• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    GIRAFFKA: instantní káva se vyrábí sušením vyextrahovaných mletých pražených zrn kávovníku. silný kávový extrakt se z vysokých až stostupňových teplot zprudka zchlazuje na 4 stupně celsia. na zchlazení je závislá budoucí kvalita kávy. dalším stupněm zpracování je sušení a to probíhá dvěma způsoby. Při prvním způsobu, jenž používáme my, se silný kávový extrakt rozprašuje pod tlakem na stěny vyhřívaných bubnů a odtud padá usušená v podobě zrnek dolů. tato metoda je častěji používaná, pro svou ekonomickou nenáročnost. druhým způsobem je vymrazování ve vakuu, vlivem kterého se při nízkých teplotách odpaří zbytková vlhkost. při tomto způsobu výroby je u kávy zachována nezměněná chuť a vůně. do obchodní sítě se dodává ve formě prášku nebo granulí. ale jestli je to ta vakuová vám neřeknu.. osobně pochybuju, že by to dělal zrovna fairtrade..
    jinak když už kupovat fairtrade, dělal bych to přímo tam - naproti nodu, je to mnohem levnější a z těch drogerií ty přepracovaný chudáčci dělníčci třetích zemí nedostávaj nic navíc. to samý platí pro marks & spencer, kde se dá obyčejně zboží fair trade sehnat, nicméně tam je to extra - prodávaj to asi za 230% ceny a řikaj tomu pořád fair trade ;)
    CNV: nevim proč, ale mám pocit, že mluvila o instantním. třeba proto, že napsala, že jde o instantní ;)

    jinak fair trade je dobrý kafe, to ne že ne.. (a bio je skoro každá arabika ;)
    CNV
    CNV --- ---
    Otec dostal taky - asi ne to samé, tohle bylo v černém pytlíku s nějakými zeleno-modro-žlutými obrázky, označené jako bio, a taky nebylo instantní - a taky si pochvaloval.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    koupila jsem tátovi k vánocům fair trade kafe-instatní,z drogerky DM...vypadalo sice trochu zvláštně (nejsou to klasický granulky,jako má třebo nesco,ale je to obyš prášek)..
    dneska jsem s tátou mluvila a říkal,že ho moc mile překvapilo,že je to jedno z nejlepších kafí,co pil (a to jich mmá vypito požehnaně)...-)
    tudíž jakmile dopiju to nescafe,co tu mám,doběhnu si do dmka:-)
    JEDI
    JEDI --- ---
    CNV: ok
    JEDI
    JEDI --- ---
    ERNEST_GASKIN: fajn, ernestovi rezervuju 4 pytliky..:-)
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    imho by neměl bejt zas takovej problém tu kvótu naplnit, je to nějakejch 16 pytlíků...
    CNV
    CNV --- ---
    JEDI: Jestli to bude do dvou týdnů, tak si mě napiš závazně na čtvrt kila.
    JEDI
    JEDI --- ---
    no ja bych to videl, ze do 14 dnu bude hora.


    kde koupit?
    nikde co vim neni cerstva. protoze ji nikde nemaj.. co vim.
    a pokud jo tak je naprazena a stara.
    CNV
    CNV --- ---
    JEDI: Jenže já to potřebuju nejlépe včera... ne až se za půl roku sejdou 4 kila :)
    Kde koupit Modrou horu a zbytečně nepřeplatit? Nechce se mi rozhodně objednávat na jablum.cz, kde si i za 50g pytlíček účtují poštovné 150 korun :(
    JEDI
    JEDI --- ---
    uvidime budu se snazit dal,¨ takze zavazny objednavky do posty dik..
    budu si to psat.
    CNV
    CNV --- ---
    Já bych to brala. Ale vypadá to, že na čtyři kila se tady nesložíme :\
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    JEDI: ja vim..celkem bych rada ochutnala..ale asi až příště:((
    JEDI
    JEDI --- ---
    standartne stoji tak o 300 vic a je jeste vyčpělá :-)
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    JEDI: aj tak na to ted nemam..:(((
    JEDI
    JEDI --- ---
    Tak tu mam Jamajca Blue Mountain úplně čerstvá, to garantuju životem.
    Jen toho musím dát objednávku 4 kg

    cena 1050,- / 250gr
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    JEDI: ja bych moc rada:))
    CNV
    CNV --- ---
    JEDI: Za kolik? 250g.
    JEDI
    JEDI --- ---
    Chce teda nekdo jamajku cerstvou?
    ze bych sehnal?
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    stránka nebyla nalezena
    ADAM_KADMON
    ADAM_KADMON --- ---
    ahoj znalci, co říkáte na tuto kávu?

    http://www.amway.cz/catalog?category=10112¨

    je to prej taky 100 procent arabica, což už vim tady nize od jediho aspon co to je:-))
    kamarad mi to nabizi tak chci vedet jakej je pomer cena vykon.
    400g instantu za 509Kc
    dekuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam