• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    POHODAVOLE: uvidíme až začnou pražit vlastní kávu :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    EXAGE: prijde mi, ze tam vetsinou mivaji Honduras a tam si myslim, ze je ta cena naprosto adekvatni, protoze to za moc nestoji. Abych se priznal, tak jsem tenkrat poridil testovaci sadu asi 3-4 druhu kavy a vsechno mi prislo dost podobny a taky zadnej zazrak, tak nemam odvahu uz cokoliv testovat.

    My vcera skocili do Emy a tam jsem si teda pochutnal :)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Už nějaký pátek piju od CS (Koupeno v kavárně Růžová) https://www.coffeesource.eu/vyb/kenya-kamunyaka-aa.html a hodně fajn. :)

    Jinak mě tam vždy dostane i cena espressa... 30,- zadarmo.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    TEDDYBEDDY: zda se, ze se to chova stejne.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    JUANITA: A co to dělá, když měníš hrubost mletí, resp. nastavíš kameny dál od sebe?
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: kouknete se na recenzi od jamese hoffmana :D
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    HANT: tak redefined coffee
    v článku píše, že to nechutnalo nikomu :)
    HANT
    HANT --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: Mne to zas tak hrozny neprislo, ale s kavou bych to vubec nesrovnaval. V tom je to oznaceni "clear coffee" ponekud zavadejici.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Na Slovensku vynalezli první čirou kávu na světě. Pije se studená a ze skleněné lahve | ZZZ
    http://www.rozhlas.cz/...ezli-prvni-cirou-kavu-na-svete-pije-se-studena-a-ze-sklenene-lahve--1773872
    nevim no... mně se teda zvedl kýbl
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    nejak se mi zacal kazit mlynek concept, takovym pro mne neslychanym zpusobem. po zapnuti mleti se mechanismus spusti, ale po cca vterine se zasekne a rotace kamenu se zastavi temer na nulu. zni to, jako by 'drhnul', i kdyz je vycisteny, a at uz v nem jsou zrnka, anebo je prazdny. po treba 20-30 vterinach se postupne, neochotne zase rozbehne. obcas. obcas uz se dal nerozbehne a davku zrnek namelu jen neustalym zapinanim a vypinanim (protoze tu prvni vterinu-dve motor funguje naplno vzdy). netusite, co s tim?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    WAMP_ELF:
    ZUZKAOU: zalezi taky na polymorfismu genu zodpovednyho / deliciho lidi na tzv. fast a slow caffeine metabolisers. cast populace metabolizuje rychleji s intenzivnejsim ucinkem (takze casto az moc); druha metabolizuje pomaleji a treba kafe chvili po obede uz narusi kvalitu (hlubokyho nREM) spanku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WAMP_ELF: to bude záležet člověk od člověka - na konstituci a tréninku. Toxické dávky by měly začínat na deseti gramech denně. Což je nějakých 200 šálků espresa.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WAMP_ELF: jakoze jaem nalezl 200-300 ale i 200-1200...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    POLYRHYTHM: kdyz jsme u toho jaka je max davka kofeinu za den?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    POHODAVOLE: Včera jsem v byl v Brně a krom těchto známých doporučuji nový The Roses. Teda pokud jste někde v okolí Králova Pole :D
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    POHODAVOLE: jeste skog
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    POHODAVOLE: industra
    YARIN
    YARIN --- ---
    FARFELOO: hah. ok dik za info.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    POHODAVOLE: Kava byla takova prumerna, ale ve spojeni s budovou a vyhledem imho stoji za to. http://www.drazdany.info/yenidze
    CLICK_JOE
    CLICK_JOE --- ---
    Phoenix na Bautzner Str.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam