+ .. puvodni kolem 1000.. to jsou blazni... ;))

    nadruhou stranu ted byl na aukru nepouzitej Shaman v drazbe a koncil na 2906 kč (vzpomel jsem si tri hodiny po funuse ;)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam