• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MIKEKT: kdyžtak tě pak propojom... mám to číslo na smlouvě
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KLAIR: to je pěkná cena. Co je to za model? Koukám, že model primadona se pohybuje 15-20 😀 existuje kontakt na toho člověka co to prodává, kdybych chtěl v budoucnu něco koupit? Díky
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MIKEKT: tenhle byl za 5
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KLAIR: za kolik se dá sehnat repas oproti ceně nového?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    LUCIASHECK: jako rozhodně!!!
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KLAIR: Super, imho much better choice!
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KLAIR: Jo takhle...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    CMLKA: myslím "nemusí se vyhazovat logr každé dvě hodiny, ale třeba jednou za 4 hodiny"
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KLAIR: ad zrna, samo kupuj, co chces, jen stejne z toho automatu extra chut nevymacknes, takze se divej po kave do automatu, v prazirne ti poradi. Co se tyce toho, ze vydrzi dele, tomu nerozumim. Kafe proste hrozne rychle ztraci vuni, ideal je otevreny baleni spotrebovat treba do 14 dnu, i kdyz u tech preprazenejch to asi tolik vadit nebude. Ja doma taky piju starsi kafe, pac je mi to lito vyhodit :))
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    LUCIASHECK: provedu. Kamarádka ted sdílela nějakého kamaráda, co repasuje de longhi a se zárukou. Takže budu mít, co chci, za nižší peníze

    a hlavně jsem si představila, jak furt dolejváme vodu :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MAR_TINA: mlynek to "nastavitelnej" ma (ale podivala jsem se az ted, protoze me vubec netrklo, ze by nemuselo mit, preci jenom aspon tri stupne tyhle hracky mivaj :D), takze by si to s prumernym supermarketovym kafem poradit melo (otazka je jak, ale to uz je v tyhle cenovy hladine a pro tenhle ucel vcelku irelevantni, dobry to nebude, pitelny to pravdepodobne udelat pujde)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUCIASHECK: zas u tchiba nedělají ofuky s reklamací.
    A možná ten mlýnek nejde nastavit nijak.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KLAIR: Tchibo praží do tmava, jiná specifika (krom mizerné chuti) jejich káva nemá. Pravděpodobně nakupuji na burze, co zrovna je za požadovanou cenu.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KLAIR: Osobne bych si radsi priplatila par tisic a sla do DeLonghi kolem 10-12k, protoze delaj furt to samy dokola a dily budou vzdycky, u tchiba bych se opravy bala. Nicmene…. Kazdej automat, pokud to nebude thermoplan za 150k, bude tak trochu na houno v mnoha ohledech, ale pro dany ucel je to vic nez dostacujici (a to priplaceni si 5k muze bejt pro tvoje ucely totalne v oblasti “diminishing returns”). Informaci “pro zrna tchibo” bych se nicmene vubec neomezovala, proste chtej, abys do toho kupovala jejich kafe :-D tot cele. Furt je to normalne prazeny kafe, ne nanoboti. A co se tyce tech oprav - muzes to brat jako projektik “zkusime si, jestli tenhle typ kavovaru pro nas funguje, nez se rozbije, a pak se dej vule bozi, jestli s tim pujde neco udelat”
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KLAIR: tak jestli je kávovar sexy a máš obchod s podprdama, tak bych neváhal :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MESKALITO: mám obchod s podpsenkama. a dámy tu občas prostě čekají. kolegyně si taky dávají kafe....
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KLAIR: aha, tak to ber spíš jako marketing. Ostatní je těžké radit, neznám souvislosti (účel, co máte za obchod, kdo a jak hradí atd). No tak ho kup za ty prachy a v nejhorším skončí u tebe doma :) dej pak report jestli je to použitelný, a teda HBD!
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MESKALITO: moc, moc děkuju za analýzu. Hned mi paní hlásila, že mají náhradní díly a že to je právě jejich velká výhoda.

    Dotaz na zrna: u kávovaru píšou "speciálně upravená na zrna Tchibo". tak jestli tam můžu sypat cokoliv "do kávovaru".

    Jako takhle - radši koupím za 10 výrazně lepší, co vydrží výrazně déle....
    já jsem si to dala jako takový "dlouhodobý úkol", jen jsem si dnes vyzvedávala v tchibu narozeninové kafe zdarma, tak jsem tam zahlédla tuhle cenu a kávovar, co mi přijde velmi "sexy", ale fakt na něm netrvám.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KLAIR: cena je bezkonkurenční na automat co umí mléko, co bych vzal ke zvážení:
    - těžko říct, za jak dlouho odejde bude spíš koncipován na méně než 20 káv denně
    - Objem nádoby na kávovou sedlinu: cca 10 porcí, Kapacita zásobníku na vodu: 1,1 l a Objem zásobníku na zrnkovou kávu: 160 g. To znamená v praxi 2-3x denně lógr, 1-2x denně voda, 1-2x denně káva. A to ještě nevíš kolik se vejde vody do vaničky na odkapávání, to můžeš vylívat co dva proplachy kávovaru
    - náhradní díly/opravy ti bude řešit jenom Tchibo (nabízí servis?, prodává náhradní díly?)
    - dotaz na zrna moc nechápu, ale třeba se světleji praženou kávou (tedy tvrdší), může mít mlýnek problém a stejně to bude chutnat hodně "kysele"
    - co z toho poleze za kávu je trochu ve hvězdách
    - bez ohledu na kávovar, je třeba čistit ta hadička s jehlou od mléka, v těchto vedrech prakticky po každém použití, protože tam ti to začne kysnout hned

    Za mě "dobré" zkušenosti s DeLonghi, cena bude podstatně jinde, ale opraví ti to každý servis a ty stroje pracují léta, ideálně přesně sehnat někde v akci
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Hodila jsem dotaz i do kávovarů vedle, ale zkusím to i tady....
    Důvod je prostý - k nám do obchodu chci kávovar. Když zákaznice čeká, bude určitě lepší, když bude čekat s kávou z kávovaru, než s instantní.
    Moje úroveň pití kávy je spíš na úrovni "instantní a hodně mlíka", takže se jdu poradit sem.
    Má smysl koupit tohle?
    https://www.tchibo.cz/plnoautomaticky-kavovar-tchibo-esperto-pro-metallic-mint-p402098604.html

    Mohla bych to mít asi za 6 tisíc nový. Předpokládám, že se na tom udělá tak 20 káv za den.

    Co určitě potřebuju, tak je varianta "zmáčknu tlačítko a ono se to samo udělá". Potřebuju, aby to mohly pohodlně obsluhovat prodavačky, které rozhodně nemají čas na šlehání pěny. Potřebujeme mlíko (radši bych, kdyby se dávalo do nějaké nádobky v automatu, ale zas si říkám, že když se "jehla" strčí do krabice, bude to ve finále snazší a nebude se nádobna zanášet a potenciálně smrdět...?

    Zítra končí akce, kdy bych tohle dostala za šest. Mám vůči tomu nějakou přirozenou nedůvěru, protože je to prostě tchibo...

    jo, můžu do toho dát jakákoliv zrna?

    Děkuju moc!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam