• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    nazdarek kafari, mohli byste mi prosim doporucit nejakej obchudek s dobrou kavou, asi bude trochu zalezet i na cene, kterej kdyz budu mit stesti utahne pravidelny odber cca ctyrsethlavy firmy?
    jde o to ze momentalne nakupujeme nejakou cervenou lavazzu a to je fakt na pobliti, dokonce i cukrari a mlikari si na ni stezujou .. je tu mala sance ze je to kavovarem, ale nemyslim si, je o ne celkem dobre pecovano
    takze pri nejblizsi firemni akci hodlam zatlacit na tu spravnou osobu, predvest presvedcive argumenty, jako cena, kvalita, podpora kvalitnich zivnostniku a nasledny rust pracovni moralky a pripadne pokud to bude nutne zacit shanet podpisy na petici :-))

    a pak dalsi vec - jsou to cca 2-3 mesice, co se zmenila kvalita meho zivota (zacal jsem pit cernou bez cukru) a od te doby strasne resim, jak si kvalitni kafe doma co nejlip vychutnat .. v zasade u me vede co do chuti moka konvicka a co do jednoduchosti obsluhy french press, slysel jsem, ze ale ze vseho nejlepsi je prekapavana, protoze ten filtr zachyti nejaky nezdravy latky z tech kavovejch zrn, jeste jsem nezkousel ... existuje na tyhle ruzne "pristroje" tady nejaky vetsinovy nazor, nebo je to spis individualni? rad bych se nechal poucit :-)
    TWARR
    TWARR --- ---
    AXTHEB: jo fajn, takze se budu drzet striktne dzemu ;))
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TWARR: Já jo, je to ploše hořkokyselý, trochu připálený a nezajímavý.
    TWARR
    TWARR --- ---
    a maj tam jeste jeden, udajne taky dvojity steny ;))

    ANRIK Čaj/ kávovar - IKEA
    http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50112868/

    btw, zkousel nekdo toto ? http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90144891/ nikdy jsem k tomu nenasel odvahu ;))
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Koupili jsme za dvěpade v IKEA a nechává jen sedlinu z prachu.

    UPPHETTA Čaj/ kávovar - IKEA
    http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60241389/
    TWARR
    TWARR --- ---
    sedlinu z toho prachu necha kazdej, jde to minimalizovat opatrnym nalejvanim.

    btw. jak vidno, vsechny ty porlexy a haria jsou vlastne na hovno :D tuning.
    Nathan Peterson's Blog - Hand grinder comparisons (for coffee nerds)
    http://nathanpeterson.tumblr.com/post/26990944335/hand-grinder-comparisons-for-coffee-nerds
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    Sedlinu nechává i můj Frieling, ale není to žádná tragédie, spíš minimálně. Jinak funguje a vypadá skvěle :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ja mam FP Bodum a sedlinu pousti.
    KURE
    KURE --- ---
    EXAGE: na ozkoušení kup co potkáš.
    já mam doma neco od tescomy, stalo to kolem 500. a sem spokojen.
    měl jsem doma asi pul roku nějakej levňoučkej noname FP z takovyto toho etno čaj-kava kramku. stal pod 200 a za necelyho pul roku se rozpadl. ale kafe delal normalni a sedlinu nepouštěl, takže i takovej "krap" by na ozkoušení stačil :)
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    EXAGE: Tak na test Ikea, tchibo apod., když vám bude chutnat a začne vadit,že sítko špatně těsní, můžete koupit něco lepšího).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: Bodum mě vyšlo levněji než na 1000 Kč, ale vysoký bylo poštovný - srovanlo to, že to byla větší zásilka s čsjem a ještě něčím.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    BLACK_ONYX:
    SPYYDY: Zatím všechny doporučené jsou kolem 1 000,- to mi zatím přijde dost, nevím jak moc se to u nás doma ujme.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    EXAGE: Precizně zpracovaný jsou french pressy Bodum, ale taky jsou celkem drahý..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    EXAGE: Nerezovy frieling. Funguje jako termoska, takze pri extrakci mas stabilnejsi teplotu nez u skla. A ma fajn sitko, nechava mene sedliny. Nebo podobny espro press s dvojitym filtrem.
    Pokud je ti to jedno, tak cokoliv co potkas:)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Ahoj, chtěl bych si koupit nějaký french press, je to víceméně jedno nebo nějaký stojí za doporučení?
    3MARIE
    3MARIE --- ---
    takhle vypada kram kam chodim pro kafe. v tech sudech jsou french,italian,brooklyn,house a colombian (muj nejoblibenejsi) blends. napravo potom lepsi (a trochu drazsi) kafe..

    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    nová etiopská káva z Doubleshotu


    a zbytek Goppionu se nám už překapává...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    BLACK_ONYX: "Italian Style" lepší?
    Chtěl bych nějakou trochu víc "idiot proof" směs než tamtu červenou cihlu...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    LUKAS87: French roast prosim ne, to je uz jen uhel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam