• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MICHATU: ta "manzeta" na tom vypada hezky!
    zda se mi to konstrukcne dost v60tkovity, jen se z ni odriznul ten tacek vespodu a posadila se do banky... podle me to nebude zly, dokud si nerozbijes tu nadobu :-)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    MICHATU: to uz vypada skoro jako chemex
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenost s touto verzi Hario v60? Líbí se mi ta skladnost, design a celkově mi to připadá takové chytřejší než klasický v60.
    Napadjí vás nějaká pro/proti?

    Více zde http://www.amazon.com/Hario-VDD-02B-V60-Drip-Decanter/dp/B00755F9Z4

    BONGO
    BONGO --- ---
    poradite prosim kde v Praze koupit dobry dark roast? obesel jsem par kavaren/praziren a neporidil jsem, dark roasty nevedou..Sumatra z SB ujde, ale preferoval bych neco cerstvejsiho a lokalnejsiho..diky
    PEDRO13
    PEDRO13 --- ---
    TABBY: Hlavně ho teď nevytahujte ven. Jestli na něj foukne mrazivý vzduch, tak z něj opadne listí a je po smrti (bohužel vlastní zkušenost). Kávovník je hrozně choulostivý na chlad.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Uz došlo. Mozna jeste neco vyhrabu, ale nic neslibuji.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Jen bych si dovolil pripomenout, ze v Alze ma ted Ondrej na mlynku svoje soutezni kafe od Joao Hamiltona (Yellow Catuai + Obata). Zkracene espresso roku 2015 ;) Opravdu to stoji za ochutnani.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KOLU: právě, takhle to beru. Když máš uspokojit rozmanité lidi a navíc to platí firma... Kámoška kupuje nějaký segafredo, tak si říkám že u nás ještě docela dobrý.. :-D
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    HUGGI: Jojo, kavarna 9-17h
    SATAI
    SATAI --- ---
    HUGGI: tak já na ní přijdu kouknout. Otvíráte stále v devět?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    SATAI: Trochu se nam to ted tocilo, ale uz zase trvale bychom meli mit jednu slecnu, ktera vi co dela, ale nijak znama neni..
    KOLU
    KOLU --- ---
    za 300 kc max asi neni jina moznost. je to komoditni trida, podprumerne naprazena, ale aspon cerstva...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KEDAREK1: já se tu chtěla zeptat na doporučení, čím náš firemní kávovar krmit, tak nejdřív ohodnotím ten co jsme pořídili - jsme tu napůl milovníci dobrého kafe z kavárny a napůl lidi co chtějí kýbl kafe a hlavně celkově se tu vypije tak 30-40 kafí denně.
    já si chtěla sama dělat mléko, tkaže jsme pořídili model s tryskou. je to samozřejmě mnohem blbější tryska než na profistroji, ale používat se dá. pro lidi co je tohle nebaví bych spíš doporučila automatický "kapučinátor" s hadičkou do mléka. kromě toho, že horní plošina na nahřívání hrnků v podstatě nehřeje, jsme jinak naprosto spokojeni:

    DéLonghi ECAM 23.420 SB | Alza.cz
    http://www.alza.cz/delonghi-ecam-23-420-sb-d371310.htm

    a sypeme do toho zatím kafe z Balírny Prahy, měli jsme asi 4 různé Arabiky na ochutnání a z těch chutnala nejvíc tahle směs, za tu cenu dobrý... ale asi bychom rádi zkusili něco dalšího za podobnou cenu, ale nechceme jít naslepo. oproti kvalitním kávám kolegové tohle ohodnodnotili jako "tohle je super, neni to kyselý", a navíc to nechutná jako lepenka a je to nedávno pražený, takže by mohlo být hůř .)

    Mezzo Afrika Caffe x 1000 g | Čerstvě pražená kvalitní káva
    http://www.kavaprodej.cz/mezzo-afrika-caffe/variant/1000/

    co mi do toho doporučíte zkusit za jiné zrní kolem 300 kč/kg max? spotřebu máme cca 1.5 kg týdně.
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    Ahoj Nezlobte se pokud to sem nepatri.

    Ve firmě nám klekl kávovar a chceme koupit nějaký nový. Uděláme tak 30 kafi denně. Nemáte někdo zkušenosti jaky koupit spolehlivy automatický kavovar? Resi se tu jestli Krups nebo Philips nebo Delongi a já ani kafe nepiju, ale rad bych kolegům poradil.

    Nechceme ty kapslove stroje.

    Moc děkuji za jakoukoli radu.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SATAI: pres 16 minut.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Nevite nekdo, za co se diskvalifikuje?

    jaknakavu.eu on Twitter: "Neubauer - 547,5 bodů Hurtík - 505,5 bodů Hartl - 482,5 bodů Kumštová - 438,5 bodů Tothová - 381 bodů Benešová - DQ (262,5 bodů) #cbc15"
    https://twitter.com/stinstinu/status/562203757405274113

    Udelala preslap? Nebo to bylo za tu nedodrzenou recepturu v signature drinku?
    SATAI
    SATAI --- ---
    HUGGI: Kdo ted byva v Megapixelu za barem? Nejak jsem tam prestal chodit, kdyz tam prestali byvat Jihad a Brnak.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HUGGI: dobrý vědět, nechávám jako možnost.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MAR_TINA: O kousek dal v megapixelu mame ted docela vyber;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam