• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    MR_DAN: to zni dobre. mel jsem jejich prvnich par batchu a od te doby se bojim si to dat, tak to asi uz vychytali.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    a co rikate na Alf&Bet? cili novou prazirnu co provozuje EMA ... ja ji mam kousek od baraku, tak uz jsem tam bral asi 2-3x a zatim si nemuzu stezovat :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    POHODAVOLE: osobně mě pak překvapí, co je kámoš schopnej uprazit za minimální cenu.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JUANITA: já právě piju většinou square mile nebo od kámoše. Double shot máme v kavárně v okolí, tak beru většinou jen nouzově.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    POHODAVOLE: tak zkouset jinde. ja jsem spoko.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JUANITA: me ti prave prijde jako velkej prusvih, kdyz si koupis za vic jak korunu / gram "obycejny" kafe :)

    MAR_TINA: urcite jsem nemyslel, ze by bylo hnusny, ale neprijde mi luxusni jako driv a s tim se clovek samozrejme blbe srovnava :)

    MIMA_A: ono na ty teplote neco bude. Ja ted delal 14 dni aeropress a taky mi chutnal vic, kdyz jsem byl s teplotou do 75..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MAR_TINA: já teda beru od DS balíček na filtr cca 2 x do měsíce, snažim se to dost střídat, washed nemůžu skoro ani cítit:D, takže pouze suché, a skoro mi přijde, že když z toho chci vyrazit nějakou trochu novou zajímavou chuť, tak to připravuju na led...resp. za studena ty chutě nějak více odliším.

    Ale teď jsem měl po dlouhé době dvě kávy z Coffee Source, a to se mi zdálo, že se dost zlepšili.. ale taky už jsouna tom cenově srovnatelně s DS
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: ta Afrika byla z doubleshotu, akorát si kavárník přirazí 50 kč na balíček :)
    Ale jsme rádi, že konečně na mělníku je místo, kam můžeme zajít na vynikající kávu a koupit nouzové balení.
    Mívá i jiné pražírny a jak říká JUANITA: výskyt průšvihů mnohem četnější.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: zrovna jsem si říkala, v pondělí přišlo nové kafe, že si na zadek nesednu, ale dobré je stále. Na druhou stranu koupila jsem tuhle předražený balíček u našeho kavárníka (doma došlo) něčeho afrického a bylo vynikající.
    Moje připomínka je, že mají poslední dobou samé promyté a žádnou suchou, ty já radši.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    POHODAVOLE: piju, jen filtry. jinde obcas dostanu zajimavejsi zrno, ale taky vetsi prusvih. DS je pro me jistota, ze lze koupit naslepo a nebude to ulet spatnym smerem.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Pije tu nekdo pravidelne Double Shot? Nevim, cim to je, ale uz delsi dobu mi prijde, ze to neni jako driv. Pamatuju si, jak jsem si vzdycky domu privezl pytlik a byl hotovej, ze jsem si rovnou udelal dve espressa. Kafe bylo vonavy a hodne ovocny. Proste takovej ten rozdil, kdyz si koupis dobry kafe oproti obyc. Posledni dobou mi prijde, ze neni ovocnost, to co driv a to jsem samozrejme zkousel vic druhu. Nemel jsem uz ani takovy pocit, kdyz jsem si ho dal nedavno v Alze, kde jsem byl predtim taky maximalne spokojeny. Probiral jsem to s kamaradem, ktery si parkrat dal espresso v Dejvicich a taky nebyl spokojeny. Porovnani mam akorat se Sweet Shop od Square Mile a s tim jsem stale spokojeny. Samozrejme clovek pak ztraci duvod to furt zkouset, kdyz mi kamarad uprazi lepsi kafe za zlomek ceny.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, prosím Vás, máte někdo zkušenost s perkolátorem? Mohu sehnat jen tři modely o objemech 1.3, 1.5 a 2 litry. Lze u takto objemných nádob připravit chutně jeden šálek kávy? Díky za reakce.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Asi je to prasárna, ale nitro mi chutná víc s pár kapkami stévie (počítám, že cokoli jiného sladkého by zapatlalo šlehačkovou lahev).
    Ono je možná celé nitro prasárna, ale zase když je to léto...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    A jestli někdo jedete Podcasty. Tady jsme jeden kavovy spustili.
    iTunes https://t.co/0INXwioFqC
    Podbean https://t.co/UbSKhnZl1k
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Zkus napsat na objednavky@doubleshot.cz. Snad bysme něco mohli mít.
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Mladej mi roztřiskal keramický mlecí kámen v ceramillu. Dá se někde objednat nová sada mlecích kamenů, nebo budu muset kupovat celý nový?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ADAM: joo krypto lidem kazi vkus :-))
    ADAM
    ADAM --- ---
    ADAM
    ADAM --- ---
    mate zkusenosti s touto konvici? resp. s presnosti teplomeru/regulace teploty.
    KitchenAid 5KEK1522OB od 2 650 Kč - Heureka.cz
    https://rychlovarne-konvice.heureka.cz/kitchenaid-5kek1522ob/#section

    vim, ze lze levneji koupit napr. brewista, ale tam mi nevyhovuje uzke nalivatko (napr. na caj/testoviny atd..)
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Přidávám úplně nový chromovaný Handground mlýnek, mám ho z původního Kickstarteru, myslel jsem si, že ho využiju v práci, ale nakonec se mi tu už déle než rok válí origo zabalenej. Kdyžtak PM s nabídkou.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Jojo, míváme ho standardně na prodej všude. Teď nově ještě na Florenci v Manifestu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam