• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SATAI
    SATAI --- ---
    SAMIEL: Doporucujeme.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Ma nekdo zkusenost s Doubleshotim kavovym predplatnym?
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    Teda.. Konečně jsem domu pořídil La marcozzo strada (skoro VST) misky a musim říct, že mi to změnilo život..
    Takovej rozdíl jsem fakt nečekal. Od tý doby jeden shot jako druhej, tygr a podle mě i dost zajímavější spektrum chutí... 17g plnim na cca 18 - 18,5.. Paráda, poprvé v životě mám chuť natočit nějakou svojí extrakci na video :)
    Nutno ale podotknout, že jsem to zatím testoval jen na docela user-friendly kávě z Coffeesource.. Např. s Tam Dememem z CS nebo nějakýma světleji praženýma kávama mám jinak zkušenost, že sebemenší chyba v dosingu, tampování atd. končí katastrofou.. Tak uvidíme později.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    3MARIE: netuším jak chutná masticha , ale čerstvý kozí mlíko od čistotných koz (tudíž není cejtit kozinou) je do kafe dobrý. Mám to teda spojené spíš s řídkou bílou kávou a konkrétně s chalupou paní Hadwiger, která nám to vařívala, ale nezavrhovala bych to an bloc.

    A teda naprosto geniální je do kafe ovčí mlíko, hlavně proto, že mívá přes 10 procent tuku - mňam.
    3MARIE
    3MARIE --- ---
    to mastic- and cardamom-infused goat's milk bude mnamka ;-)
    23 Excellent Coffee Shops That Make Milk a Top Priority -- Grub Street New York
    http://www.grubstreet.com/2014/03/coffee-shops-milk.html?mid=facebook_nymag
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SARKUF: Nevim jestli na dobrou (jeste jem nemel), ale Tricafé (Anenská) a nebo Original "Mama" Coffee (Betlémská). Zkusil bych to mozna i tam.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SARKUF: přes vodu je Lounge, Bella Vida, Savoy.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    nejaky tip kam na dobrou cerstvou kavu v blizkem okoli Narodniho divadla?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    JOSKA_CZ: internety povidaji, ze slusna alternativa technivormu za min penez je bonavita
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JOSKA_CZ: doubleshot.cz
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    BLACK_ONYX: možná hloupá otázka, ale jaký je váš web? :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TEEAK: myslím, ze coffeehit.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BLACK_ONYX: ošoupá se všechno .. (fakt si občas nadávám, když vidím, jak moje teflonky za ty tři roky vypadají, když jsem je nechala v práci na používání i pro ostatní - ale to je moje blbost) a kdo prodává tenhle tyhle tvary v nerezu?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JOSKA_CZ: techniwormu s klidným srdcem doporucim. je to drzak a kafe z něj je super. mrkni na nás web, je tam i kancelářský program, kde je to v setu s baratzou.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    BLACK_ONYX: osoupaji se a jsou drahy. to radši stejný tvar v nerezu.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BLACK_ONYX: fakt? já mám teflonky a tenhle tvar mi přijde dost stejnej .. loupou se?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Ahoj,

    podařilo se mi nalomit tým, že lepší než mizerná espresso mašina bude do kanceláře kombinace dobrý mýnek + něco na konev filtrovaného kafe (ve stylu Doubleshotího Technivormu). Máte s tím někdo zkušenosti a můžete něco doporučit (zmiňovaný technivorm od Doubleshotu je asi zbytečně luxusní mašina).

    Díky
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TEEAK: a na nic
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    repost z fb .. k našemu nedávno probíranému tématu konviček :-)
    MilkyPitch | Life is too short to steam milk in a boring pitcher!
    http://www.milkypitch.com/
    (a jo .. uvědomuju si, že jsou drahý jako prase :-) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam