• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    AOTEAROA: děkuji za obšírný výklad ;) jdu mejt
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    NOISEGATE: pokud vím že si dám kafe jen ráno, obvykle hned umyju. často ale dělám dvě kafe denně, někdy si řeknu že je zbytečné to mýt denně, a prostě myju obden.
    pokud nemyju, důkladne oklepu mlýnek o dřez, abych vyklepala prach a nepadalo mi to do kuchyňské poličky. pokud myju, tak pustím velmi horkou vodu a tím to chvíli proplachuju - už mlýnek téměř nikdy nerozkládám a naprosto to stačí. rozkládání mi vadilo, musela jsem pak ladit utažení mlecích kamenů, takhle jen melu a oplachuju :)
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    SNORRY: Udajne v No Fire No Glory okolo 120e. Ted o vikendu to snad overim:)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SNORRY: Já jsem to našel na polskyých eshopech a cena cca 530 zl
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    AOTEAROA: Taky mám mini mill a věř mi, je to úplně o něčem jinym!
    NTR23: Taky jsem si ho tam přidal :) Akorát nevim, kdy to začnou prodávat. A co se týče ceny, tak mi bylo rěčeno, že něco kolem 130-150 Euro... :( - kdy že máme ty Vánoce?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    NTR23: jasná věc, dík..
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NOISEGATE: Tak to umyj jednou denně po posledním mletí.

    Myju ho jako nádobí ve vodě.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    NTR23: jasně no, já teď vařim kafe tak 3x denně (pro sebe a pro poměrně časté návštěvy) a kafe melu těsně před přípravou. čistíš na sucho, nebo proplachuješ? dík
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NOISEGATE: Melu jednou denně a hned ho rozeberu.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    NTR23: ha! tak to asi nevyjde, vzhledem k četnosti s kterou teď kafuju :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NOISEGATE: Po každém mletí.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    když jsme opět u těch mlýnků: jak často ho čistíte? pořídil jsem cca. před měsícem PORLEX MINI. dík
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SNORRY: supr video a krásný balení a design. ale připadá mi to skoro stejné jako můj hario mini mill, takže jsem v klidu :) i když pravda, že ten dřevěný vzhled je estetičtější než černý plast.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SNORRY: vypadá nádherně. uloženo do wish listu
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Dneska jsem si hrál s timhle (nerezový kameny, ale dělaj i keramiku a titan) http://comandante-grinder.com/ a jakože dobrý...
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    To u mě vede Ethiopia Yirgacheffe, teď zrovna od La boheme a to kafe mě prostě nepřestává bavit.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    letos moje nejoblibenejsi kava na filtr / FP: http://www.doubleshot.cz/kenya-karagoto-ab.html
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    Tak všem moc děkuju za názory a rady, když jsem se ptala, jaký "překapávač" mám pořídit. Muž dostal před 14 dny Chemex, chuťově jsme z kafe nadšení - asi nejlepší způsob přípravy doma. Akorát mi bylo líto těch filtrů, když si chci udělat kafe jen pro sebe a taky jsme nutně "potřebovali" konvičku s úzkým hrdlem a tak jsme "museli" udělat objednávku ze sicafe. Dneska mi dorazil balíček a rovnou jsem si vyzkoušela přípravu kávy v dripperu. Už nikdy jinak!:o)

    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    harmonijny smak, vyspanialy aromat, ne? :)
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    to je vůl, kaviárový tousty
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WRONSKI: a zbytek si vytěsnil?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam