• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: jo tohle... napiš jim, oni to opraví.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    LUKAS87: no vidíš sám používám sekundy, ale nějak mi toto uniklo :-)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    určitě jde espresso definovat i lépe, ale pro účel soutěží je to asi lepší takto
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: jo, dočti to dokonce a pak se ofrňuj :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    NTR23: fajn informativní stránka
    LUKAS87: nechápu tvůj povzdech :-)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Vítejte! | Piccolo neexistuje!
    http://www.piccoloneexistuje.cz/
    NTR23
    NTR23 --- ---
    BLACK_ONYX: však to není kafe pro tebe, ale pro holčičky, které si žačaly malovat oči a chtějí být světové. Za ty prachy je Starbucks jasná volba.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    zlatej instant. dnes jsem cuppoval uhli co prodava starbucks a muzu rict, ze to byl jeden z nejhorsich zazitku.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    ZUZKAOU: ideální, všechny nevýhody obou druhů kafe v jedné sklenici :-@
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NTR23: kafe lapsang souchong?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Já jsem včera v práci v kuchyňce přivoněl k Nescafe Gold a teda síla. Vonělo to jako vyuzený popel. Později jsem se doslechl, že to je káva pana ředitele.
    Ale abych nehanil značku. Dnes vedle ní stála nová, originál zavřená a byla v ní jiná káva než v té otevřené. Ta originál je taková hnědo béžová instanntní a ten smrad byl černý a mletý. Asi vyuzený popel.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---

    BTW v obchodě měli ochutnávku té instatní věci s lógrem a základní poznatek - ono to nemá skoro žádnou chuť. A není v tom teda vyloženě lógr, ale na jazyku to trošku drhne.
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    no vida tohle jsem vsechno potrebovala slyset...diky .)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    AAMALI16: bude se ti to ucpávat prachem. na což existuje snadný řešení, a sice dostatečně jemný sítko, kterym po namletí tu kávu oddělíš na ultrajemnou frakci (prach) k vyhození a ten hruběji namletej zbytek, kterej půjde do "pressovače". takhle jsem to dělal s ručním mlýnkem a bylo to docela fajn (jen se nesmělo příliš tampovat) dokonce bych řekl, ze byla díky zastoupení více velikostí zrn v směsi chuť kávy trochu bohatší než teď, když melu na jednu velikost slušnym mlejnkem.
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    Mám 4roky tenhle, není to dělo ale já jsem s ním nafmíru spokojená .)
    Je mi jasné, že časem až se život změní do jiné etapy si jako milovník kávy pořídím něco jiného, ale zatím mi stačí tohle a tak hledám ještě vhodný mlýnek .) holt na mateřské si moc finančně vyskakovat nemůžu B-) ... jednou jsem si nechala kavu namlít a byla tak jemná že to vůbec neproteklo pres bilettku....
    ADAM
    ADAM --- ---
    AAMALI16: tento podobný mám - koupil bych si už lepší. mele nerovnoměrně - je tam i jemný prach, který poté projde sítkem bialettky, což mi vadí.

    na filtrovanou kávu (papírový filtr) bych řekl, že to je jedno, tím nic neprojde.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    AAMALI16: chápu, že se nikomu nechce hned z praku utratit pět tisíc za skutečnej mlejnek, tak by možná byla jako dobrý vodítko alespoň vhodná informace o tom, pro jakou metodu přípravy kávy to má sloužit a případně jakej máš kávovar.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    AAMALI16: radši tenhle? má větší rozpětí mletí (než jen 3 hrubosti)
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    ...a nebo tento:
    Elektrický mlýnek na kávu Concept KM-5120 | Čerstvá Káva
    http://www.cerstvakava.cz/831-elektricky-mlynek-na-kavu-concept-km-5120/
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    Fajn večer přeji budu psát ježíškovi o dárek .) a uvažuji nad tímto mlýnkem, co vy na to? Předem díky
    DeLonghi KG 89 | MALL.CZ
    http://www.mall.cz/elektricke-mlynky-kava/delonghi-kg-89
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam