• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    YARIN: Jsem čerstvým majitelem moka konvičky a měl jsem podobné otázky jako ty.
    Postupuji dle následujícího videa. hlavně ta část kolem druhé minuty preto mě byla zajímavá, kdy ukazuje dvě situace podle rychlosti vaření. Jediné co nepoužívám je mokrý ručník na zchlazení, rovnou slévám do šálku.
    How to Make Moka Pot Coffee & Espresso - The BEST Way (Tutorial)
    http://www.youtube.com/watch?v=QoLs_Zttmcg
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    YARIN: zkusim poradit ze sve zkusenosti:

    tedy - vodu dat do konvicky studenou/horkou? - horka je lepsi, je mensi riziko ze se kava pripali, u nejmensi konvicky moc nepozoruji rozdil
    kavu nechat nacechranou/jemne zarovnat a decentne stlacit/utemovat co nejvic? - nestlacet, poklepu s konvickou a kava se zarovna sama, dulezita je hrubost, pouzivam o neco malo hrubsi nez na expresso
    kdyz mam konvicku vetsi a delam si kafe pro jednoho je problem dat kavu jen do pulky? - je to problem, kava je pak podextrahovana, kavy tam ma byt lehve vic, na nejmensi konvicku mi vychazi cca. 6g kavy
    horni zaklopku konvicky nechat otevrenou/priklopenou? - nechavam otevrenou a hlidam, kdyz kava zacina prskat, tak davam z plamene a slejvam, pripadne davam konvicku pod studenou vodu ( zabrani se tim prepaleni)
    cca jak rychle by se mela voda skrz kavu profiltrovat? - nemeril jsem, ale nejvice mi kava z moky chutna , kdyz kava pomalu peni do nadobky
    YARIN
    YARIN --- ---
    poradite prosim, jak spravne delat kafe v moka konvicce? na netu jsem nasel nekolik zarucene spravnych verzi, ktere si (ne)prekvapive protireci..

    tedy - vodu dat do konvicky studenou/horkou?
    kavu nechat nacechranou/jemne zarovnat a decentne stlacit/utemovat co nejvic?
    kdyz mam konvicku vetsi a delam si kafe pro jednoho je problem dat kavu jen do pulky?
    horni zaklopku konvicky nechat otevrenou/priklopenou?
    cca jak rychle by se mela voda skrz kavu profiltrovat?

    dekuju moc!
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    KUKIDE: schválně někde omrknu, jestli by mě to nepřesvědčilo o nákupu. Protože až na tu kličku je +/- super, hlavně na cesty.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    GIF_242: nový polrexy už maj tu kličku opravenou, teda ještě ho nemám tak dlouho abych si byl jistej že se to zase neožvejká a bude padat klička :)
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Tak ty catlery imho nejsou tak hrozny, jako ano je to z ciny, tezko rict kdy se to rozbije, zas na druhou stranu, co se tyce kavovaru, za 23 tisic dual boiler s pidem tezko jinak sezenes.
    Navic ty vychytavky jako jako built in vodni filtr, suplik na veci na cisteni pod kavovarem a magnetickej tamper jsou docela vtipny.
    Jako ja bych si to nekoupil ale nakoupili to v praci nekdy z jara a normalne, to bych neveril, vari to kafe.
    DWAY
    DWAY --- ---
    KOLU: do prace pravdepodobne neprojde jety.
    KOLU
    KOLU --- ---
    DWAY: ten catler je plastový zlo. jestli to má bejt na espresso, ta kza tenhle peníz už seženete jetej mazzer super jolly.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    BOODIA: to sice ano, ale osobně nemám vždy po ruce něco kam bych to přelil :/ a rozlejvat si to třeba do třech hrnků, jakože na pak, mi přijde blbost. Ale chápu, že tohle je moje dmnc.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    GIF_242: to se taky musi po udelani kafe z toho french pressu prelejt...
    DWAY
    DWAY --- ---
    LAAZI: jo neco takoveho mame v planu taky na tento mlynek. Mit ho prazdny a dosypavat podle potreby.
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    DWAY: Ten catler mame v praci a ma par dobrych designovych vychytavek, jakoze vlozenim paky macknes zaroven cudlik na spusteni mleti, des si umejt hrnek, zatimco paka drzi ve stojanku a mele se do ni kafe podle timeru (my teda mame mlejnek prazdnej a vazime si kazdej predem zrnka a ty promelem uplne).
    Pak ma fajn misku na upadnute / usypane kafe, ktera se da lehce vyjmout a vyklepat.
    A ma system pro snadny pristup k mlecim kamenum za ucelem cisteni.

    Co se tyce kvality mleti, tak mozna nemele tak dobre jako nejaky mazzer, ale v te cene na takove to kancelarske kafe imho dostacujici.
    Nevyhodou je, ze to ma 60 stupnu, takze pokud to na 9 mele moc a na 10 malo, tak to musis kompenzovat mnozstvim kafe / tlakem tamperu.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Jinac teda se pripomenu abych neupadl v zapomneni dival jsem se na:

    Catler cg 8030
    https://www.coffeesource.eu/dopl/mleti/elektricke-kavomlynky/catler-cg-8030.html

    a nebo

    Eureka mignon
    https://www.coffeesource.eu/dopl/mleti/elektricke-kavomlynky/eureka-mignon.html

    s tim ze ten catler by asi mohl byt lepsi "pro laiky" kde si clovek vicemene naklika co chce a nemusi nad tim tolik maturovat.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    TABBY: a jinak jak píše LAAZI: možná to kafe bude ok, když jsi ho otevřela a udělal jsi si první. Ale ty další už super nebudou.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    TABBY: a já bych to hodil na drip ;) french press není špatný, ale nebaví mě že tam pořád zůstává ta káva, a tudíž se to louhuje dokud je tam voda.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TABBY: Já bych to hodil do french pressu
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    TABBY: Imho jakykoliv kafe, ktery se prodava uz pomlety, je bullshit.
    TABBY
    TABBY --- ---
    A mam jeste jeden dotaz. Dostala jsem darem KONA coffee. Ma to byt nejaka dobrota prevelika. Potiz je, ze je to mlete skutecne hrube. Kdyz to dam do moka konvicky, leze z toho svestkova voda (jako... pit se to da, akorat teda nic lahodneho to neni). Jaky zpusob pripravy by byl vhodny, aby si to clovek uzil?

    P. S. Je tahle kava fakt takova pecka, jak darce tvrdi?

    TABBY
    TABBY --- ---
    GIF_242: No, mele sice denne, ale pro domaci spotrebu. Takze tuna to nebude. Diky za doporuceni, predam ji ho.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    TABBY: pokud je to v záruce, tak bych to šel určitě reklamovat, imho by se to tak chovat nemělo. Předpokládám, že na tom kamarádka za ten 1,5 roku nenamlela tunu kávy, takže není důvod, aby to nemlelo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam