• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    DEMONOFANARCHY: správně zmiňuješ moka konvičku, dá se sehnat za kilo a dělá kafe, na který si opravdu nelze stězovat. (adekvátní ke kávovarům za 30t a víc)
    ta s těma vývodama je úplně to samý, jen to neteče do nádoby, ale rovnou do hrníčků.
    taky se dělá elektrická (pro nás chudáky, co máme varné desky) nebo na slušné objemy kávy, takže má můj hlas.

    jenom - není to ruská moka konvička, rusové to čajzli, možná tehdy tvrdili, že to vymyslel stalin, ale alfonso bialetti se teď otočil v hrobě ;)
    takže doporučuju si projet bialettiho stránky (tuším bialetti.it, google ví víc) a nějakej pěknej si najít a následně vyhledat nějakou levnou "ťamanskou" alternativu ;) jen dej pozor, ať je z pravé oceli.

    jinak můj tip je vzduchotěsná skleněná nádoba (s takovou tou gumou a spínacím víčkem, což tě vyjde asi na stovku, podle toho, jak to seženeš/vezmeš babičce a vysypeš jí z toho čočku ;) do lednice, v tom ti vydrží kafe čerstvý pár tejdnů (víceméně optimálně ke konzumaci)
    (+ dle chuti/lenosti sehnat zelený kafe a napražit si ho sám na pánvičce nebo v troubě, k tomu není potřeba nic, vlastně)
    pak mlejnek s kamenama, ty bejvaj drahý, ale dá se sehnat taková ta komunistiká bílá kostka, ta byla naprosto perfektní. (já svojí koupil na bleších trhách za 30kč a opravil si jí)
    a pak moka konvička + varná konvice. vodou z konvice nahřeješ hrníček ideálně tak, že ho dáš do dřezu, přeleješ přes něj třeba půl litru horný vody a pak ho do sucha vytřeš ;)
    a moka konvičkou si uděláš kafe.

    no, a sme na pár stovkách, žejo, a kafe ti vytře zrak ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ERNEST_GASKIN: A jak moc rychle kafe v takovejhle zásobnících zvětrává? Řekla bych, že to jde vyrobit tak, že toho vzduchu tam moc neleze...

    Kávová sámoška mě holt zaujala.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    ...no pěkný to je, o tom žádná, ale chci vidět, jak to v tom udržej, aby to nezvětralo.

    ostatně co to kecám, prodávat nepoužitelné věci v hezkých obalech u nás taky jde ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    V litevských hypermarketech prodávají kávu váženou a zrnkovou. Pravda polovička z těch zásobníků na kávu, co tam měly, byla káva ochucená takovými zvěrstvy jako je karamelová příchuť. Ale i tak.

    Výzva pro dovozce kávy - proniknout do obchodních řetězců?

    BUTEO
    BUTEO --- ---
    Nedávno jsem dopil nijak drahou plechovku mletýho Lavazza Qualita Rossa (asi 150 za 250g). Je to arabica s trochou robusty a fakt si ho nemůžu vynachválit. Teď mám 100% arabicu Izzo, a zatim mě nějak neoslovilo. Je to silný, vo to nic, ale ta Rossa, hmmm. Jestli máte rádi středně silný, ale hodně lahodný kafe s vynikajícím aroma, fakt doporučuju.
    WA9NO
    WA9NO --- ---
    HAWRAN: jo ten velvet je docela ok ;)

    chapu ze priznivci kvalitni pripravy kafe nebudou zrovna radi, ale kdyz na to neni cas a je potreba se nak nakopnout, ten velvet postaci ;)
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    docela prijemne me prekvapilo kafe Jacobs Velvet ... mozna to znate, je to rozpustny kafe. Nebyl jsem nikdy priznivcem rozpustnych kav, ale tohle mi zachutnalo, ma takovou jemnou chut a prijemnou vuni, pripada mi ze tak nejak...proste ucinkuje lepe :)
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    DEMONOFANARCHY: Pokud se jedna o standartni kavovar, na velikosti ci tvaru hrnicku nezalezi, protoze do paky jde stejny tlak a ma dve vyusteni. Cili silou by meli byt stejne, spis se potom louhuji dalsi latky, ne az tak prospesne.
    SLANECZ
    SLANECZ --- ---
    taková kávovááááá.....
    http://youtube.com/watch?v=baLaHiBPuR4
    JEDI
    JEDI --- ---
    nescafé má novinku

    druhy kávy

    zrnková, mletá, rozpustná :-)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    JEDI: nikdy jsem o tom nepřemejšlela,ale asi bych na to skočila,no... takhle třeba skáču na to,co říkáte vy,ale nezbejvá než se spolejnout,že vy nekecáte:-))
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    ERNEST_GASKIN: bych blil... teda jsem šťastná jak blecha,že jsem vaše kafe objevila..:-)
    každou chvíli dopiju dar od kamarádky a pak si přispěchám k vám...

    táta si vaší brazílii nemoh vynachválit-podobně dobrý prej bylo akorát fair tradeový biokafe z DMka...
    JEDI
    JEDI --- ---
    GIRAFFKA: nekecám, ty si snad myslíš, že vyextrahovaná věc, která je suchá, a leží někde. bude vonět?
    blbost. ale lidi na to skáčou.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    ee, nekecá ;)
    takovejch chemií, co si lidi denodeně louhujou, sou tam hromady a hromady
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    JEDI: kecáš!
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    větší sranda je, že prodávaj sto gramů brazílie za stovku.. a my sme prej drahý ;)
    JEDI
    JEDI --- ---
    i slavne velke cerstve tchibo rika, ze kafe vydrzi v chladnicce jen 4 tydny...
    tak jak muzou mit trvanlivost 2 roky?

    je cerstvost a trvalinvost neco jinyho?
    asi jo, ze?
    nebo to je jak s ovocem? cerstve snist, stare zahodit,
    pripadne udelat kompot?

    http://company.tchibo.de/corweb/servlet/content/149038/startpage_czechrepublic/Press/pressreleases/TchiboOrigins.html;jsessionid=DE051773EDA617E729B7E6ABD2C08D15
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JEDI: :D
    JEDI
    JEDI --- ---
    a este přírodní chuť kávy... voe..

    přírodní chuť pražený kávy...
    to je přírodni jak hovado...


    tímto se nepřímo doznávaj,že ty kávy stříkaj chemíí... aby líp chutnaly. instanty a tak...

    jsem prisel za pani a rikam, mam tadyy fajn instant... a ona povida, ale dyt to nevoni...
    a ja povidam, proc by to vonelo, kdyz je to instant. to je extrakt.. to nevoni..
    to je suchy..

    a ona ze tchibo voni, tak sem si cuchnul.. a rika.. fakt neco cejtim...
    pak jsem prisel do prazirny a rikam, tchibo voni..

    dostal jsem do ruky strikacku s vonavkou se slovy: "Tak si to ovonte, pane Kadavy, at to mate stejny jako Tchibo"
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    sedíme na díře na trhu, byla jenom otázka času, než na to zareagujou
    kdybysme měli prachy na rozvoj nebo větší klientelu, dostanou pěkně přes držku, a to věděj
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam