• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DYSTOPIK: Nech si u nich schválně udělat drip nebo aeropres, ať víš, jak to jejich kafe má podle nich chutnat.
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    DYSTOPIK: A maj tam taky dobry pivo vod cesty..-(:
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    JAKOUBEK: bydlim kousek od ipp a mam radši míň praženou kávu, takže se tam asi hnedle zejtra stavim:) vůbec jsem o tom nevěděl. díky
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    mam zkusenost s balirnami jen jako konzument uz pripraveneho salku a byt priprava v poradku uz bych ten puch zazit nechtela o "chuti" bych nemluvila. A to nerikam jako "nekdo od konkurence". Je to jak rika PIPAL je to komoditni kava,nejasny puvod,nejasny stari,kde se to valelo,kdyz se to zpracovavalo,kolik aut po tom prejelo a kplik psu do toho.. No ja bych proste balirny nedoporucovala :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DYSTOPIK: kdybys někdy šel kolem i.p.pavlova, tak zkus zaskočit do pražírny v lublaňské. kávu mají podstatně světleji praženou a na překápko či bialetku se mi zdá lepší než od coffee source, kteří to maj třeba na můj vkus už trošku tmavé. kdybys to někdy vyzkoušel, dej vědět. opravdu by mě zajímal názor někoho jiného.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    nezbývá než to vyzkoušet:)
    děkuj
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    Souhlas s Lukášem. Ještě dodám, že ta cena (a vlastně i kvalita) je dána tím, že BPH nekupují výběrovou kávu, ale komoditní a ve velkém. V porovnání s výběrovými kávami jsou na tom kvalitativně hůř, ale většinou "good enough" + máš čerstvě praženou kávu, lepší než regálovky v mass-market obchodech a za dobrou cenu. Takže v rámci výše uvedeného OK.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    LUKAS87: dík za reakci, zkusim tam zajít..
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    DYSTOPIK: Je to hlavně daný tim, že BPH nějaká kilovka vlastně nezajímá. Ono je to totiž skutečně pražírna kávy, ne nějaká lokální výběrová malopražírnička. Mimo jiné od nich odebíraj kávu i jiný firmy, co prodávaj "čerstvě praženou kávu" a balej jí, jako by to byl jejich výrobek.
    Jestli ti mohu doporučit (jako už jsem to tady psal nespočetněkrát) - udělej si chvíli volno a zajdi se tam podívat. Autem je to dostupný bez problémů (plus tam je vždycky, kde zastavit), pěšky je to celkem příjemná procházka (pokud máš rád industriální prostory - ano, na první pohled se to může zdá bejt nebezpečný místo, nicémně zkušenost velí, že jsou tam v přístavišti hodní a milí lidé, včetně kapitánů a opravářů lodí). Na místě ti klidně navážej i 250 g, pokud teda máš pocit, že bys toho víc nespotřeboval (i když se budou tvářit trochu divně, protože brát kafe po čtvrt kilu, no...), cena se pohybuje mezi 240-300 Kč/kg, dle druhu - posledně jsem si připlatil za Brasilii Jardim das Oliveiros a nelituju, je to hodně jiný kafe, než jsem měl doteď.
    Pravda, kolujou zvěsti o tom, že nelpěj tolik na přesnosti produkce a už jsem se i párkrát (asi dvakrát?) setkal s tím, že mi to kafe nechutnalo, tak jsem holt měsíc pil kafe s mlíkem (se to ztratí).
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ty balírny, mohl bych poprosit ještě o nějaký postřehy na tohle téma..?
    Nejsem žádnej velkej znalec kávy, dřív jsem kupoval kafe od mámmy, teď chodim do coffe source a tam si prostě dycky něco vyberu a jsem vesměs většinou spokojenej a když mi něco vyhovuje míň, stejně si vždycky vezmu jen tak 200g a to je za chvíli pryč (mam oboje hodně blízko).
    Jde mi o to, že to kafe přes balírny, jestli to dobře chápu, je po kilovkách, ale zas je po většinou za poloviční cenu, než běžný kafe v těch obchodech, co jsem jmenoval (většina se u BPH pohybuje kolem 350-400 za 100g. Zas kafe co měla cibetka v řiti, nebo nějaký supr fajnovky nepotřebuju, asi bych to ani nedokázal ocenit)
    Chtěl bych se teda vesměs zeptat, jestli ta cena je daná tim, že to je ve většim, ale kvalita (čerstvost, doba od pražení a podobně) jsou i u těch káv za 350 stejný, nebo jestli člověk mezi tou nabídkou musí narazit na něco fajnovýho, a nebo zvolit něco dražšího.
    Nerad bych si koupil třeba 2kg kafe, který by vonělo hezky jak jihlavanka.. :)
    a dá se tam třeba jít osobně, nebo to řešej jen korespondenčně?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    LUKAS87: pardon že jsem to tam prvně nenapsal, zdrojem je BPH - balirny.com :)
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    LUKAS87: Jo na experimentovani idealni...(:
    MATEYKA
    MATEYKA --- ---
    LUKAS87:
    Volitelná intenzita aroma hmm zajimava funkce :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    a takhle dopadaj ty "levný pressovače dárkem k vánoům"
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Kávovar / praha 9 / 499 CZK ]
    :)

    za tuhle cenu je to myslim fér nabídka.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Brazil "jardim das oliveiros" (nebo taknějak, nemůžu to přečíst) lze doporučit. velmi příjemná káva.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Nakonec jsem zavrhnul Lodos (nelíbil se mi design a zpracování) a zakoupil Hario Mini Mill, je to prostě pohádka - mele se na něm parádně.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    resite někdo kvalitu vody doma?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Máte někdo zkušenost s mlýnky Lodos? Chtěl jsem nějaký slušný ruční mlýnek, bo si chci konečně pořídit french press, ale nabídka není extra pestrá.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Další příspěvek o Bosch Barino, tentokrát poslední.
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    DYSTOPIK:
    ZUZKAOU: diky vam!
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    Why US soda consumption has fallen so dramatically – Quartz
    http://qz.com/45573/soda-consumption-fell-in-us-as-coffee-rose/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam