• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SQUZZA: v práci :)
    Ale vážně. Kdybyste chtěli, máme i kancelářský program. Záleží teda taky co za kafe chcete a kolik to má stát.
    KOLU
    KOLU --- ---
    SQUZZA: candycane?
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    Kde kupujete dobry zrnkovy kafe? Shanim noveh dodavatele do prace, dlouhou dobu bereme z https://www.kavaprodej.cz/ a chceme zmenu.

    Mama cofee ne-e :]
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    zítra se ke mě dostane cibetková káva z Vietnamu - poradíte někdo, jak to nejlépe připravit a co od toho čekat?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Máte tu prosím někdo zkušenost s kávovarem Catler ES 8013? Mám možnost ho koupit za poloviční cenu.
    Původně jsem pokukovala po KitchenAid 5KES2102EER, ale tam je ta cena už úplně jinde.

    Jde mi pouze o domácí využití, 1-3 kafe denně



    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    レゴで手動式コーヒーミルを電動化した。 A manual coffee mill was motorized using Lego.
    https://www.youtube.com/watch?v=FCm_K08faFM
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    MR_DAN: nesmíš tam lit stoprocentní roztok, ale naredeny. U docle gusto mi to za 9 let nic neudělalo. Teď mám nový presovac od delonghi a tam zatím leju originál odvapnovac delonghi.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MR_DAN: nesmi to bejt moc koncentrovany.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    COUDAK: hmm hmm, a nebude to mit podobnej efekt, jako ma ocet? niceni gumovych tesneni, proto se ocet treba vubec nedoporucuje....
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    MR_DAN: já nechával i dolce gusto projet celé, poté jsem to několikrát nechal protáhnout čistou vodou a bylo to v pohodě.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KOLU: jo tu asi dokonce mam doma ve vetsim mnozstvi... a predpokladam jen nalejt do nadobky, nechat to pusobit a pak vylejt zas ven, at to neprotejka celym kavovarem... nebo jo?
    KOLU
    KOLU --- ---
    MR_DAN: odvapnit kyselinou. Citronová, k sehnání v supermarketu k zavařování a konzervování slouží dobře. Nerozebiral bych to.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    zdarek vsici - pred casem mi tu nekdo doporucil Cafizu na cisteni termosky cerny od kafe, naprosto super
    ted jsem zjistil, ze nadobka na vodu od moccamasteru, kterej pouzivam cca denne, chytla nejakou rasu a celkove je hodne zanesena vodnim kamenem - nejakej tip jak se vyporadat s timhle? taky Cafiza?
    koukal jsem, ze mamoccamaster v ty nadobce dole dva sroubky, tak si rikam jestli bych to nemel sundat a vydrhnout ruco, ale trochu se bojim abych to nerozebral moc (tzn abych pak byl schopnej to vratit do puvodniho stavu)... nejaky zkusenosti s tim?
    MISERY
    MISERY --- ---
    ADAM: Tak to já teda poznám, komoditní kávu nejsem schopna pozřít bez mlíka a bez cukru :-)))
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    spíš jen tak pro zajímavost, nemáte někdo zkušenost s kávovarem tohohle typu?
    Bellman CX-25P
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Pokud vám někomu chybí konvička s nastavitelnou teplotou a úzkým dlouhým hrdlem za kteoru nechcete platit majlant, tak Tchibo prodává přesně takovou za 1500, a dneska mají do 20:00 20% slevu, do 22:00 15% a do půlnoci 10%. Ještě jsem ji netestoval (objednána před chvílí), ale id TRAFO psalo v čajovém auditku že je dobrá, akorát svítí, pípá a při prvním použití chce návod.

    odkaz hýr: https://www.tchibo.cz/...u-labutiho-krku-p400143716.html?source=SUGGEST_SEARCH&query=elektrick%C3%A1



    ADAM: ty rozdíly jsou podle mě jasný, ale 80,- za 100g je myslím ještě taková hranice kdy je i kafe z "výběrových" pražíren ještě dost o hovně a často fakt stejné, to skutečně kvalitní stojí bohužel většinou víc než korunu za gram. Tam je ten rozdíl u solidní pražírny potom dost jasný, a občas narazíš na divnosti jako kafe které jasně chutná po rajčatovém džusu, po earl greyi, po borůvkách, citronech... Ale ne jako nějaký náznak který musíš hledat a zamýšlet se nad tím za intelektuálního srkání, prostě to tam je jasné jak facka a je to dobré. K tomuhle jsem žádnou levnou alternativu neobjevil.
    ADAM
    ADAM --- ---
    GEEK: já ji taky od ty doby kupuju.

    Jako klidně dám 400/kilo za slušnou kávu, ale 800/kg a víc, co si uctujou výběrové prazirny platit nehodlám. Rozdíl mezi komoditní a výběrovou kávou nepoznám
    GEEK
    GEEK --- ---
    ADAM: ta je taky podle me z ty jejich nabidky nejlepsi, na pomery supermarketu tak tmava zase neni. ta cena me zpocatku trochu zarazila :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    BLACK_ONYX: zaregistroval jsem změnu mezi prvními várkami (k lepšímu), třetí versi jsem IMO ještě neměl (nebo mi změna utekla, když jsem byl mimo)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SATAI: To mě mrzí, snad bude současná verze lepší. Nebo to řeší Nespresso :-D A mě zrovna tak bavil. Btw se v jarní verzi postupně vystřídaly 3 Brazílie (2 loty Joao Hamilton a pak Celso a Gertrudes).
    SATAI
    SATAI --- ---
    POHODAVOLE: právě ta Brazílie


    BLACK_ONYX: už léta jsem nebyl z Tandemu tak opruzený :-/
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SATAI: ty jo a zrovna u toho Joao Hamiltona to nechápu. Nicméně teď tam je nová verze z Nikaragui a nebo promytá Etiopie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam