• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak turek z dobrého kafe je překvapivě dobrý.
    TBC
    TBC --- ---
    WOODMAKER: nebat se myslit trochu pozitivne, a priprava v dzezve zas neni nejak slozita a je nenarocna na vybaveni... tim pochopitelne nerikam ze to klapne, ale investice do pokusu je minimalni
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    TBC: neočekávám, že někdo, kdo pije českýho turka, bude chtít složitě připravovat kávu v džezvě.
    TBC
    TBC --- ---
    CMLKA: myslim ze ma, porad je to lepsi nez nejaky instantni kovonapoje 3v1 nebo z valny vetsiny automatu. a kdyz mu k tomu treba koupis i dzezvu... mozna v tom najde zalibeni!
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Prosim vas, kdyz bych chtela koupit jako darek nekomu, kdo pije turka(!) kavu, ma smysl kupovat neco z nejake prazirny? :)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    díky moc.. :-)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BREGALAD: Na Turong spíše hrubší, jako na French Press, tedy jako cukr krystal.
    Jestli chceš plnit, tak zkoušej nějaké italské směsi na espresso třeba Illy, Segafredo atd. Normální mletá káva bývá podobně, zhruba na filtrovanou kávu. Bude to chtít trochu experimentů.
    Jestli nechceš investovat moc, tak kup mlýnek Delonghi KG89 a budeš mít výrazně lepší kávu než s jakoukoli mletou ze sáčku.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Mimochodem na vietnamsky Truong prekapavac se dá použit jen jejich káva a nebo v zásadě libovolná? Má být hrubší a nebo jemnější?

    Díky..
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Díky KURE za reakci a radu.
    Takhle - nerad se zbavuju něčeho co funguje jen pro to, ze to třeba úplně neplní účel, vždy se různé dlouho snažím, nějaký účel najít.
    DG jsme používali ve firmě. Nyní mi zbyl přístroj a tak právě uvažuju jak uvažuju..
    Netřeba řešit pozadí toho proč se člověk na něco ptá, ne? Ptám se prozože mne to něco zajímà, ne abych četl odpovědi, že to màm dělat celé jinak. To je jako jasné :-)

    Hele a jak moc zrnitou kávu? Mlejnek je fajn nápad.. Zkusím..
    Ale kdybych třeba chtěl nějakou předmletou kávu, je něco jak se pozná, jak moc je mletá? Něco, jak se to třeba rozlišuje? Nebo obecně nějaký značky jsou moc jemný a ty teda nebrat?

    Obracím se na vás znalci kávy s prosbou o detailnější radu :-D

    A děkuji předem za ni..
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BACTERIE: tak jsem se stavil do Prahy, koupil a už mám doma a vesele užívám Porlex (tall). Moc příjemný. Děkuju za rady. A nejen Tobě.
    KURE
    KURE --- ---
    BREGALAD: nereš předemletou kávu, vysledek bude vždy "meh". Pořiď mlynek.

    A teda řešit ekologii pomocí znovuplnitelné kapsle mi přijde, s prominutim, jako kokotina.
    Kapslovač je zařízení, které stojí na absolutní pohodlnosti a dělá drahé kafe které není nijak skvělé, ale s minimem námahy.
    Když začneš blbnout s plněním kapslí, zbavuješ se jediného důvodu proč vlatně ten stroj používat.
    Pořiď si mokka konvici nebo frenchpress a voilá, ekologie.
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    EXAGE: Jo vlastně. Nějak jsem si automaticky vybavil nespresso.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    L4JKA: DG jede plast. Mame ho doma a teda mnohem vic mi chutnaj naboje z Lidlu nez ty origo DG.
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    BREGALAD: Imho Hliník je super, protože se dobře recykluje, takže pokud ho budeš třídit, tak bych si nelamal hlavu.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Dobrý den,
    prosím, nevím kde se zeptat. Mám kapslomat DG a přišlo mi před casem na mysl cosi o ekologii vs. kapsle.
    Tak jsem koupil znovuplnitelne kapsle a jal se zkoušet. První co bylo byla červená jihlavanka. Fungovalo to, ale nedalo se to pít. Teď mi někdo poradil Illy 100%Arabica. Super chuť, jen je to asi moc jemné, protože kapsle vždycky “pufne” a pretece z ni voda.
    A teď dotaz 1) co se dá kupovat do kapslí za mletou kávu a bude to fajn?
    2) Jak je to se zrnitostí mleté kávy, jak koupit vhodnou?
    3)
    Dá se Illy použit do vietnamského prekapavace? (Rád bych jí dopil a Turka z toho dělat nechci..)

    Děkuju a doufám že jsem zde svým dotazem někoho z odborníků neurazil..
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    A myslim ze filtr maji i v Prazirne Ideal, Horska 70 :-)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SAMIEL: Touláte-li se po jihu Čech, stála by za návštěvu Káva od cesty v Chlumu u Třeboně.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    HODNA_HOLKA: Dík, hodná holko :)
    HODNA_HOLKA
    HODNA_HOLKA --- ---
    SAMIEL: Masná 130
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam